Film je surrealistickou a psychedelickou cestou, která spojuje kolektiv vizionářských filmařů z celého světa v kaleidoskopickém zkoumání lidské zkušenosti a síly zvukové krajiny. (LUKICKK)

ancientone

Travis Jodorowsky. Filmovo je to také bežné opičenie sa po psychedelických vzoroch. V celkovom kontexte tvorby Travisa Scotta je to ale fajn doplnok na dotvorenie jeho persóny psychedelic-hiphopovej/trapovej ikony. Je v tom sebastrednosť, póza, trochu povrchnosti, hra čisto na efekt, ale aj tak sa na tom príliš dobre vezie. ()

Devadesát Dva

Tripózní první půlka, ve které se spojují vlivy několika vizuálně nejpůsobivějších filmařů současnosti (Noé, Refn) s hudbou se postupně přehoupne ke krátkým intermezzům s Rickem Rubinem (zrovna jsem dočetl jeho knihu 'The Creative Act'), kde se Travis Scott jakoby hypeuje a hledá cestu ke své performance, která pak končí stejnými songy a jakousi hudební koláží. Asi to na papíru a celkově působilo jako ambicióznější projekt, než jaký z toho nakonec vylezl, ale i tak na sebe 'Utopia' aka 'Circus Maximus' upoutal mediální pozornost, když bylo asi 60 lidí zraněno (incident s použitým pepřákem a mladík, který spadl ze stěny Kolosea), což italskou správu památky přimělo do budoucna asi zatrhnout tipec tomu tam vůbec něco pořádat. ()

• Natáčanie prebiehalo na Islande, v Dánsku, Francúzsku, Nigérii a Taliansku. (Real Tom Hardy)