Dym

• Česko Smoke (viac)

Skupina lidí, jejichž životy jsou propleteny díky jejich příteli, manažerovi newyorského obchodu s doutníky Auggiemu (Harvey Keitel). Patří sem: spisovatel, který neumí psát (Hurt), zdráhavý otec, který utíká před svou minulostí (Forest Whitaker), ulice znalý puberťák snažící se najít sám sebe, Auggieho bývalá přítelkyně, kterou velmi dlouho neviděl a jež se vrací s překvapivými zprávami! Kritici a diváci přivítali neobvyklý humor Smoke, důvtip a skvělé herecké výkony. (oficiálny text distribútora)

Louie

Když jsem viděl Smoke poprvé v kině, vůbec se mi od nových "kamarádů" nechtělo odejít... A to se stává málokdy :-) ()

Manhatten

Skvělý povídkový snímek vyprávějící o životě takovém jaký opravdu je. Jako zapálená cigareta. Závěrečný vánoční příběh nemá prostě chybu. 92% ()

RajAthen

Ano, v tomto filmu se hodně kouří, většina rozhovorů je orámována neuchopitelnou (nezvážitelnou?) tabákovou mozaikou. Ve své podstatě jde o několik vzájemně provázaných povídek, z nichž každá má něco do sebe, každá ukazuje jinou tvář lidskosti a vliv (uvěřitelné) náhody, která rozbíhá kolo řady událostí. Ve výsledku moc příjemný a osobitý film, od kterého se nedá lehko odtrhnout, takže to ani nezkoušejte. Nejvíce mě zaujala Auggieho fotografická činnost, možná se nechám inspirovat, tak na rok či dva. ()

perutman

Paul Auster jako scénárista zapojil do tohoto povídkového filmu spoustu motivů, se kterými se vyrovnává ve svých knížkách. Pokud se tedy někdo vyžívá v jeho knihách, rozhodně bude s filmem spokojený. Třešničkou na dortu je potom herecké obsazení, díky kterému má člověk pocit, že se všechno o čem mluví stalo :-). ()

Rodin

Tohle opravdu miluju. V podstatě jde o sled skečů, ovšem tak vyvážených a vychytaných, že ten, kdo není duševně zcela okoralý, musí být nadšen. 95%. ()

Kubaaaa

Nenáročný povídkový film, který má ovšem svojí velkou vnitřní sílu. Na konci nečeká žádný velký zvrat a příběhy se nezdají ničím výjimečné, ale i tak mě tento film tak nějak pohladil po duši. Nevím proč jsem se mu tak dlouho vyhýbal. ()

Shaqual

Možná je to tím, že jsem jen další jouda z generace Z, nebo tím, že nekouřím jednu za druhou jak na běžícím pásu, ale opravdu si nedovedu představit vesmír ve kterým by mě tenhle filozofický masterpiece oslovil tak, že bych hodnotil jinak... Příběhy jsou to sice docela hezký, ale tak nenápaditá kompozice scénáře, který se opravdu sestává jen z nekonečně ukecaných postav mě opravdu dokáže leda uspat. Herci jsou sice výborní, ale že by měli vůbec nějaký prostor, aby se opravdu mohli předvést, tak to se říct nedá. Na papíře to asi vypadalo fakt skvěle, ale že v tom někdo viděl i potenciál na dobré vizuální provedení, tomu se mi chce jen těžko věřit. ()

Amonasr

Několik lidských příběhů a náhodně vzájemně propletených osudů, na nichž je sympatické, že se nesnaží být americky bombastické a přehnaně akční. Na snímku se dá ocenit neamericky střízlivá emoční uměřenost a obyčejná lidskost podstav, i když občas je z něj cítit i určitá autorská vykonstruovanost a snaha o korektní vyváženost, např. rasovou. Ve výsledku vznikl příjemný film, který tak nějak (ne)obyčejně pohladí po duši, aniž by působil falešně kýčovitě, což se v americké produkci zas tak často nevidí. ()

BrunoA

Potvrzení staré pravdy, že obyčejní lidi nebývaj až tak obyčejní. Výborné herecké výkony (hlavně Harvey Keitela) a pomalé, ale ne nudné, plynutí děje. Na závěr lahůdka v podání vánočního příběhu. ()

Pavel_Pan

Film je dokonalý a ani nejde o jednotlivé řemesla souvisejícího kumštu a jejich kvalitu. Zde se totiž sešel jeden z největších prozaických talentů Ameriky, který dokáže vidět obyčejné neobyčejně a uvěřitelné typy. Je to jako na návštěvě, seznámíte se a už nikdy ve skutečnosti neodejdete. Už Vám ty vyprávěné osudy nejsou cizí. Jen je pro mne záhadou, copak to udělali Wangovi, v které sklence utopili jeho talent. Ne, že od té doby režisérsky nezazářil, ale on snad ani neblikl. ()

Bigfuckman

Cigárko, doutník, prostě samej tabák. Ale co by měl taky jiného prodavač v tabáku k životu potřebovat?! Všedně natočený a né moc dobře působící (hlavně již kvůli propagaci tabáku) snímek s nevšedními hvězdy typu Keitel a Whitalker. ()

nicolarsen

Film, který se musí líbit i nekuřákům. Díky závěrečné titulkové scéně podbarvené jímavou písní dávam pět hvězd...dostalo mě to. 90% ()