Píseň banditů

• Južná Kórea Song of the Bandits (viac)
Južná Kórea, 2023, 8 h 37 min (Minutáž: 49–69 min)

Pozor, pozor! V Gandu neplatí žádné zákony a střílí se tu na potkání. Jak daleko zajdete při obraně svých blízkých a v boji za správnou věc? (Netflix)

ElleMcDee

Už obsazení slibovalo kvalitní podívanou, navíc jsem byla na mandžuský western zvědavá, protože ačkoliv je mi tenhle žánr známý, ještě jsem žádný takový film ani seriál neviděla. Nebyla jsem zklamána. Nenudila jsem se jedinou minutu seriálu. Píseň banditů se odehrává během japonské okupace Koreje (Čosonu) a poměrně věrohodně vykresluje tehdejší poměry čosonských obyvatel. Kim Nam-gil v hlavní roli představuje bývalého vojáka japonské armády, který hluboce lituje své minulosti, především jistého činu a domnívá se, že si za to zaslouží zemřít. Kvůli tomu se vypraví do Kando. Nakonec se však stane šéfem tlupy banditů, která se snaží pomáhat čosonským obyvatelům a chránit je před Japonci. Všechno se to zamotá, když se Japonci rozhodnou postavit přes Kando železnici a posílají na ni pořádný balík peněz. Bandité se je rozhodnou ukrást, jenže nejsou jediní, kdo si na ně brousí nože.  Je to neskutečně vtipný, drsný i smutný seriál. Jako obvykle se Korejci vůbec neštítí velmi naturalistického vyobrazení a v akčních scénách stříká krev a padají hlavy jedna radost. Občas je to až přitažené za vlasy - hlavní hrdinové jsou všichni zázrační střelci a šermíři a jsou naprosto nepřekonatelní, zatímco Japonci jsou neschopní a neumí si poradit pomalu ani s jednou ženskou, ale celkově je to tak dobré, že člověk takovou mouchu překousne. Kim Nam-gil zde září, jeho herectví je fakt na jiným levelu. Navíc, s knírkem se mi líbí nejvíc, takže plusový bod :) Výborné herecké výkony podali ale všichni: Seohyun úžasná, Yoo Jae-myeong zvládne prostě jakoukoliv roli, z Lee Hyeon-wooka jsem měla husí kůži a Lee Ho-jung mě příjemně překvapila - roste z ní výborná herečka. Ostatní banditi byli také skvělí a měli mezi sebou super chemii. Ještě musím moc pochválit OST, to teď poslouchám pořád dokola! Pokud se vám líbil třeba Mr. Sunshine nebo Vincenzo, tak Píseň banditů má podle mě podobný vibes. Moje hodnocení: 95% ()

bearmeedek

Na první pohled žlutý western. Ale je to něco víc. Ukázka byla trochu zavádějící, takže první dvě epizody jsem byl na polovičním hodnocení, ale s pocitem dobře, že je se na co dívat. Dál už to byl plnohodnotný film s napětím a zvraty. Zajímavý je i podklad děje, zasazený do japonské invaze do Koree. 90%. ()

Gretchen

„Western“ z prostředí Japonskem okupované Koreje na počátku 20. století? Tak tady končí veškerá zábava. Vlastně ne, omyl! Tady veškerá zábava teprve začíná. Napínavé od začátku do konce, jedna emoce střídá druhou, akce přechází do dojetí, dojetí do humoru, nechybí samozřejmě ani romantická linka, která je správně „po korejsku“ notně hořkosladká a obejde se bez zbytečně expresivních emocí. Všechny postavy jsou nadmíru sympatické a charismatické, to vše je doplněno o neotřelý, avšak povedený soundtrack. Kdo má rád bojové scény, kde nikdo nikoho nešetří, ten si jistě přijde na své (i když Japonci-okupanti jsou zde představováni jako sadističtí, ale v boji naprosto zaostávající břídilové, kteří dostávají pořádně na frak od udatných a ušlechtilých Korejců). Pravdou je, že ten, kdo nepozná, kdy se mluví korejsky a kdy japonsky, bude mít alespoň zpočátku problém se mezi jednotlivými stranami zorientovat. Nicméně, vzhledem k tomu, jako tato série skončila, očekávám pokračování, ve kterém se nám dostane epické bitvy o Kando! ()

M.i.k.e

povedený vizuál a kombinace westernu a Japonskem okupované Koreje je fajn, nicméně čekal sem přeci jen trochu víc. Když dojde na akci tak není Píseň banditů špatná, ale pak přijdou chvíle kdy se to docela táhne a i tady platí pro Netflix už okřídlené - méně je někdy více. Ideálně by tomuhle tématu slušel celovečerní film, popřípadě prostříhání a zkrácení minimálně o dvě až tři epizody...60% ()

Lenka.Vilka

Kdyby se mě někdo zeptal, o čem je tenhle seriál, mohla bych to zkusit dvěma způsoby: 1) jako Luis v Ant-Manovi  2) neříct ani slovo a podat mu televizní ovladač  Protože tady je snad úplně všechno a to všechno je propletené v tom, kdo kdo je, co skutečně je, na čí stojí straně, na čí stojí straně doopravdy, kdo co skrývá. A to je prostě naprostá lahůdka. Ano, příběh je ve své základní kostře vlastně jednoduchý, ale je to obalený dokonale. Ať už od hereckého obsazení (tady se zadařilo vážně moc), celkového zpracování (jak vizuál, tak veškeré akční scény, postavy, jejich charaktery, po hudební stránce to prostě sedělo a byť se za to stydim, fakt to bylo dobrý na poslech!), příběhu (tady jsem prostě byla věčně nadšená a natěšená na další díl, protože já byla skoro celou stopáž brutálně napnutá, co zase bude za chvíli) a prostě to bylo celý moc dobrý. Píseň banditů je skvělý počin. Moc fajn. Napínavé, dobrodružné, místy nejen drsné, ale poměrně i dost brutální, osudové, romantické a naproto pro mě. Se skvěle zpracovanou myšlenkou: Možná jsme sami o sobě jenom zrnka písku, ale když se spojíme, bude z toho pořádná bouře a to už něco znamená. ()