Švec Číč (L. Mrkvička) je šikovný řemeslník, ale také veliký šibal a hádankář. Takový, že přehádá nejen pana krále (J. Pehr), pomůže princezně (J. Preissová) k milovanému ženichovi, ale troufne si i na samotného Lucifera (J. Bláha). Vyslouží si tím slávu a bohatství, jenže přitom ublíží svému chudému sousedovi Karafiátkovi (J. Kemr). A tak v něm začne hlodat špatné svědomí. Vrátí se do pekla a tentokrát je v sázce jeho vlastní osud… (Česká televize)

VagaBunda

Lehký nadprůměr mezi papundeklovými pohádkami. Kýčovitý Kemr moralizující s výchovným podtextem to dost kazí, bez něj bych dal o hvězdičku víc. ()

Beata.Stybro

Josef Kemr a poselství té pohádky je nezapomenutelný. Kulisové pohádky jsem jako dítě neměla ráda, ale přesto jich je mnoho skvělých a takhle mezi nimi vede, díky hercům, hudbě a skvělému scénáři. ()

sagana

Pěkná pohádka, prima hádanky, skvělé herecké výkony pokud beru v úvahu ten malý formát. Ovšem z Karafiátka mi nikdy (už i jako děcku) dobře nebylo, protože to byl závistivý člověk, který v pekle skončil vlastní blbostí, ale zodpovědnost za to hodil na ševce a ještě mu spílal, že je chamtivý na zlaťáky. Ovšem když jeho samotného pak pozvali na zámek na oběd, to se celý štěstím tetelil a taky neodmítl. Takže tuhle postavu jsem od dětství opravdu chápala jako učebnicového křiváka. :)))) ()