Reklama

Reklama

Šťastné a krvavé

  • Česko Šťastné a krvavé (viac)
Trailer 3

Obsahy(1)

Hororová komédia o americkej rodine, ktorá netuší, že zapadnúť medzi svojráznych škandinávskych vidiečanov bude jej najmenší problém. Bill, jeho manželka a dve dospievajúce deti sú prototypom naivnej americkej rodinky. Keď Bill zdedí po strýkovi starú horskú usadlosť v Nórsku, nadšene sa pred Vianocami sťahujú do svojho nového domova s vyhliadkou premeniť nehnuteľnosť na zárobkový podnik. Ich predstava o romantickom zasneženom severe nemôže byť vzdialenejšia realite… Každý rodený severan totiž vie, že správna škandinávska usadlosť má stodolu a v nej samozrejme žije prastarý elf, ktorý má rád svoj pokoj. Existujú prísne pravidlá, ako udržať stodolného škriatka šťastného, aby neškodil. Tým najdôležitejším je – žiadne spoločenské oslavy, žiadne návštevy! Keď sa Bill rozhodne v stodole usporiadať veľký vianočný večierok, pokojný elf sa nevítaných votrelcov rozhodne nemilosrdne zbaviť za každú cenu. „Vianočný“ film Šťastné a krvavé je prešpikovaný skrz naskrz čiernym humorom satiricky uťahuje zo stereotypov rozdielnych národov. Prítomnosť mystických elfov už len dotvára kúzlo dokonalej nočnej mory. (Magic Box)

(viac)

Videá (2)

Trailer 3

Recenzie (51)

Astaroth12 

všetky recenzie používateľa

Rodinná hororová rozprávočka o tom, ako trpaslíci keď sa na nich vykašlala Snehulienka sa presťahovali do Nórska a prácu v bani zavesili na klinec. A začali sa radšej prežierať sušienkami či kasou a najradšej robili zle novo presťahovaným americkým naivným rodinám. Niečo podobne som pred časom videl a viem, že to bolo o veľa temnejšie a aj škriatkovia boli lepšie spracovaný a nevyzerali ako záhradný trpaslíkovia z tohto filmu. Bolo to naozaj úsmevne, ale keby sa to pojalo viac vážne, mohlo by to sláviť nejaký väčší úspech, ale takto tá celá forma vyznela do prázdna. chýbala tu atmosféra a aj väčšia intenzita  a aj keď ku koncu film ponúkol nejaké svižnejšie scény, tak na dĺžku filmu, to bolo aj tak slabota. A nepotešil ani fakt, že všetko podstatné bolo mimo záber a práve v tomto mal byť oveľa udrenejší, keď všetko ostatné malo rozprávkový look. ()

pornogrind 

všetky recenzie používateľa

There's Something in the Barn je vyloženě rodinnou komedií s hororovými prvky kdy je vám hned od začátku jasný, že nikomu ze členů rodiny se nic nestane. Zpočátku jsem měl strach, že skřet ve stodole bude jen jeden. Naštěstí ne, protože to by byla nuda. Jinak jde klasicky o film o rodince která nedokáže držet pospolu(nejvíc asi hapruje vztah dcery s macechou) a tak musí přijít něco co je stmelí a ukáže sílu rodiny. A jsou to právě nasraní skřeti kteří se jim budou snažit zdevastovat nejen jejich novej domov a přitom je ještě připravit i o jejich životy. A tak může začít zběsilá taškařice. Nejde sice o nic extra ale když jsou ty Vánoce budu shovívavej. Mimo to ruku na srdce. 100raději se kouknu na nějakej novej vánoční horor(sice né tak kvalitní) než o5 koukat na x krát viděnou klasiku kterou zase pouští v bedně. A i proto ty 3hvězdy dám. ()

Reklama

Trevor 

všetky recenzie používateľa

Horor pre -nášťročné deti, aký prichádza takmer každý rok pred Vianocami, z nórskej produkcie vštepuje detičkám do vykradnutých mozočkov že napriek tomu že už ani Nórsko neprikyvuje USA vo všetkom, ale aj tak zase raz budú kamaráti...tento štýl ma dokáže nečakane dobre pobaviť a včase keď trpaslíci objavili skrinku s chlastom som sa dokonca celkom z chuti zasmial. Toto asi najviac poteší rodičov ktorý svojho krpca presvedčia nech si na Vianoce pozrú spolu film a už to nebude rozprávka ani Marvelovka (teda vlastne tiež rozprávka) ale akože horor... ()

TheEvilTwin 

všetky recenzie používateľa

To je tak, když se někdo snaží hrát si na Wirkolu (Šílená noc), ale není to Wirkola. Tohle je jen úplně zbytečná, bezduchá, laciná, béčková zábava, ve které je všechno strašně špatně. Nevýrazní skřítci se špatnými maskami vraždí rodinku v domě nezábavným způsobem a celé je to hrozně levně natočeno, bez lepšího gore, bez lepších charakterů a s nezáživným průběhem i koncem. Hrozná ptákovina, jít na tohle do kina, uvažoval bych i o daleko nižším hodnocení. ()

oveckaoa 

všetky recenzie používateľa

Tohle je jako horor? Však i jakýkoliv díl Scooby Doo mě vyděsí více než tohle. Americká rodina zdědí v Norsku barák se stodolou a v té žijí skřítci co nemají rádi světlo a  hluk  syn si s jedním z nich rozumí pak , ale jeho rodina pořádá v té stodole uvítací párty a ten skřítek se nasere a jde po nich. Nefunguje to jako komedie jelikož to není vtipné vtipy typu zapnu televizi a je tam samé lyžování nebo nehrají tam sotfbal jelikož je tam všude sníh jsou na úrovní Trošky a kameňáků po hororové stránce to selhává úplně. Na konci je ti skřítci napadnou , ale tohle by nemělo být vůbec vyrovnané dva dospělí by jim měly nakopat prdele jak nic a ne naopak. Navíc nemají  rádi hluk a světlo a jeden zde jezdí na sněžném skútru a útočí na ně v rozsvíceném baráku pokud nasadíte nějaké pravidla a sami je porušujete k čemu to je.  Těch 20 procent je pro mě a ty lidi co na to nešly do kin jelikož vyhodit za tohle prachy v kině je šílenství.  Jak se taková sračka dostala do kin je mě taky záhadou. P.s. co je horší, že se Vás pokoušejí zabít skřítci nebo to, že uvíznete na letišti a máte průjem? Že jste si mysleli to první chyba podle téhle rodiny je to totiž to druhé. ()

Galéria (26)

Zaujímavosti (2)

  • Kvôli obmedzenému sneženiu v tom čase Starr nariadil, aby sneh priviezli nákladnými autami, aby sa splnila vízia, ktorá bola potrebná pre film. (Arsenal83)
  • Natáčanie prebiehalo od 24. októbra do konca novembra 2022 v Nórsku a Litve, kde bola natočená až polovica záberov. (Arsenal83)

Reklama

Reklama