V septembri 1974 urobil známy terorista Carlos v Paríži ďalší zo svojich krutých a neľútostných atentátov, keď hodil granát do kaviarne plnej ľudí. O rok vtrhol do Viedne so skupinou ďalších teroristov na konferencii zemí vyvážajúcich naftu. Požadoval dvadsať miliónov dolárov. Postarší agent CIA Henry Fields, ktorý je doslova posadnutý Carlosovým dopadnutím, je odhodlaný zastreliť ho na letisku na vlastní päsť, nadriadený mu v tom však zabráni. O desať rokov neskôr je v  Jeruzaleme po dlhšej naháňačke zatknutý fotografujúci turista. Pri výsluchu, ktorý vedie skúsený agent Amos, vyjde najavo, že muž nie je Carlos, ktorému je neuveriteľne podobný, ale americký námorní kapitán Annibal Ramirez. Amos sa spoločne so svojim americkým kolegom Fieldsom snaží Ramireza prehovoriť k spolupráci... (TV Dajto)

Qasa

Obsah včetně závěru: V Izraeli je zatčen americký voják, který je velmi podobný mezinárodnímu teroristovi Carlosovi. Je přemluven tajnou službou, aby se za něj vydával, předvedl spolupráci se CIA a tím ho nechal jako zrádce popravit od KGB. Sledujeme jeho tvrdý výcvik, včetně učení se jak se Carlos miluje od jeho bývalé milenky, tak aby mohl obalamutit jeho současnou milenku. Ta však C. práskla francouzské tajné službě. Voják tak musí, aby se neprozradil zastřelit několik spojenců. Druhý pokus ve Východním Berlíně je úspěšnější, ale Carlos nakonec uteče. Utkají se ve vodě. Voják je postřelen a o C. se neví zda přežil. Vybuchne auto s vojákovou rodinou, ale je to jen fingované, včetně pohřbu a rodina šťastně žije na novém místě u moře. ()

DEXTER099

Zajímavý příběh,ale mě to moc nechytlo a rozhodně dávám přednost jiným filmům se šakalem v názvu.Navíc mi to přišlo docela zamotané,ale to bude má chyba.Za mě celkově 60% a tři hvězdy. ()

MartinezZ

Tedy promiňte, ale tohle byla pitomost. To už snad i v Asylum vymýšlí promyšlenější a smysluplnější příběhy. Tenhle snímek je napěchován nelogičnostmi, vytvořenými jen pro efekt (jeden granát zdecimoval kavárnu plnou lidí, podle smradu v pokoji fakt poznám kvalitu kolínské a jestli je pánská, z ruční pistolky těžko udělám paintballovku, zásahovce KGB by nakopala prdel kterákoliv amatérská parta airsoftu/paintballu a to byl jen začátek). Ani základní efekty se moc nepovedly. Běžně takové drobnosti přehlížím, protože mě ani nenapadnou, tady mě bily do očí od začátku. ~~~ Příběh založený na fyzické podobnosti klaďase a záporáka taky není zrovna nejinovativnější, nemluvě o využiti dvojroli, což mi osobně přijde trochu hloupě levné. Imbecilní odhadnutelně průhledné chování postav i vývoje děje, nemluvě o konci filmu, hrůzné dialogy... Tohle měl snad na starosti nějaký student základního ročníku filmové školy. ~~~ 1* jen za Donalda a Bena (který tohle ale taky evidentně dělal jako bokovku). Au... ()

Asgy

Celkem slušná akční podívaná. Zajímavá je hlavně doba, kdy se děj odehrává, protože tehdy ještě Al-Kajda a podobná zvěrstva nebyla tak vidět. No "vidět" není možní úplně to správné slovo, prostě se svět na terorismus díval úplně jinak než dnes. Ale jinak Hon na Šakala spíše zapadá do průměru, alespoň z mého pohledu. ()

