Píseň banditů

• Južná Kórea Song of the Bandits (viac)
Južná Kórea, 2023, 8 h 37 min (Minutáž: 49–69 min)

Pozor, pozor! V Gandu neplatí žádné zákony a střílí se tu na potkání. Jak daleko zajdete při obraně svých blízkých a v boji za správnou věc? (Netflix)

M.i.k.e

povedený vizuál a kombinace westernu a Japonskem okupované Koreje je fajn, nicméně čekal sem přeci jen trochu víc. Když dojde na akci tak není Píseň banditů špatná, ale pak přijdou chvíle kdy se to docela táhne a i tady platí pro Netflix už okřídlené - méně je někdy více. Ideálně by tomuhle tématu slušel celovečerní film, popřípadě prostříhání a zkrácení minimálně o dvě až tři epizody...60% ()

Hollohlaway

Výborný vizuál, střih a kamera jsou krásný, čistý, westernový feeling je taky fajn, soundtrack dokonce až překvapivě dobrej. Obsazení taky nemám co vytknout, hlavně ženské role nájemné vražedkyně a překupnice zbraní jsou originální. Ale dost dílů je trochu prázdných, scénář někdy trochu klopýtá, hlavně po logické stránce. I když tedy dávám první řadě nakonec jen tři hvězdy, jsou to hvězdy tlustý a vykrmený. ()

Ezra

Mám za sebou spoustu kdramat, ale tohle bylo rozhodně jedno z těch nejlepších, co jsem viděl. Seriál Vám ani na chvíli nedal šanci se nadechnout. Emoce za emocí, akce za akcí. Byl jsem do toho, tak zažrán, že jsem seriál dokoukal na jeden zátah ve čtyři ráno a ani na chvíli jsem nelitoval. A to ani druhý den. Pokud jste milovníci Westernu a her jako Red dead redemption, připoutejte se, protože tohle pro Vás bude jízda. Naprosto úžasné prostředí s ještě lepšími bojovými choreografiemi. Postavy, které byly sympatické a člověk to dokázal díky tomu prožívat s nimi. Jasně, po vzoru jisté korejské stereotypnosti, která se v kdramatech objevuje, bychom mohli charaktery zařadit do archetypů, ale věřte mi, nebude Vám to při sledování vadit. Nakonec ani ta hořkosladká láska nechyběla. Seriál doporučuji a závidím všem, kteří budou mít možnost vidět to poprvé, protože nad ten pocit není nic. K tomuto dramatu se určitě budu vracet, jen musím před tím, alespoň trošku zapomenout, abych mohl zas a znovu cítit a tápat s postavami. ()

bearmeedek

Na první pohled žlutý western. Ale je to něco víc. Ukázka byla trochu zavádějící, takže první dvě epizody jsem byl na polovičním hodnocení, ale s pocitem dobře, že je se na co dívat. Dál už to byl plnohodnotný film s napětím a zvraty. Zajímavý je i podklad děje, zasazený do japonské invaze do Koree. 90%. ()

Gretchen

„Western“ z prostředí Japonskem okupované Koreje na počátku 20. století? Tak tady končí veškerá zábava. Vlastně ne, omyl! Tady veškerá zábava teprve začíná. Napínavé od začátku do konce, jedna emoce střídá druhou, akce přechází do dojetí, dojetí do humoru, nechybí samozřejmě ani romantická linka, která je správně „po korejsku“ notně hořkosladká a obejde se bez zbytečně expresivních emocí. Všechny postavy jsou nadmíru sympatické a charismatické, to vše je doplněno o neotřelý, avšak povedený soundtrack. Kdo má rád bojové scény, kde nikdo nikoho nešetří, ten si jistě přijde na své (i když Japonci-okupanti jsou zde představováni jako sadističtí, ale v boji naprosto zaostávající břídilové, kteří dostávají pořádně na frak od udatných a ušlechtilých Korejců). Pravdou je, že ten, kdo nepozná, kdy se mluví korejsky a kdy japonsky, bude mít alespoň zpočátku problém se mezi jednotlivými stranami zorientovat. Nicméně, vzhledem k tomu, jako tato série skončila, očekávám pokračování, ve kterém se nám dostane epické bitvy o Kando! ()