Bone Cold

Dvaja ostreľovači špeciálnych jednotiek, ktorí sú navyše nerozlučnými priateľmi, boli vyslaní na špeciálnu misiu do mrazivých a zasnežených severných lesov Ukrajiny s cieľom zlikvidovať vodcu novo-rozrastajúcej sa skupiny anarchistov. Avšak pri splnení úlohy sa začínajú stretávať s pochybnosťami a desivými víziami, s ktorými ani jeden z nich nepočítal. (sochoking)

Hexx

Famózní nízkorozpočtová záležitost, říkající si o slušnou odezvu. A jak je vidět, je stejně tak zainteresováno více hodnotících. Ano ano ano! Aneb šlape to od začátku až do konce, není zde ani jedno nesmyslné odbočení či hluché místo, a to je rozhodně mistrovský počin po téměř dvě hodiny. Lehoučce mi to připomnělo legendární SNIPER, ovšem zde natuněno hororovými prvky tak jak to mám rád. ()

Easykill

"Vidíš tam něco?" "Ne, to ale neznamená že tam nic není." Dva Kamarádi, kteří makají u spec. Jednotek, dostávají misi na ruské hranici. Úkol zní jednoduše, ale nebude.. Tak tohle bylo skvělý. Skvělý ve smyslu, že jde o režijní debut Billyho Hansona a náklady na film byly určitě dost mizivé. Ale tohle se opravdu povedlo! Krásně se nám tady míchají žánry a popravdě nevím kam to zařadit. Například hororové prvky jsou velice fajn podané a po vizuální stránce taky povedené. Navíc dojde i k nějakému Gore, což jsem vůbec nečekal. Dále tady máme psychologické drama, které taky dobře funguje a je dost k zamyšlení. Prostě na nízkorozpočtový snímek je to paráda, samozřejmě něco se vždycky najde, ale to dobré tady převládá ()

Arsenal83

Psycho thriller a ten vojačik psycho naozaj vyzeral. Plus rôzne hlavokazné predstavy prinášajú aj hororové prvky, takže to nedopadlo zle aj napriek nízkemu rozpočtu. Zároveň film prináša poznanie, že na východnej Ukrajine pozdĺž ruských hraníc môžete stretnúť všelijaké monštrá, len to, že niektoré sú len výplodom fantázie. Ale aj tak, sakra, čo robia americkí ostreľovači na misii niekde na Donbase? ()

Adramelech

Film nese titul Bone Cold, česky asi Kostní rýma, srv. s bone meal = kostní moučka. Vyjadřovací možnosti angličtiny mě nikdy nepřestanou uchvacovat, jenom s ní překladatelé někdy dost zápasí, viz větu v titulcích: „Ale teď obejmi tatínka a zatul se k němu,“ i když v citované větě překladatel možná spíš zápasí s češtinou. Film je o tom, jak americká armáda vyslala na Ukrajinu dva ostřelovače, aby zlikvidovali nějakou politicky vlivnou osobu. Nepochopil jsem, jestli se děj odehrává před majdanem nebo až po něm, ale vypadá to, že to bylo ještě před ním. Je obecně známo, viz údaje na české Wikipedii (heslo Soros), že majdan financoval Soros. Rovněž není tajemstvím, že po boku ukrajinských eurohujerů bojovali najatí zahraniční kontraktoři. Do té doby byl na Ukrajině klid. Z děje jsem nevyrozuměl, jestli se USA snažily majdanu zabránit a vypálit tak Sorosovi rybník, nebo zda naopak pomáhaly Ukrajinu destabilizovat. Ale vždyť to přece není dokumentární film, nýbrž fikce. – Vojáci se pohybují lesem ve východní Ukrajině poblíž ruských hranic. Cestu jim komplikuje tuhý mráz a oni chytí kostní rýmu (lat. rhinitis ossea, rus. ко́стный на́сморк). Jedním z jejích příznaků jsou halucinace. Ukrajinci a Rusové jsou vůči této chorobě imunní, protože jsou na tamější klima zvyklí; ne tak Američané. Vypadá to, že strýček Sam tentokrát ostrouhá. Nebo snad ne? Docela ucházející thriller a zároveň zajímavá studie klinického obrazu choroby, která je lékařskou vědou dosud málo prozkoumaná. ()

dannyyy

Billy Hanson si natočil nízkorozpočtový film, za který se stydět nemusí. Tento film věnoval svému otci, a to zřejmě znamená, že byl voják a prožil si poválečné trauma. Jedná se o vojenské drama mixnuté hororovými prvky. Dva vojáci, kamarádi, jsou vyslání do severní mrazivé části Ukrajiny, aby zlikvidovali nového vůdce rychle rostoucí anarchistické milice. Během mise nevychází vše tak, jak má a začíná se vše komplikovat. SPOILER: Samotná linka dvou vojáků v akci mě bavila, hlavně když došlo na odstřelování a závěrečná část filmu, kdy je znázorněno trauma vojáků, které si prožívají po návratech z misí je opravdu silně podáno. Malý Hanson to v dětství asi neměl jednoduché. Režisér velmi efektně zapracoval obraz pocitů vojáků do příšery, kterou si pak ve většině případech odvážejí sebou domů. Aspoň takhle jsem to pochopil. 70% ()

• Natáčanie filmu prebiehalo v amerických štátoch Maine a Kalifornia. (MikaelSVK)