Co přinutilo vzdělaného a inteligentního muže k tomu, aby přepadl banku v centru města? Kolik peněz potřeboval a na co? Pachatel je nekompromisní. Vpadne do banky, zajme rukojmí a před budovou odpálí bombu. Naštěstí zatím není nikdo zraněn. Pohotová pokladní ještě stihne stisknout tlačítko nouzového volání a oznámit přepadení na tísňové lince. Díky tomu na místo téměř okamžitě přijíždějí policisté, útvar rychlého nasazení i další specialisté a začíná náročná policejní akce se snahou zachránit ohrožené lidské životy. Mezi desítkou rukojmích jsou těžce nemocný senior, bývalý příslušník Československé armády, významný poslanec, advokát se svým synkem, mladá maminka s dcerkou a několik zaměstnanců banky včetně ředitele pobočky. Byli všichni tihle lidé jen ve špatné chvíli na špatném místě? Mobilní telefony pomohou policistům rychle zjistit identitu rukojmích a jeden nepřijatý hovor přivede do policejního vozu lékařku, která zná pachatele osobně. Jde o jejího přítele, mezinárodně uznávaného špičkového vědce. Spolu s ní postupně odkrýváme pachatelovu motivaci a sledujeme příběh jeho dcery, který má překvapivé souvislosti s jeho útokem na banku. (Česká televize)

Přemek odpad!

Nesmyslná výchozí situace (inženýr přepadne banku, aby upozornil na nebezpečí drog? vážně?), vskutku odporné karikatury ("jájsemtadyposlanec!" a hysterická doktorka), "vznešený" záměr upozornit na nebezpečí drog mnohokrát a lépe zpracovaný jinde.... Kdysi uměl s. Svoboda točit podvratné filmy mnohem líp, teď už z toho ty teze lezou strašně moc. ()

Disease

Tak tohle se teda fakt nepovedlo. Myslím, že Martin Goffa by si zasloužil zfilmovat, ale ne v takovémhle formátu, kdy se z jeho knihy jen zhruba vychází a každé scénáristovo "vylepšení" to shazuje do hluboka... ()

Ricky_CZ

Na 3 hvězdy, ale rád trochu vykompenzuju některé místní odpadníky, kteří film nejspíše neviděli. Hádek výborný, spád to mělo. Jediným viditelně slabším prvkem byly vzpomínkové pasáže, kterým něco přbývalo (Farná) a také chybělo (dynamičnost a drive). Mrknutí na politiku pobavilo, hlavní “motiv” a tedy úplný závěr mi přišel lehce zvláštní a nedotažený. 55% ()

mira007

Svoboda jako bývalý předseda KSČM si samozřejmě nemohl nechat ujít příležitost, aby z prototypu poslance dementa udělal člena liberální strany a vlastně tenhle liberální režim obžaloval, že jsou tady drogy a že může za drogovou závislost dcera Hádka, který kvůli tomu přepadl banku, což se za 80minut ukáže jako hodně slabě vypointované. Svoboda neměl špatný filmy, ale už se moc opakuje a ta jeho zapšklost, jak je všechno zkažený, zkorumpovaný tentokrát na lepší podívanou nestačilo, ikdyž mu tam hrají solidní herci a technicky to není marný. ()

MajkHany

Ale jo, celkem fajnový filmek. Hlavně vždy velice oceňuji cokoliv českého, co se liší od české šablony sex-chlast-hory-zhrzená alkoholička nabalí úžasného tatínka bla bla bla... Takže určitě dávám palec nahoru za jedno z mála českých světýlek na českém hřišti. ()

Chudobka

Pokud by mě někdo podezříval z toho, že jsem se nedodívala až do konce, neměl by pravdu. Dodívala, ale s velkým sebezapřením. A nadávala jsem u toho jak špaček. Nevadí mi, že pan Svoboda je nebo byl "soudruh". Některé jeho filmy nejsou špatné. Ale co mělo být toto? Připomenout problematiku drog tímto způsobem myslím ničemu neprospělo. Práce policie? Pyško a spol. jen nečinně sedí a hledí. Pyško hledí zasmušile a občas prohodí smysluplnou větu. Ale jinak se nic neděje. Politik musí být samozřejmě idiot. Karikatura. Kdo je vinen tím, že něčí dítě bere drogy? Jako rodič bych hledala hlavní vinu v sobě. Měla jsem na své dítě dost času, věnovala jsem se mu dostatečně? Hodit to na druhé je jednodušší. Ale co to vyřeší? Drogy ze světa nezmizí, když půjdu přepadnout banku. Jedna hvězdička za slušný závěr. ()

