Sami

(relácia)
  • USA Alone
Reality-TV / Súťažný
USA, 2015, 45 min

Je to ten nejodvážnější experiment přežití, jaký se kdy konal. 10 mužů se vydá do divočiny jen s tím, co se jim vejde do malého batohu. Budou sami v drsném, nemilosrdném terénu s jediným cílem - zůstat naživu tak dlouho, jak to jen půjde. Tihle muži budou lovit, stavět si přístřešky a bojovat s dravci. Při výpravě do neznáma budou čelit extrémní izolaci a psychickému strádání a své zážitky budou sami dokumentovat. Žádný filmařský tým. Žádní režiséři. V sázce je 500 000 dolarů pro toho, kdo vydrží nejdéle. Je to rozhodující zkouška lidské vůle přežít. (History Channel)

zoe.x

To, co bylo před tisíci lety jasným rozsudkem smrti, si moderní člověk vybere dobrovolně, aby pochopil zas jen to stejné - samota je a vždy bude trestem. A tak se tu dělíme a panujeme a trpíme a nežijeme… ()

Hora1000

Hm.Mhmmmm..Jak začít..No, vypadalo to slibně, ale čekal jsem od toho asi trochu něco jinýho. Čekal jsem nějakej skill, jak se dnes mezi mladými říká :) Čekal jsem nějaký progress, ale ono nic. Jaktože například týpka jménem Lucas (a vesměs všechny ostatní) jsem neviděl během 14ti dnů (dále jsem se nedostal) nic zdlábnout , krom toho jednoho co chytil rybu? Že by to kluci nenatočili? Nebo že by obstarání potravy nebylo pro přežití důležité? Místo toho týpek Lucas pokácí a pořeže půl lesa? Dobře, možná si bere energii přímo z vesmíru, ale proč to tam teda sakra alespoň nezmíní, že? Každopádně být sám v lese, když se vám okolo prohání medvědi, pumy a jiná havěť to nezávidím nikomu. A věřím, že by mě to semlelo podobně jako většinu z nich. Ze soucitu dávám 3 hvězdy. A nezapomeňte: ″This program features trained survival experts do not attempt this yourself viewer discretion is advised″ ()

Big Bear

Tak zase jednou první! Když se řekne reality show, většina lidí si představí nějakého týnejdžra kvílícího stokrát oblekotanej hit před jinejma kvílícíma týnejdžrama. Ti co jsou v tom sledání realitek zběhlejší si možná vybaví nějjakej ten haus, kde v 1 + kk bydlí deset lidí co maj ponorku, nebo nějakej ten tichomořskej ajlend s ,,trosečníkama'' ... Sami - to je jiná liga. Hned po prvním dílu mi to bylo jasné. Tohle je skutečná reality show... Když tady má někdo strach z účinkujících, máte ho i vy u TV. Je jim to totiž sakra vidět na očích... Tichý oceán, ostrov Vancouver... Ostrov s největším počtem útoků pum na člověka. Ostrov, kde potkat medvěda nebo smečku vlků při procházce pralesem hraničí s jistotou... Do jeho zapadlých končin se rozhodlo nechat se vysadit deset statečných můžů jen s nejnutnější tábornickou výbavou. Jsou rozmístěni cca 10 km od sebe a každý je tam jen sám se svojí odvahou a snahou vydržet nejvíce dní. V sázce pro toho, kdo vydrží nejdéle je půl mega dolarů. Hoši samozřejmě chtějí vyhrát, ale v každém z nich je i snaha dokázat sám sobě, že to dá... že vydrží, že třeba nevyhraje, ale že nepláchne domů po první noci... Jejich životní potřeby se neliší nijak od jiných trošečníků kdekoliv na světě... Postavit suchý přístřešek, rozdělat oheň, udržet se v suchu, nalézt jídlo... Zdá se to jednoduché, ale hoši nejsou v křivoklátskejch lesích... Tamnější lesy jsou prostě komplet mokré a rozdělat křesadlem oheň se podaří jen hrstce. Den je však ještě tou přijatelnější částí pobytu v divočině, kdy se člověk dokonce kochá čarokrásou divoké přírody. Noc, to je o dost hustčí záležitost. Slyšet jak se kolem mé přes lanko přehozené plachty svolávají pár desítek metrů ode mně vlci, nebo jak mi medvědí smečka očmuchává skrze plachtu hlavu... To bych tedy nedal. Jen při sledování mi běhal mráz po zádech a nedivím se prvnímu chlapíkovi, kterej měl kontakt se zvířátky nejhustčí, že to po první noci v lese odpískal... Vím co strachu nažene pískající kolouch... Ale tohle? Brrr... Navíc štáb daleko, kluci si všechno natáčejí self... Těším se na další díl, tohle maximální záležitost! Z fotek v CSFD galerii to vypadá jako že jsou kluci na supr čundru.. nejsou! :-) To mi kurva věřte. History HD machruje - po offroad warriors tohle! Bravo! 5 lososích hlav * * * * * ()

Anubiska

Dávám 4 hvězdy,ale to jen proto,že dost pochybuji o tom,že účastníci této reality jsou na svém kousku ostrova opravdu sami. Nebo mám věřit tomu,že když si pár metrů od provizorního přístřešku prvního odpadlíka vykračují dva medvědi,je tam na to chudák sám? Nikdo by mu nepomohl,kdyby ho napadli? No nevím. Ale i tak se jedná o mimořádně poutavou a zajímavou záležitost. Těším se na další díly. ()

Frog.cz

500 000 doláčů je sakra pěknej balík,ovšem získat ho přežitím na pustém ostrově,kde vám méďové chodí v noci očůravat stan a vlci se vytím domlouvají na jaký způsob si vás připravit k večeři není určitě žádná sranda.Pěkná kosa,vlhko,dřevo mokré takže rozdělat oheň je kusem štěstí a kusem umění.Z pohledu diváka jsem přemítal jestli by jsem taky utekl po první noci a vžíval se do pocitů těchto chlapíků,musím říci že to nebylo moc složité,protože emoce v jejich tvářích a očích jsou dobře čitelné.Navíc mám rád filmy tohoto typu "SÁM PROTI DIVOČINĚ",takže těm kdo jsou příznivcem tohoto žánru doporučuji. Dobře se na to dívá,takže u mne 85%. ()