Sirény: Kdo přežije na ostrově?

(relácia)
  • Južná Kórea Siren: Survive the Island
Reality-TV / Súťažný
Južná Kórea, 2023

24 policistek, hasiček, pracovnic ochranky, vojaček, sportovkyň a kaskadérek dorazí na odlehlý ostrov, kde vytvoří týmy podle profesí. Úkol zní jasně: přežít a vyhrát. (Netflix)

M.i.k.e

ze všech reality show, které doposud Netflix vytvořil jsou Sirény v té zábavnější polovině. Nad některými rozhodnutími soutěžících sice občas zůstává rozum stát a třeba od vojaček bych očekával trochu toho strategického smýšlení, na druhou stranu ale tyhle nedokonalosti alespoň navozují pocit autenticity...70% ()

Jirka_Šč

Starší dcera nám tento reality seriál doporučila a udělala dobře! Přestože je v mých očích Alone lepší pořad, nebyl tento projekt, organizačně připomínající Pevnost Boyard vůbec špatný! Šest týmů po čtyřech členkách musí zvítězit v hrách v aréně a v souboji o vlajky. Není přitom podstatné jen to, co uděláte vy, ale, co udělají ostatní. Je možné mít smůlu i štěstí. Vítězství nebo porážku mohou ovlivnit sekundy. Sledujete soutěžící, říkáte si: "toto je dobrý tah, který pomůže vyhrát", a vzápětí jiný tým udělá něco, co postaví předešlé kalkulace na hlavu. ■ V zásadě jsem spokojen. Nevadila mi přerušená hra, nevadily mi zvraty (přežil jsem poslední záběr, který považuji za ptákovinu na rozloučení). Týmy, které se dostaly do finále, si to podle mě zasloužily. A občas je to překvapivě vtipné. ■ Trailer. ()

Víteček

Začalo to velmi slibně, ale postupně se to rozpadne. Od přerušení jedné z výzev už to nebylo ono a jen se to plácalo. Týden byl na celou dobu prostě moc krátká doba a mnohá rozhodnutí tomu vůbec nepomáhala. Dvě bitvy o arénu jsou strašně málo. Snažili se to sestříhat napínavě, ale velmi často, obzvlášť v těch posledních fázích už to bylo dost o ničem. ()

Karbos

Klobouk dolů před vojandama, byly ve všem lepší a na rozdíl od hasičů vypadaly jako ženy, kromě přímého hašení ohně, což je hlavní náplň hasičů, neměly konkurenci. Je poznat, že ze všech těch složek, kde si ženy hrají na muže to armáda jediná bere vážně. Chápu ale, že vzhledem k jejích celkové dominanci by serial vypadal divně, kdyby vyhrál ten, co celou dobu jasně dominuje. Je třeba zvratů a překvapení. Každopádně holkám z korejské armády respekt. Tyhle holky byly o třídu jinde než ostatní ženské týmy. ()