Greg25

Na filmech tohoto typu je vždycky naprosto zásadní atmosféra a schopnost budovat napětí. To tady moc nefunguje a dost možná to je způsobeno flashbacky, které sice vysvětlují jednání hlavní postavy, ale taky narušují napětí v bance. Na papíře to asi vypadalo o trochu líp. 50% ()

Tochal

Trapná moralita. Kamera příšerná, scénář slabomyslný, dialogy směšné, postavy karikatury karikatur. Old man yells at cloud. ()

adelina8

Za ty zdejší zbytečný odpady zvedám na pět hvězd. Mouchy to sice mělo, ale napětí si film držel, rozuzlení bylo překvapivý a herecké výkony fajn. Možná jsem teď ovlivněná hormony, ale jako čerstvý dvojnásobný rodič chápu poselství filmu a pohnutky pachatele. ()

MiniMinion

Lepší než jsem čekal. Po té přišernosti, kterou nám Svoboda nadělil rovnou ve dvou dílech loni, jsem se dalšího nízkorozpočtového televizního krimi filmu pod jeho režií docela bál, ale nakonec to dopadlo celkem v pohodě, aspoň na české poměry. Asi nebýt relativně solidního scénáře a skvělého Matěje Hádka, hodnotím Cestu do tmy hůř. ()

Rockerman

Celkem slušně natočené drama o slušném člověku, kterému po smrti dcery bouchly saze a chce si to vyřídit z celou společností. Několik nelogických scén sráží film do podprůměru. ()

DAPDO odpad!

Tak jestli předchozí Svobodovi díla měla aspoň něco do sebe a hlavně měla trochu reálný základ, tohle byl silnej tabák i na mě. Mohl jsem si ukroutit hlavu prakticky od začátku, tolik nesmyslů nasekaných do 90 minut jsem dlouho neviděl. ()

tranquill

"Platím daně. Proč to nedělají ty, co jsou za to placený?" Musím uznat, že tohle kriminální drama se postupně stupňovalo a s tím i mé hodnocení. "Pomsta není právo, pomsta je povinnost!" ()

kluzo

Výborný film, ale těžký... Drama, nic moc akce (až na konci), ale pěkná retrospektiva a zajímavé rozuzlení nelogického chování hlavního hrdiny... Podle zdejších komentářů silně nepochopený film. Není to nic akčního, je to drama, a na to evidentně každý, kdo komentuje, mentálně nedorostl. ()

mrHoracio

Hadek super, Stepankova solidni. Cesky pokus o Money game se v rezii levicackeho Jiriho Svobody stal agitkou proti drogam, policii a liberalum. Verim, ze predloha ma co nabidnout, ale film vypada spis jako lacina 90s TV inscenace hrajici si na hodne nepovedeny Nelitostny souboj. Svoboda si zaslouzi uctu a respekt za Zanik samoty Berhof nebo Sametove vrahy, ale timto si uz jenom nici odkaz a mel by jit od valu… ()

Kakho-oto

Mně se to líbilo, byl jsem při sledování napjatý a nakonec překvapený rozuzlením. Jestli chtěla ČT svou tvorbou připomenout, že velké problémy s drogami zde stále jsou a rozhodně neskončily energetickou krizí, válečným tažením Ruska proti Ukrajině, válkou v Pásmu Gazy apod., tak se jí to povedlo. Matěj Hádek opětovně předvedl, že je vynikajícím hercem (stejně jako jeho bratr Kryštof), líbila se mi i Štěpánková, Orozovič či Pyško. Cesta do tmy je takové české Přání smrti. Nechápu, jak tomuto filmu někdo může dát jedno ze dvou nejslabších hodnocení (tj. odpad či hvězdičku). 75-80 % ()

bearmeedek

Dobrá, nakonec šlo o pomstu. Ale tak jak "lupič" přepadením banky nic nezmění v přístupu odpovědných orgánů k drogové situaci, nezmění se nic ani takovým příběhem. Zvlášť, když otec na svou dceru neměl v jejím mládí pro práci čas a nepřímo jí pomohl dostat se do této společnosti. A naprostý úžas k chování policie. Odstřelovač má na mušce ozbrojeného zločince v bance, který už kolem sebe střílel a někoho i zranil, a dva policejní důstojníci se na sebe bezradně dívají a nedají rozkaz k výstřelu. To je absolutní blbost! ()

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy