The Gates

všetky plagáty

V 90. letech 19. století byl v Londýně odsouzen k trestu smrti na elektrickém křesle sériový vrah, který však v posledních hodinách svého života prokleje vězení, v němž se nachází, i všechny jeho obyvatele. (JasonCZ)

Aceboris

28 nasobný vrah William Colcott je odsúdený na trest smrti elektrickým prúdom. Napriek tomu, že majú s lekárskou fakultou dohodu, že popravených väzňov posielajú na pitvanie pre študentov, pri Williamovi spravili výnimku a telo spálili. Po určitom čase sa vo väzení začínajú diať zvláštne veci. Po nociach je počuť hluk a za záhadných okolností začínajú väzni páchať samovraždy. Túto situáciu využije Frederick Ladbroke ktorý chce preraziť vo svete vedcov svojím novým vynálezom na komunikáciu s duchmi. Teraz má jedinečnú príležitosť dokázať, že jeho prístroj funguje. Spolu s Lucianom Abbertonom sa púšťajú do boja zo zlom, ktoré je uväznené medzí múrmi väznice a nesmie sa dostať von.  ---------- Zaujímavé dobové spracovanie Londýn 19. storočie pridáva čaro celému filmu. Aj keď sa jedná o vcelku jednoduchý scenár, je spracovaný slušne. Hudba výborne dopĺňa dej a tvorí dosť podstatnú časť napätia. Mám rád takýto žáner Haunted movie. Záver mi pripomenul dosť film Krotitelé duchů.  Za mňa slušný  horor . 6/10 ()

Corpsegrinder odpad!

Viktoriánskou Anglii mám ve filmech rád, tuhle šílenost to ale nezachránilo. V podstatě se jedná o konverzační horor (kterej se nějakej magor rozhodl roztáhnout na 2 hodiny) kde parta nezajímavejch postav v dobovejch kostýmech tlachá o posmrtným životě zatímco se pohybujou v dobovým ekvivalentu lacinýho skladiště tentokrát maskovanýho za betonovej sklep/vězení. Zápletka jemně vykrádá starou Věznici s Aragornem což není jediný pojítko s Pánem prstenů neboť se zde filmařům podařilo do jedný z hlavních rolí obsadit i Gimliho v nepochybně jedný z nejhorších rolí jeho kariéry. Richard Brake se jako vždy snaží ale je využit málo, tipuju že ho měli na natáčení tak 2 dny. Sračka. ()