Milli Vanilli

Vzostup slávy Roberta Pilatusa a Fabricea Morvana ako dua Milli Vanilli koncom osemdesiatych rokov a ich následný nezvrátiteľný pád. Úspech skupiny s 30 miliónmi predaných nosičov si vyžiadal krutú daň a jeho pozadie vysvetľujú, okrem iných, samotní aktéri, producent Timbaland, skladateľska Diane Warren i samotný strojca podvodu: Frank Farian. (Arsenal83)

AnanAss

O tom, že hrát na playback se nevyplácí, ví každý správný fanda hudby, nejen Horkýže. Rokenrolový švindl už tady máme, přišel tedy čas na ten pravý Great Popmusic Swindle. A je to podraz vskutku světového formátu. Přiznávám, že Milli Vanilli znám pouze dle názvu a jejich „hit“ jsem asi kdysi hodně dávno slyšel, ale rozhodně bych netušil komu to přiřadit (ha, jaká ironie)… holt holduju jinému žánru. Proto jsem čuměl jako puk na to, co se mohlo odehrát a jak dlouho to vůbec mohlo fungovat. Pro ty neznalé tedy půjde vskutku o překvapující příběh. Nutno taktéž uznat, že zdejší producent by si s McLarenem (Malcolmem, jo) klidně mohl podat ruku. A pobavil nechápavý výraz Ozzyho (kterého, ví snad všichni) při předávání cen Grammy… i když ten musel mít u většiny interpretů. ■ AnanAss‘s Score: 7/10 ■ ()

Robopes

V Boney M. uměla zpívat jedna zpěvačka, v Milli Vanilli nikdo a přesto si Frank Farian přišel na miliardy. Franku jsi génius producent a ty prachy si zasloužíš, nikdo nedokázal udělat tak úžasný melodický linky jako ty. Se svým bandem Frank Farian Co. dokonce předělal i slavnou pecku Stairway to heaven. Když si poslechnete nezkrácenou asi 7min dlouhou verzi, budete nadšený. To nejlepší začíná až ve čtvrté minutě písničky...😉 ()

Anthonny

Ich producent, pesničkár, spevák a manažér Frank Farian bol proste frajer, o.i. mal na svedomí aj Boney M ktorý v 70. rokoch patrili k najslávnejším hudobným skupinám na svete. Frank tam naspieval vokali namiesto tanečníka Bobbyho Farrella… (Kto by povedal, že v pesničke Daddy Cool je zrovna jeho hlas..) Aj táto jeho produkcia totiž potvrdila, že na výrobu úspechu stačia triky aké v tom čase už umožňovali technické pokroky, ktoré slávny producent vlastnil. ()

rockwoman

Rob Pilatus(1964-1998), nepřehlédnutelný týpek zvláště pak jeho zelený uhrančivý oči byly magnetem pro holky v té době. Milli Vanilli, jejich vzlet i pád si pamatuji a to nejsem fanynka, přesto, když nic jiného, tak tanečníci byli skvělí. Ano, ohledně zpěvu to byl jeden obrovský podvod, jejich arogance a výsměch skutečným umělcům a také jim to pak dal celý svět dostatečně sežrat, když museli veřejně předstoupit a vrátit ceny Grammy a nejen to. To se jim ten jejich americký sen opravdu "vyplatil". A když se loď začala potápět...Každopádně povedený dokument. ()

KarlN

Tu dobu jsem zažil, "jejich" podvodhudbu znám i celou kauzu jsem sledoval...a musím říct, že po tom všem co provedli, jak arogantně a hamižně, účelově a vychytrale, spekukativně se od začátku chovali...lhali na všechny strany, jak po tom všem může v dokumentu, byť jediný jeden, člověk prohlásit že je kdokoliv jakýmkoliv způsobem zneužíval? Za celou dobu nebyli ani natolik málo inteligentní, aby se alespoň naučili plynně bez přízvuku anglicky, nebo základní výslovnost. A teď se bude jeden z nich bít v prsa a prohlašovat, že za to nemohou a je to vina pouze producenta a že se stali obětmi?? No lež na lež...krásně natočeno a zcela odhalující oba pokřivené charaktery. A prosím, neházejte to na showbyznys...každý je odpovědný sám za sebe. Za mě pět. Mimochodem Arsenal83 moc pěkně napsáno, podpis. ()

• Dokument mal svetovú premiéru na festivale Tribeca 10. júna 2023. Až o polroka neskôr premiéroval na VOD. (Arsenal83)