Co přinutilo vzdělaného a inteligentního muže k tomu, aby přepadl banku v centru města? Kolik peněz potřeboval a na co? Pachatel je nekompromisní. Vpadne do banky, zajme rukojmí a před budovou odpálí bombu. Naštěstí zatím není nikdo zraněn. Pohotová pokladní ještě stihne stisknout tlačítko nouzového volání a oznámit přepadení na tísňové lince. Díky tomu na místo téměř okamžitě přijíždějí policisté, útvar rychlého nasazení i další specialisté a začíná náročná policejní akce se snahou zachránit ohrožené lidské životy. Mezi desítkou rukojmích jsou těžce nemocný senior, bývalý příslušník Československé armády, významný poslanec, advokát se svým synkem, mladá maminka s dcerkou a několik zaměstnanců banky včetně ředitele pobočky. Byli všichni tihle lidé jen ve špatné chvíli na špatném místě? Mobilní telefony pomohou policistům rychle zjistit identitu rukojmích a jeden nepřijatý hovor přivede do policejního vozu lékařku, která zná pachatele osobně. Jde o jejího přítele, mezinárodně uznávaného špičkového vědce. Spolu s ní postupně odkrýváme pachatelovu motivaci a sledujeme příběh jeho dcery, který má překvapivé souvislosti s jeho útokem na banku. (Česká televize)

jungewolf

Matěj Hádek je naprosto vynikající. Ten zvrat na konci byl dobrej. Z advokáta(I.Orozovič) se vyklubal kosovský Albánec, bývalý velitel UC,K a drogový baron. ***Zajímavost : přepadená pobočka banky je bývalá pobočka Č.spořitelny na rohu ulic Kobližná a Sukova v centru Brna (blízko Mahenova divadla).*** Film je dostupný na webu Č.televize : ČT 1, neděle 19.11.2023, 20.15 . ()

jack_scott

Asi jsem viděl jiný film, než většina recenzentů, co zjevně čekají Oppenheimera od televizní produkce...Inu, nízkému IQ se nic nevyrovná, že. Na české poměry docela zajímavý a zpočátku i akční snímek o přepadení banky, které má mnohem hlubší a smutnější podtext, než si většina primitivních, samozřejmě bezdětných, libtardů dokáže představit. 75%. ()

Salvator

Vedení České televize by se mělo hluboce zamyslet nad využíváním veřejných prostředků. Tohle je opravdu průšvih, který naivně moralizuje ve stylu osmdesátek a snaží se vypadat jako psychologické drama. Cesta do tmy ale míří mezi půlky. ()

TheKLF

Nechápu zdejší recenze, nepřišlo mi to strašný, docela neotřelý zajímavý příběh, za mě palec nahoru a ne odpad jak píšou někteří již po pár minutách .... za to bych hlasující vyřadil z evidence !!! ()

yxaj

Dal bych tři, ale vzhledem ke zdejším kritikům všeho z ČT musím nadhodnotit, ať je i tady spravedlnosti učiněno zadost. ;⁠-⁠) ()

quido_zidle

Revenge movie s přesahem do protidrogové tématiky? Proč ne! Námět dobrý, potenciál to mělo. Jen to nesmí natáčet jakýkoliv frekventant české filmové "školy" a navíc ještě takový co už v životě viděl 3 USA filmy kde přepadli banku a řekl si: "To tady umíme taky a líp!   No neumíme a líp už vůbec ne. Z "umělecky" roztřepané kamery na začátku mi pak bylo ještě 10 minut blbě, chvílemi to vypadalo jako parodie (ti úplně blbí, furt jen zamyšleně čumící policajti v antonu to bylo jako co?), ten poslanec byl jak z hooodně nepovedeného školního představení, romaticko, dramaticko zamilované rozhovory Hádka se Štěpánkovou jak z kavárny Slavia a "SWAT" tým před bankou jak ze soutěže "Kdo víc řve na rukojmí, dostane na víkend opušťák..." Spoiler: No a pak k tomu ještě jako divák začněte myslet a dojde Vám, že přepadnout banku se škorpionem plným ostrých (kde jich na začátku min 10 vypálím do stropu), mířit s ním celou dobu na nevinné lidi, jenom abych neskutečně složitě a komplikovaně zabil šéfa drog.kartelu, který mi zabil mou nevinnou dceru, znamená, že přitom můžete taky někoho dalšího úplně nevinného zabít (dceru někoho jiného, otce od jiné dcery atd. atd.). No a to je taková kravina, že se na konci úplně naserete, a nadáte si, že jste si raději místo toho nezahráli doma Člověče nezlob se... Jedna hvězda za Hádka, jeho herecký projev se mi líbil, zbytek tam byl jak kompars z ochotnického divadla... P.S. pro moralisty typu"Kdo hodnotil nízko, ještě mentálně nedorostl": Tady se u filmů nehodnotí jen "chvályhodné téma", ale především kvalita jejich provedení, herectví, režie, scénář, kamera, dialogy, uvěřitelnost, přesah, atd. atd. A to že Vám se něco pocitově líbí opravdu neznamená, že jste mentálně dorostli (častokrát je tomu právě naopak...) ()

