Ore dake Level Up na Ken - Season 1 (2024) (séria)

A Knight Who Defends an Empty Throne (S01E11)

(epizóda)
  • USA A Knight Who Defends an Empty Throne

Zničehonic Jinwoo dostává úkol „změnit práci“. Cítí, že by mu to mohlo pomoci zesílit, a tak vstoupí do brány. Uvnitř bojuje s jednou vlnou nepřátel za druhou, přičemž jeho boj vrcholí s rytířem, který v něm vyvolá vzpomínky na chrám Cartenon. (mikki089)

Ymbecill

Já to přerušování akce prostě nedávám. Zde to udělali ŠESTKRÁT! Za takové přešlapy by Solo Leveling zasloužilo pár nas*aných recenzí. Sám bych nejraději udělil nějakých zhrzených pět z deseti, protože napříč celým seriálem se objevují nemístné střihy přerušující bojové scény. Navíc valná většina jsou prosté expozice vedlejších postav, které divák teoreticky vůbec nepotřebuje. Zároveň začíná vystrkovat růžky ten největší problém anime adaptace (Japonsko vs. Jižní Korea). V budoucnu totiž nevyhnutelně dojde k "Akame ga Kill! úrovni" odchýlení od předlohy - ať už light novel nebo manhwy. Prozatím se děj s drobným úpravami shodoval, nicméně nadcházející část pravděpodobně bude úplně překopaná. Navíc o ostrově Jeju jsme vůbec nepotřebovali vědět, páč se MC musí ještě hooodně nalevelit, než bude pro tuto zápletku relevantní. Při tom tady to vypadá, že rematch s mravenci dorazí každou chvíli. Jsem tedy vážně zvědavý, jak si s tím anime poradí. Podtrženo sečteno: "Oficiálně přiznávám, že jsem ztratil naději. Ze srdce bych si přál užít SL i v televizní formě, ale bohužel jsem četl předlohu, kde se scénář soustředí na podstatné věci, nikoliv na pi**viny okolo." 7/10 ()

Katakimiku

Tahle epizoda je zatím snad jediná, která tak nějak splňuje to, co jsem od seriálu čekala. Prostě cool cápek v dungeonu zabíjí random monstra. Žádné "nečekané" zvraty v podobě zrad, jak tomu bylo u předchozích dílů, ne, tohle byla prostě čistě akce (i když občas trochu divně přerušovaná) navíc se skvělou animací. 6.2/10 ()