Žraločí teror

• USA After the Bite
USA, 2023, 88 min (Alternatívna 85 min)

Příběh o tom, jak se klidné vody jižního Massachusetts staly jedním z nejoblíbenějších míst výskytu žraloků bílých na světě. Rostoucí populace tuleňů a měnící se klima začaly do této části Atlantiku přitahovat žraloky. (HBO Max)

zsn

Výborný dokument o uvědomnění si, v jaké p*deli jsme. Oteplování, celý ekosystém a jeho varování a neschopnost soužití se zvířaty, se kterými sdílíme tuto Zemi. Nastává evoluce nazpět, vracíme se ke zvířatům, která tady byla před námi, a která nebezpečně nabývají a útočí na náš druh. Dobře nám tak, děláme si to sami. ()

DaViD´82

Otevírá to nosná témata v čele s narušením křehkého ekosystému a rolí "běžného člověka" v něm. Je správné ochraňovat kdysi silně ohrožený druh i ve chvíli, kdy začíná v jedné konkrétní oblasti vzkvétat a narušovat zažité pořádky? Jak soužít s přemnoženými (či se pouze vrací k původním počtům, které akorát v oblasti současná generace nepamatuje?) tuleni, kteří ohrožují živobytí rybářů a přitahují k pobřeží na turismu závislé dovolenkové oblasti lidožravé žraloky bílé, přesto jsou nadále nedotknutelní jak tuleni tak i žraloci? Je správné, že je v platnosti desítky let starý zákon nereflektující aktuální stav? Stojí výše bezpečí lidí, neupadající lokální ekonomika či ochrana přírody? Kde leží ona tenká hranice? A lze to vyvážit tak, aby toto vše koexistovalo místo "buď ti či oni"? Problém ovšem je, že ta témata sice nosná jsou, ale tvůrci z nich nic nevytěžili. Příliš kloužou po povrchu, prostor dávají každému pohledu, ale žádnému pořádně. Což je škoda, respondenty a objekty zájmu vybrali dobře. Nejvíce vypovídající je scéna kolem zdechliny keporkaka a postupného nabalování "veškerých zúčastněných". Za vidění to stojí, protože i když tvůrci na své vlastní otázky odpověď ani argumenty nehledají, tak vy si po skončení o nich nad pivkem můžete popřemýšlet a pokecat. ()

Aceboris odpad!

Blbosť tvrdého rangu. Dokument z produkcie HBO Max, je maximálne nezaujímavý. plný kecov o ničom. Polemizovania o globálnom otepľovaní. Trochu mi pripomína medvede na Slovensku. Všetci sa snažia ochrániť zvieratá, no na ľudí sa kašle. Akože eko ochrancovia sa snažia každého jedného žraloka označovať čipom a nahodiť do aplikácie aké detinské. Na jednej strane nadávajú na oteplovanie a tuleňov a ľudí , ktorí globálne otepľovanie spôsobujú, na strane druhej tam lietajú na lodi , ktorá určite nie je ma elektriku., pokrytectvo v priamom prenose.Ak sa im poradí polovicu takto označiť tak to bude veľa.  Ako bonus dnešnej dobe beriem shark zábavu, kde transvestita robí šou a nie je v tom sám. Keď už aj do dokumentu majú potrebu dávať niečo takéto tak už neviem. Za mňa odpad. Videl som rôzne dokumenty o žralokoch, ale toto je jednoznačne najslabší. Skor mi to pripomína agendu CO² . Na záver šparanie v nose tuleňom zabráni ďalšie pandémii. A ešte jedna perla, ľudský druh sa musí naučiť poznať prírodu aby jej neškodil. Otázka znie a čo tie tankery a obchodné lode. všetky lode a loďky použité v dokumente jazdili na naftu, alebo benzín, ani jedna nebola plachetnica. To je presne také isté pokrytectvo ako keď na globálny summit o otepľovaní príde polovica na vlastných lietadlách a druhá v doprovode desiatok áut. . Crazy 0/10 ()

Marcos22

Český název amerického dokumentu "After the Bite" je silně zavádějící. Hlavním tématem snímku nejsou žraloci, ale tuleni, označovaní za hlavního narušitele ekosystému, kteří nejsou pouze důsledkem zvýšeného výskytu žraloků na pobřeží poloostrova Cape Cod na jihovýchodě státu Massachusetts, ale také nositelem nejrůznějších zvířecích nemocí. Dokument se snaží zůstat objektivní a klade si otázku, zda hlavní vinu v narušení ekosystému nenese člověk? Suma sumárum, Žraločí teror je kvalitativně velmi podprůměrným dokumentem, který neví čím chce ve svém jádru být, až se nakonec stane pouhým product placementem aplikace Sharktivity. U tohoto dokumentu nemá smysl ztrácet svůj drahocenný čas. Jedna hvězda. 👎 (27.07.2023) ()