První světová válka končí. Jakub Cirkl se ale do klidného prostředí rozhodně nevrací. (Televize Seznam)

nervoznideda

pan Dietl je fantastický vypravěč ,škoda že ho skolil ténis, takovou fantazii měl málo kdo nc:-)a s Dudkem to nemá chybu zeriál jsem viděl 10x všichni byli výborní i Miládka s komoušem Kostkou vždycky mne to potěší deda:-)tento díl byl moc smutný:-)Horyna je na zabití:-)a Frej taky :-) 17.1.2o21 ()

topi80

Aneb jak postavit huť po válce zase na nohy. Válka toho na Jakubově trochu arogantním chování moc nezměnila (což otevírá otázku, zda by byl mezi kolegy skutečně tak oblíbený, jak je to v seriálu znázorněno), ale chuť do práce a stavby domku ho neopustila. Trochu mi vadilo přehrávání Petra Haničince, pokud už tu černobílost neuhlídal scénárista, měl by to zvládnout aspoň takový rutinér jako režisér Dudek. ()

GASTON73

Jakub se o Mikuláši vrací z války. Dozvídá se, že Krahulík zemřel, je huťskými přivítán a poznává nového účetního Horynu. Je přivítán i huťmistrovou, ale ne už jako huťmistr. Také potah na stavbu domu nedostane zadarmo. Fanynka čeká na Lojzíka, ale ten padl. Jakub zjistí, že syn Kuba odvádí špatnou práci. Stahuje ho z funkce mistra a bere k sobě jako pomocníka. Na huť přichází malíř skla Hugo Hamerschmied, seznámí se s Jakubovou dcerou Terezkou a zůstává… (www.serialzone) ()

• Jakub Cirkl (Luděk Munzar) říká o očekáváném dítěti, že bude mít prvního „čížka“. Slangové označení „čížek“ používají Moraváci pro pojmenování Čecha. (sator)