Dawe2

Vynikající Matěj Hádek! Kamera sice nebyla nejstabilnější, ale brzy jsem to přestal vnímat. Výborný zvuk. Příběh, co má spád a děj. Na odpady nedejte, na množství nehleďte, doporučuji. ()

fafejt001

Námět dobrý . Hádek solidní . Orozovič v závěru překvapivá figura . Kamera někdy slabší . Režisér Svoboda natočil lepší kousky . No tak dobrá ,  i tak dám  ** a půl . ()

rigby

Jen málokdy se ztotožním s nějakou postavou, ale tady jsem zcela cítil s hlavním hrdinou. Ačkoli bylo jasné, jak to dopadne. Perfektní příběh a ještě perfektnější výkon Matěje Hádka. Nebyl důvod mu nevěřit a už předem mi ho bylo strašně líto, jak skončí. Pomsta není právo, ale povinnost. ()

kokofek

Velmi uvěřitelný Matěj Hádek. Podivný Alexej Pyško,který se tváří,že ničemu nevelí a jen čeká jak to dopadne. Jestli to nějak vyšumí. Možná jsou takoví velící. Vyhořelí a unavení jako když řeší přepadení banky 3x v týdnu. ()

Kozlowski8

Přepadení banky, které zpočátku nedává smysl, ale postupně je rozkrýván motiv a pohnutky pachatele - významného a uznávaného vědce. Zajímavá myšlenka, ale chybí tomu větší tah na bránu, lépe vypracované postavy, které by se nechovaly vesměs jako idioti (ten poslanec tomu idiotství nasadil korunu) a vůbec více kreativity a méně klišé. Matěj Hádek ale u mne velice dobrý. Průměrná podívaná. 55 %. ()

BrMikes

Pane bože, to byl patos. Jakože nápad super. A obecně ty myšlenky, které se to dílo snaží předat jsou zajímavý, bohužel to provedení je velice nešťastný. Zbytečně přímočaré, i přes reálné problémy na které poukazuje absurdně nerealistické, podivně natočené a jak už jsem zmínil tak okatě hrající na city, až to bolí. Ne, opravdu. Kolikrát musí policisté za půl hodiny zmínit, že je tam jedenáct lidí a DVĚ DĚTI, které je potřeba dostat ven? Opravdu potřebujeme moralizování ohledně politiků? Vážně musíme tu samou vzpomínku na rodinné štěstí vidět čtyřikrát, aby nám došlo, co hrdina ztratil? Já už si delší dobu stojím za tím, že by Svobodu nikdo k režii moc pouštět neměl a měl by ho nechat jenom jakéhosi dramaturga. Protože vždycky přijde se zajímavým námětem, který se dotýká aktuálních společenských témat ale nezpracuje ho nejšťastnější. A i tady jsou záblesky toho, že by to mohlo být pod jiným vedením super. Ale v téhle podobě moc není. A to že film má znělku, to je jen taková bizarní třešnička na dortu. ()

Janabib

Už dlouho jsem u žádného filmu nevydržela celou dobu se zatajeným dechem. Napínavé až do konce. Drsné, znovu si to pustím až po několika letech. Zážitek velice silný, budu si vybavovat děj ještě velice dlouho. ()

sherudan

Chvílemi jsem si nebyl jistý, jestli se nedívám na parodii, něco jako Muž z Acapulka nebo tak. Když se význačný vědec promění v temného mstitele a ukládá mrtvoly dealerů jednu po druhé do aut na vrakovišti, mělo to grády MontyPython, nebo alespoň Švandrlíka v životní formě. A hrát chlastací hru "napij se při každém klišé", tak tři dny nevstanu. ()

Sa.sa

Super film i konec, který dopadl tak jak měl... Jinak Hádek je fakt dobrý herec a film stojí na něm... Njn přesně tak si každý kdo prodává drogy si zaslouží kulku a né slitování či soud... ()

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy