Celebrity Deathmatch

všetky plagáty
USA, 1998, 93x21 min

Séria krátkych filmíkov o súbojoch v ringu medzi rôznymi celebritami. Celebrity v ringu sa brutálne napadajú a trefne urážajú. (ethos)

SonG

Výborná zábava na dlouhé večery. Postavičky celebrit se řežou mezi sebou(Hitler s Ježíšem nemá chybu), a hláškují ostošest. ()

Langy10

Pěkný animák a hodně zábavny :D hodne jsem se pobavil, nadruhou stranu si rikam kdo tohle vymyslel :D:D??? Ale musim uzna opravdu pěkně zpracovaný celebrity a všechno je to hezky no, někdy me nastvalo, že nekdo prohral koho mam zrovna rád, ale beru to jako legraci , takže ok ()

adamulefa

OK. Musím uznať, že mlátiace sa a navzájom sa urážajúce celebrity stoja za podívanie. Nečakajte nič extra. Také zábavné oddychové pozeranie na dlhé letné noci. Keď to budete sledovať dlhšie určite si nájdete svoj vlastný obľúbený duel :) ()

casioa....

Goooood Fight, Goooood Night :).....keď som ešte (dávno) pozeral TV, toto bolo mojím "guilty nighty pleasure". Toľko popkultúrny odkazov žiadne figurky vo filme (okrem Team America: World Police, 2004 - samozrejme) nedojebali snáď už nikde inde. Paródia na všetko, čo dotyčné hviezdy robia/obliekajú/hovoria....aj maličké gestá, ktoré u nich máme zafixované, tu hrajú svoj part. Iste, je to pekne zvrhlé, a prázdne, že ?!? No a čo, bavte sa.....Opäť som dostal chuť na takúto krvavú srandu, a tak hádžem do torrentu nejaké časti, nech sa zas tej umelej krvi nabažím :P (The best rozhodne Hansoni vs Spice Girls....kde všetkých nakoniec rozbil Marylin Manson, ktorý na otázku prečo, odpovedal: "...and because they ask for, because they SUCK,....and I hope that they all go to hell......") ()

divak84

super relax a pokud je v ringu někdo koho opravdu nesnášíte, máte vánoce v televizi, protože propíchnuté oko rezavým hřebíkem je to nejmenší... LET´S GET IT ON / good night/good fight... Komentátoři jsou (ted to nevím jistě) ve skutečnosti nezjznamější komentatorskou dvojkou pokeru (Norman Chad a Lon McEachran) ()

Antaeus

Výraz "robiť si piču z plastelíny" tu nadobúda úplne nový rozmer. Aj keď vlastne tu si robí plastelina piču z celebrít.. No však kukni sa na totok a pochopíš.. Odporúčam pri sledovani nepiť. Hrozí riziko oflusania výstupného zariadenia. ()

Košoun

Velice povedené urážení celebrit :). První jsem viděl Copperfield vs. Blaina, kteří u mě stále vítězí. Opravdu dobré na odreagování... ()

GTS_PUNK

MTV mala na konci deväťdesiatych rokov plno bláznivých nápadov a relácií, ktoré mali získať pozornosť najmä mladého diváka. Popri viacerých zabehnutých klasikách, tak začali v roku 1998 vysielať wrestlingovú show s plastelínovými postavičkami, ktoré predstavovali celebrity bojujúce proti sebe na život a na smrť. Nazvali to Celebrity Deathmatch a celkovo sa tvorcom podarilo vyprodukovať až šesť sérií. Prvé štyri bežali do roku 2002 a zvyšné dve v rokoch 2006-2007. Hoci samotný námet postaviť oproti sebe celebrity do ringu, aby sa umlátili k smrti, vyzerá zaujímavo a v niektorých prípadoch aj lákavo, výsledok, ktorý show v konečnom dôsledku ponúka, je veľkým sklamaním. A toto sklamanie odráža hneď niekoľko aspektov. Prvým sú vybrané "celebrity" - mnohokrát osoby, o ktorých mimoamerický divák nikdy nepočul a tak ani šancu vedieť, čím sa preslávili. Ich súboje v ringu tak potom strácajú na kvalite, pretože divák nevie, v čom je hlavná pointa ich súboja. Ďalším faktorom znižujúcim kvalitu je až prehnaná snaha pôsobiť vtipne. Niektoré "vtipy" či slovné hračky sú síce vďaka angličtine zaujímavé, ale vôbec nedokážu zabaviť a vyznievajú priam až trápne. Plastelínová animácia takisto nestojí za veľa. V prvých štyroch sériách sa na ňu aspoň dalo ako-tak pozerať, ale posledné dve série v novom šate sú hotová katastrofa. Ako vizuálne, tak aj čo sa výberu celebrít a vtipov týka. Znižujú úroveň celej show o celý jeden stupeň. Aby som sa na tento zvláštny počin len nenadával, treba úprimne povedať, že sa z času na čas aj niečo zadarí. Vtipne pôsobí najmä komentátorská dvojica a občas sa nájdu aj zaujímavé celebrity, ktoré sa proti sebe postavia do ringu. Celebrity Deathmatch ale nie je niečím, čo stojí za to vidieť. Je to len jedna z mnohých relácií, ktoré pustila MTV do vysielania pred očakávaným príchodom nového milénia vo svojej zlatej ére. Je z nej cítiť snahu zaujať, šokovať a byť kontroverzný, pretože vtedy sa tieto veci veľmi dobre predávali. Osobne ma však táto show nedokázala zaujať a vidím ju niekde na hranici veľmi slabého priemeru. "Good fight, good night." ()

(=LIFTY=)

DOKONALÉ! Na tomto jsem vyrůstal a ještě dnes si nostalgicky vyhledávám některé souboje na youtube. A ten nejlepší zápas? Když byli proti sobě soutěžící z prvních dvou řad Survivoru. Ten díl nemůžu nikde sehnat a to mě vyloženě štve! ()