Občas musí ustoupit osobní spory stranou, aby se vytvořil prostor pro záchranu. Jakub tohle dobře ví. (Televize Seznam)

Chudobka

Před lety se mi seriál moc líbil. A i dnes musím říct, že Dietl jako scenárista je nepřekonatelný. Dudkova režie a řada našich výborných herců dělá z tohoto seriálu zážitek. Srovnám-li s většinou současné produkce a některými "hereckými celebritami", chce se mi zaplakat. ()

topi80

Jakub si umí doma zjednat pořádek. Dům půl hodiny od civilizace a nikdo si netroufne ani pípnout. Následkem tohoto dílu jsem se začal zajímat o to, co obnáší výhas pece, internet mě v tomto moc neuspokojil, zvlášť když vlastně ani nevím, kolik takových pecí v Albrechticích měli a jak velký průšvih by to vlastně byl. Nu což, ale to už je můj problém. Jsem rád, že jsem se do sledování tohoto seriálu pustil, kromě poněkud protivné rozšafnosti a "vůdcovskosti" hlavního hrdiny (což si ale se stoupáním věku sedne) zatím nemám co vytknout. ()

GASTON73

Jakub má už šest dětí a rozhodne se postavit si dům. Krahulík chce v Ostrově otevřít novou pec a jmenovat Jakuba huťmistrem, jeho žena je proti. Jakub žádá Krahulíka o potah na stavbu domu, dostane příslib. Šmelcíř Herálec objevuje "trhnutou" pánev. Krahulík je pryč a Jakub se rozhodne vstoupit do rozpálené pece proti vůli huťmistrové. Pec je zachráněna. Krahulík schválí vše, co Jakub udělal, a jmenuje ho huťmistrem…(www.serialzone) ()