Vietnam 1968. Americká armáda mění v jedné z vietnamských vesniček svou vysunutou hlídku. Kapitána Cahilla střídá kapitán Doyle. Ovšem díky Doylově neopatrnosti a obalu od čokolády se p přítomnosti Američanů ve vesnici dozví vojska Vietkongu, která vesničanům za trest zabijí místního posvátného slona. Vesničané bez slona nemohou v žádném případě být a ani americká armáda nechce ztratit na strategicky důležitém místě svůj vliv: U.S. Army proto sestaví pětičlenné komando, které má za úkol sehnat nového slona a dopravit ho ho válkou zmítaným Vietnamem až na místi určení. Na cestě ovšem číhá nejedno nebezpečí a překvapení, takže 200 mil vietnamskou džunglí bude pro značné různorodou pětici amerických vojáků, mnohatunového sloního drobečka Bo-Tata i jeho mladého domorodého průvodce Linha pořádně náročných.

Film byl natočen podle skutečného příběhu majora americké armády Jima Morrise. (oficiálny text distribútora)

helloween93

Nenáročná podívaná na nedělní odpoledne. Ani chvíli jsem se nenudil a užíval si jiný úhel pohledu na vietnamskou válku, prezentovanou tímhle filmem od Disney pro celou rodinu. 3* ()

Farley

Tenhle film si fakt zaslouží víc... Nemůžete od Disneyovky čekat komorní psychologický drama. Je to fajn komedie s pár milejma podtextama inspirovaná reálnejma událostma. Jako všechny hraný Disneyovky takové roztomile přiblblé, ale pohodička. :) ()

Guran

No, špatný film rozhodně není. Spíš taková přihlouplá komedie s hloupým námětem. Znovu ho vidět nemusím, ale herecké obsazení je dobré. ()

Blazkowicz

Chtěl jsem jít s davem a hodnotit to jako průměr, ale nakonec to neudělám. I když začátek působí dobře a občas se objeví něco humornějšího, tak je to nuda. Ten slon je navíc úplné dřevo. Nejhorší herec. U památné scény skoku slona z letadla, jsem si musel klepat na čelo, jestli tohle myslí vážně. Blbina. 2+* ()

wir2k

Né že by to bylo za 5* ale tady to má tak mrzácký hodnocení který si ten film ani zdaleka nezaslouží. Je to příjemná a vtipná oddychovka ()

Al90

Zabavilo me to behem te hodinky a pul,takovy nenarocny oddychovy film,nic extra necekejte,ale taky to neni zadny film u ktereho by jste se vylozene nudili... :) ()

draxxi

Docela pohodová pohádka o skutečném (?) dobrodružstvi hoých amíků ve Vietnamu, kteri s vesnici hodnych vietnamskych kamaradu bojuji proti parte neschopnych, zlych vietnamcu za zachranu slona. Nepremyslej a uzij si to... 20/1/2023 63% ()

SamMarlowe

Toto bylo celkem příjemné překvapení. Hranej disney ve mně vždy vyvolával rozpaky, ale Disney z vietnamské války? No to nezní jako dobrá kombinace, ale světe div se, ono to funguje, navíc známí herci, povedené triky a když pominu pár scén a trochu toaletního humoru, tak je to dobrá komedie na ukrácení odpoledne, které pak nebudete považovat za ztrátu času. I když asi úplně pro děti to tak není. ()