548 dní: V područí sekty

• Česko 548 dní: V zajetí kultu (viac)
Španielsko, 2023, 2 h 43 min (Minutáž: 47–63 min)

V deň svojich 18. narodenín Patricia Aguilarová zmizne z domu a opustí rodinu. Po niekoľkých týždňoch utrpenia sa Patricia ozve, čo rodine vráti nádej. Radosť sa ale čoskoro zmení na obavy, pretože si uvedomia, že správanie a reč ich dcéry sú zvláštne, akoby ju niekto ovládal. Dôjde im, že Patricia, ktorú cez internet už dva roky zvádzal guru sexuálnej sekty, ušla do Peru. Od tohto momentu rodina začína vyšetrovanie na oboch stranách oceánu a neprestane, kým dcéru nezíska späť napriek tomu, že Patricia ich odmieta. Je to príbeh o láske a rodine prekonávajúcej prekážky s nádychom trileru, ktorý rozprávajú hlavní hrdinovia v prvej osobe. (Disney+)

Warhorr

Španělsko-Peruánský ''Extraction''. Opět příběh o jedné obrovské manipulaci a následné záchraně mladičké Patricii, která ještě jako nedospělý teenager podlehla námluvám a machinacím Mesiáše a vydá se mu, celá ovládnutá, napospas. Ono už po několika minutách člověk pozná, že tohle nebude jeden z dokumentů, který si ponechá otevřený konec se spoustou otázek a navíc to špatně taky nedopadne. Patricia zde totiž sama vystupuje a můžeme tak vše slyšet z jejich úst, což všemu dává ještě lepší rozměr a celkový pohled, navíc nebude z inkriminované skupiny jediná. Škoda, že se na dokumentu nepodílel samotný pachatel, ale to už bych chtěl asi moc. Poslední díl a minuty jsou TOP, hlavně reálné záběry policie, převážně z džungle. Tam jsem počítal každou vteřinu a říkal si, kdy už se sakra Patricia objeví. Každopádně, šílený příběh. Dokázal bych si představit i film. ()