Trio z Belleville

• Česko Trio z Belleville (viac)

Šampión je osamělý chlapec, kterého adoptovala jeho babička, madam Souza. Ta se postará o to, aby vnuk našel věrného kamaráda v psovi Brunovi a aby našel životní zálibu v jízdě na kole. Pod babiččiným vedením se ze Šampióna stane favorit slavného cyklistického závodu Tour de France. Během závodu, vysoko v horách, je však Šampión spolu se dvěma dalšími kolegy unesen francouzskou mafií. Madam Souza s Brunem se rozhodnou ho zachránit. Sledují únosce za oceán, do obrovského hlučného velkoměsta jménem Belleville, kde nacházejí oporu v trojici starých dam Violette, Rose a Blanche -, které byly ve 30. letech music-hallovými hvězdami. Nakonec společně objevují Šampióna, který se stal bezmocnou hříčkou v rukou ziskuchtivých mafiánů. Zachránit mladíka může jen jeho vlastní cyklistické umění, babiččino odhodlání a rafinovanost trojice starých dam... Melancholická animovaná komedie, která se obejde bez dialogů i prvoplánové disneyovské roztomilosti, je celovečerním debutem jedné z nejslibnějších osobností současní animované scény, čtyřicetiletého Francouze žijícího v Kanadě - Sylvaina Chometa. Výtvarník, comicsový kreslíř a režisér za svůj předchozí snímek, krátkou animovanou hříčku La Vielle dame et les pigeons (Stará dáma a holubi), získal řadu mezinárodních ocenění včetně ceny BAFTA a nominace na Oscara a Césara. (oficiálny text distribútora)

reiser

Toto je jedna z mojich prvých skúseností s animovaným filmom a musím uznať, že ceruzkou sa skutočne dajú robiť zázraky. Výtvarná stránka filmu je neskutočne pútavá, vtipná a inteligentná a ja som si pri jeho sledovaní uvedomil, aké silné zbrane má animátor, ak je dostatočne kreatívny, v rukách. Ako slobodne, úplne presne a podrobne môže divákom sprostredkovať všetko čo má v hlave, všetky svoje predstavy, celú svoju fantáziu. Až na ten akčný záver filmu, veľmi pekné. ()

Estetik 1

Moc se mi líbila animace, ale kvality filmu sráží dosti plytký příběh. Jestli má Sylvain Chomet nějaké problémy s Amerikou a jejími obyvateli, ať do toho laskavě netahá mě. Rozvláčné tempo s několika málo dobrými momenty (dost možná jen pes a jeho sny) začne brzy nudit. Humor je často samoúčelný – opravdu mi nepřijde vtipné, když swingová zpěvačka na penzi loví žáby handgranátem. Potěšila mě zubajda Yvette Horner. ()

tucnakova

Za sebe bych dala míň, ale jedna hvězda je za všechny děti světa - že si někdo dá práci vytvořit protiváhu megachrlenejm dětskejm kino-animákům ! Fakt upřímné díky ( P.S. a pobraly to - alespoň ty čtyři moje - úplně v pohodě ...) ! ()

Desmi

Nezajímavý příběh beze slov zabalený do neobvyklé animace, která je jediným prvkem, který zachraňuje celkový dojem. ()

Elnarrya

Toto není film pro mainstream, ocení ho spíš umělecké duše, nebo lidi z oboru. Pojetí je umělecké, nebo taky experimentální. Příběh a detaily jsou trochu absurdní a symbolické. Kdo hledá prvoplánovou líbivost, dechberoucí dobrodružnou jízdu a nenudu, nenajde. Pro mě film patří do kategorie srdečních záležitostí z mládí, podobně jako "Spirited Away" díky nečekanému setkání s těmito druhy animovaných děl. Shlédnutí na jednom z původních ročníků AniFestu (dnes již historických; vše už je pořádáno naprosto jinak). Film má na mě mimo jiné tedy i umělecký, emocionální a nostalgický účinek. ()

galil

Mám velice rád 3D animáky od pixarů ale po shlednutí této animované lahůdky lituji, že se v posledních letech naprosto přehlíží poctivá ruční 2D animaci.Kouzlo Les Triplettes de Belleville je založeno na zveličování (téměř všeho), zesměšnování(opět téměř všeho) a paradování(např. závěrečný výbuch nad hradem ala Walt Disney). Celý děj je vyprávěn pouze obrazem, ve filmu je celkem 52 vět(spočítáno podle titulků). 80% ()

siki37

asi som na csfd jediný, kto z tohto animáku nie je očarený, no podľa mňa to bola nudná hovadina, vtipná ako prízemný mráz dnes ráno ()

tuberatanka

Väčšina animovaných filmov stojí na jednoduchej až primitívnej zápletke, pričom sa viac pracuje s výtvarnou stránkou, gagmi, nápadmi. Tento film je v tomto smere úchvatný. Jednoduchú a schematickú zápletku spracúvava s rázovitým humorom, vtipnými animáciami,perfektným grafickým spracovaním (obzvlášť pozadia sú kreslené úchvatne). Toto si určite pozrite. ()

Eldir

Neuvěřitelně skvělý animátorský styl... a to je všechno, co jsem na tom filmu žral. Zbytek mě nudil, ale kvůli té kresbě jsem to vydržel. ()

Katule80

Dokonalá animace.... nejsem si jistá, jestli tohle dílo nazvat genialitou nebo šílenou kravinou! :))...Každopádně na tenhle snímek asi nikdy nezapomenu, je svým způsobem jedinečný... :) ()

solnicka13

Nemôžem si pomôcť, ale animácia ma tak iritovala, že som sa nemohla sústrediť na dej a ,,vychutnať" dielo ako celok. Toto naozaj nebolo pre mňa. ()

Chlo0opek

Příběh slabý, grafika hnusná, dialogy v podstatě žádné nebo o ničem... Ta 1* je za docela dobrou hudbu při závěrečných titulcích (nebo že by to bylo ovlivněno tím, že už to končilo.?) a ještě jedna scéna, kdy trio babek vystupovalo a zrovna se to dalo docela poslouchat. ()

ájulinka

tenhle film mi z počátku přišel hrozně nudný a ujetý... faktem je, že mě zaujal specifický výtvarný styl, ale to bylo asi tak všechno.. ale v momentě, kdy byl hlavní hrdina unesen, to začínalo mít své kouzlo.. prostě dámské trio z belleville tomu konečně dodalo na zajímavosti.. jejich šou za použití všemožných nástrojů a jejich pozoruhodné stravovací návyky mě opravdu bavily a to nemluvím o úžasných schopnostech, které prokázaly při zachraňování babiččina šampióna... =) a v závěru jsem si uvědomila, že ten film měl opravdu smysl, hloubku i vtip.. i když pro děti to tentokrát asi nebude... ;) ()

Chomet si troufá na italskou legendu

Chomet si troufá na italskou legendu

10.08.2014

Francouzský animátor a režisér Sylvain Chomet za sebou ještě mnoho celovečerních filmů nemá, ale vždy, když s něčím přijde, je to velká událost. Jeho Trio z Belleville a Iluzionista jsou špičkou… (viac)