Ridick

namet sa mi zdal dost pritiahnuty za vlasy, ale budiz. jednoznacne musim pochvalit asi tak prve 3/5 filmu, cize vycvik a posobenie kapitana ramireza, ale ku koncu sa to vsetko vlieklo a mal som pocit ako keby tvorcom dosla stava. ale je to aj tak lepsi priemer ()

Skip

Tento film nemá se skutečným Carlosem nic společného. Jediné, co bylo pravdivé, byl únos delegátů ze zasedání OPEC a potom závěrečný doslov o tom, kde a kdy byl Carlos dopaden a poté souzen, odsouzen a vězněn. Ve filmu z něj udělali superteroristu, jímž ve skutečnosti nebyl, ač několik mrtvých za sebou zanechal. Nicméně, pokud odhlédnu od faktů a budu film brát jako fikci, tak musím říct, že to byl vcelku slušně natočený thriller, který rozhodně nenudil. Pokud by měl někdo zájem dozvědět se něco o Carlosovi, pak doporučuji knihu Johna Follaina Šakal - Tajné války Iljiče Ramíreze Sáncheze zvaného Carlos alias Šakal. ()

Fanucci

Napínavý film od začátku do konce. Bohužel byl stranou zájmu médií a neměl skoro žádnou publicitu. I já jsem si ho na kazetě vlastně půjčil náhodou a byl mile překvapen. ()

kalap

Pre mňa lepší ako Šakal s Brucom Willisom. S vraždiacími teroristami nie je možné vyjadnávať, je možné ich zabíjať a to hneď. ()

Juto

Dobrý a atraktívny film s množstvom napätia, akcie a zábavy. Tento dobre naladený obraz je nabitý historickými udalosťami, hektickými intrigami a napätie je udržiavané po celý čas. 7/10 ()

c.tucker

Výborný Ben Kingsley i Donald Sutherland a o Aidanu Quinnovi nemluvě. Celkem propracovaný děj (hlavně pro mě nejlepší pasáž výcviku) a výborná scéna s útěkem před francouzskými agenty. Jen mě opět vytáčí český název, díky němuž může dojít k určitému omylu (někdo to může zaměnit za The Day of the Jackal od Fredericka Forsytha). ()

PanZahadnyCZ

Dobrý film. Donald Sutherland opět osvědčil svoji profesionalitu, jeho striktní role společně s věčným filmovým záporákem Benem Kingsley byla zvládnuta na výbornou. Lehce nadprůměrný film, chybělo mi tam ale více akce. 65 %. ()

otík

Žádný tuctový thriller, ale pocivě odvedená řemeslná práce. Není zde nouze o nečekaná překvapení a náhlé zvraty, o slušné akce a kaskadérské výkony. Napínavý film. ()

SeanLSD

O svetelné roky lepší než druhý šakalovský film, s Willisom a Gerem, hollywoodsky a preto známejší, ziskovejší, nablýskanejší. Tento, hoci v originálnom názve na to neupozorňuje, ponúka na rozdiel od hlúposti a povrchnosti Willisovho ŠAKALA okrem pútavého deja aj hodne zaujímavé prepletanie reality s (možnou) fikciou, pričom je plný výnimočných detailov a vychytávok vťahujúcich do pocitov a hlavne postojov postáv. Dej sledujeme z pozície prenasledovateľov a tajomnému Šakalovi tak zostáva jeho až mýtický charakter nepolapiteľného a obávaného teroristu - vraha- atentátnika. Quinnova dvojúloha zobrazuje trýzeň človeka s falošnou identitou tak bravúrne, ako iba zopár filmov, menovite DONNIE BRASCO, FACE OFF, DEEP COVER a príbeh mi dosť pripomína knižnú verziu Ludlumovho Agenta bez mena. Aj Jason Bourne bol predsa pôvodne vytvorený na dolapenie legendárneho Šakala... Christian Duguay je napriek rozporuplnej kariére výnimočne skvelý režisér. ()