Uprostřed ničeho

Těhotná žena na útěku ze zničené totalitní země uvízne v přepravním kontejneru a na rozbouřeném moři bojuje o holý život. (Netflix)

POMO

Film dává protagonistce slušně zabrat. V něčem to až prvoplánově přehání (porod), ale jinak se pohybuje v mezích uvěřitelnosti. Jen mohl být uvnitř kontejneru o něco kratší. Jinak řemeslně dobře zvládnutý survival na vodě, ne tak důstojný jako All Is Lost, ale dostatečně zábavný, dobře využívající malé dějiště s jeho možnostmi a rekvizitami, které má hlavní postava po ruce. Chladnokrevná brutalita v prvním dění filmu překvapivá, ale odlehčuje ji béčkové vyznění zobrazeného totalitního světa. ()

Daiker

Survival film, který asi osloví více ženy. Hlavní hrdinka utíká před nějakým režimem ze Španělska (něco ve stylu Příběh služebnice) a snaží se dostat do Irska. Film má nepříjemné scény, masakr v kontejneru byl toho důkazem. Co se týče přežití v kontejneru na širém moři, tak to bylo opravdu co sledovat. Pojídání vlastní placenty po porodu asi moc lidí nechce vidět.... Využití zboží z dřevěných krabic bylo pro mě překvapivé, třeba vyrobit šitíčko a síť na ryby ze sluchátek by mě vůbec nenapadlo. Celkově jsem se bavil až do konce, který je nesmyslný a hlavní hrdinka by nepřežila ve vodě u Irských břehů ani 5 minut... Jinak Netflix vytáhl dost kontroverzní téma, co se týče uprchlíků. Ikdyž v jiné podobě a tady tento příběh nemá nic společného s aktuální situací v EU... ()

Malarkey

Pro hlavní hrdinku je tento thriller hodně drsný a nekompromisní. Nicméně to není nic, co bych od španělských tvůrců někdy v minulosti už neviděl. Dobrý nápad, komorní prostor, dobré zpracování. Co víc chtít. Snad na to jen nekoukejte, když Vaše manželka je ve vysokém stupni těhotenství. Nemuselo by to drahé polovičce udělat nejlépe. ()

pornogrind

Z Nowhere se vyklubal celkem koukatelnej a nutno říct, že i co se týče místa dění originální survival. Přežívání v kontejneru(těhotná , sama) na širým moři to tu ještě nebylo. Naštěstí byla vybraná celkem sympatická herečka takže se jí dalo i fandit. Nemůžu říct, že by to mělo vyloženě hluchý místa kde bych se nudil ale pár minut ze stopáže bych klidně ukrojil. Scény porodu či pojídání placenty mi nikterak nevadily. Slabší povahy však tyto scény můžou trochu rozhodit. Když to shrnu tak za mě opravdu celkem povedenej film. Co se týče Netflixu obzvlášť. Je potřeba ocenit i originalitu co se týče nápadu. To už se v dnešní době moc nenosí. Nadruhou stranu na 4hvězdy bych šel v případě, že by to mělo jinačí konec ale to už bych tady spoileroval a to nechci. Nowhere to tak má u mě za lepší 3hvězdy. ()

elanius

(85/2023) / Tešil som sa, strašne mám rád tieto mini survivaly. Ale bohužiaľ. Mám s týmto filmom viacero problémov. Ja by som možno aj nejako zvládol, že je všetko neskutočne pritiahnuté za vlasy, čo vlastne iné od podobného námetu čakať. Ale tá umelina čo z toho na sto kilometrov ide je moc. Vizuál, hercy, kecy, všetko je neznesiteľne lacné a pokazilo mi to v zásade film. Španieli vedia lepšie, možno bol Netflix v tomto prípade trochu skúpy na budget. (2/10) ()

• Ačkoli se jedná o zajímavý příběh, je v něm mnoho dějových děr. Největší z nich by byl plovoucí ocelový přepravní kontejner. Je sice pravděpodobné, že by tyto přepravní kontejnery (některé z nich jsou vzduchotěsné) mohly plavat, ale při počtu děr v bocích kontejneru, ve kterém se nacházela, není možné, aby tento kontejner po všechny ty dny stále plaval. (Johnny.ARN)
  • Anna Castillo (Mia) nosila speciálně vyrobenou protézu dělohy pro scény, ve kterých se objevuje těhotná. (Johnny.ARN)
  • Film sa natáčal hlavne v španielskom prístave Tarragona. (Arsenal83)