Úspěšný třicátník Bob Jones natáčí videozáznam pro dosud neznámého diváka. Tím, komu je určen, bude jeho ještě nenarozené dítě. Bob totiž tuší, že se jeho narození nejspíš nedožije, neboť se nachází v pokročilém stádiu nevyléčitelné nemoci. Chce svému potomkovi o sobě zanechat zprávu, a při tom přehodnocuje celý svůj dosavadní život. Součástí filmu se stává i jeho manželka Gail. (oficiálny text distribútora)

Fridecka

Velmi citlivě natočený snímek o umírání, hledání smyslu života a o smíření se nejen se smrtí. Obava, že půjde o velký útok na city jak sliboval obsah filmu, se naštěstí nenaplnila. Mohly tak vyniknout opravdu zajímavé pohnutky a myšlenky člověka očekávajícího smrt a jeho blízkých. Takto citlivě a bez zbytečné dojemnosti ztvárněné téma umírání jsem dosud neviděla. O čem, że ten život vlastně je a jakou máme każdý moc a jak se to chováme? Stačí mít několik týdnů či měsíců života a vše je jinak, vidíme hlouběji a jasněji než když jsme zdraví, najednou nic nechybí, stačí jenom žít.... ()

Faidra

Rubin, Keaton a Kidmanová z nás ždímají emoce jako Vincent Vega krev z trika a ani se tím netají. Nic objevitelského a nic geniálního na diváka nečeká, ale to nečeká ani on sám, takže je vlastně všechno v pořádku. Jestli je na konci tunelu nějaké světlo (a nejedná se o světla protijedoucího vlaku, jak praví známý vtip), budeme muset nakonec stejně zjistit každý sám. ()

blackrain

Tenhle film mi připomenul jeden článek otištěný v Blesku před pár měsíci, kdy malá holčička před tím než zemřela, psala svým rodičům vzkazy a schovála je na nejrůznějších místech domu. Dávala je jim třeba i do oblečení. Po její smrti nacházeli rodiče vzkazy na všech možných i nemožných místech. Oba dva si přáli, aby nenastal den, kdy najdou ukrytý poslední, protože pak jim odejde navždy a bude jen v jejich vzpomínkách. Ta malá musela být neskutečně silná a chytrá osobnost. Michael keaton žádné vzkazy nepsal. Nahrál je svému synkovi na video. Při scéně, kdy si malý hraje a Michael mu čte dětskou říkanku mi vždycky tečou slzy po tvářích. ()

andy60

Tady se hraje na city a to dost okázale (nevyléčitelná nemoc, těhotná manželka, pesimistické prognózy lékařů...), přesto se nestalo, že by mně během projekce zvlhly oči. Co mně opravdu vadilo, byl ten dlouhý porod, což mně přišlo až nevkusné. Na druhou stranu, určité zamyšlení nad životem, jak s ním naložit a že je třeba si vážit každého dne, se dostavilo. ()

Juto

Dvaja hlavní predstavitelia, Michael Keaton a Nicole Kidman, tú hrajú manželský pár. Keaton umiera na rakovinu a natáča svoje posledné mesiace na zemi so svojou manželkou na video, aby zanechal spomienky pre svoje nenarodené dieťa. Film je na škodu miestami až príliš sentimentálny. Ale vďaka talentu hercov sa dokáže povzniesť nad to a priniesť niečo zábavné a dojemné. 6/10 ()

• Natáčelo se od 4. března do 3. června 1993 v amerických městech Santa Clarita, Naperville, Simi Valley a Chicago. (BMW12)