Opičí král

• USA The Monkey King (viac)

Opičák s kouzelnou tyčí spojí síly s mladou holkou a vyrazí na velkolepou výpravu za nesmrtelností. Cestou ho čeká lítý boj s démony, draky, bohy i vlastním já. (Netflix)

M.i.k.e

slušná animovaná jednohubka, která by bez problémů zapadla do světa Kung-fu pandy. Nějaké to hlušší místo se sice najde i tady, ale jinak Opičí král zdatně sprintuje k cíli, akce je slušná a humor většinou celkem funkční. Nejednou sem si pak vzpomněl na hraného opičího krále, který u nás kdysi běžel v TV a klidně bych si ho s velkou dávkou nostalgie dal i dneska...60% ()

oveckaoa

Někde ve vesmíru se narodí z vejce opičák co má laserové vidění  přijde na Zemi a chce žít s ostatními opicemi. Nechtějí ho, ale přijmout tak on porazí démona co je ohrožuje chce být pak nesmrtelný , ale oni mu řeknu, že nikdy nebude tak se rozhodne porazit 100 démonů on jich porazí, ale ani pak ho nepřijmou tak se rozhodne jít do říše mrtvých a vyškrtnout se ze seznamu smrti a pak sníst nějakou broskev co mu zaručí nesmrtelnost v tom mu pomáhá jedna holka co pomáhá dračími královi získat mu tyč co má ten opičák a ukradl mu ji výměnou za to, že ten dračí král dá jejímu lidu déšť. Má to dobrou animaci a i příběh je dobrý škoda , že neukázaly porážku těch 99 démonů ve více záběrech jelikož to vypadalo v té montáži hodně dobře i humor se dá a není tam nic co by štvalo. Netflix animáky hold umí 60 procent ()

VanTom

Pohádkové dobrodružství neomaleného opičáka (s malou "zrádnou" pomocnicí) hektickým způsobem pře(d)kládá jeho legendární výpravu za ziskem nesmrtelnosti a nestoudnou výzvu bohům, přestože sám vlastně jenom touží po rodině, ách. Na 90 minut opravdu kopa materiálu vede k neustálému spěchu bez oddechu se ztřeštěným humorem cílícím na publikum 7+ až cca 13-, což je škoda, jelikož kvalitní animace, krásně vymodelovaná prostředí a zběsile velkolepé akční rubanice by měly potenciál upoutat i starší. ()

spackler

Škoda že to není přímo Cesta Na Západ v parodičtějším duchu. Tady sledujeme spíš začátek opičákovy "kariéry" ve volnějším výkladu. Hlavní postava má být asi takovej ten sígr, kterýho máte rádi a na konci dojde nápravy ale chtělo to trošku ubrat na namachrovanosti díky který je opičák místama kapku nesympatickej. No a metalový kytary a dusot dvojšlapky mi do příběhu ze starověký Číny taky dvakrát nesedly. Na druhou stranu animace je povedená a nemálo fórů a hlášek taky stojí za zmínku. Já jako fanda osmdesátkovýho bizáru co u nás kdysi běžel jsem tedy malinko zklamanej a nová Kung-fu Panda to taky určitě není, ale bejt dítě (pro který to primárně taky je), tak to bez problémů zbaštim. Co je ale neodpustitelně hnusný, je ten titulní song, něco takhle debilního jsem neslyšel hodně dlouho a za tohle by měl fakt někdo sedět 500 let v Budhově pěsti. ()

Ydrosten

Animace je výborná. Příběh je dobrej zhruba tak do půlky než se to překlopí do "chci moc".  Lin je sympatická a je v pohodě i když se dozvíme její motivace, nijak mi to nevadilo a upřímně jsem ji i fandil. Opičák je ze začátku sympaťák a když se snaží pomoct těm dalším v poražení démona (číslo 1) tak mu nemáte co vytknout, jenže pak se do toho zamotá touha po nesmrtelnosti a cca od té půlky filmu se z něj stane nesympatický blbeček, kterej je na pár facek. U konce jsem si říkal že se to spraví, když ho velký budha zakamenil, no ale prej ne .... Dětem se to bude líbit, je tu spousta zvířátek, má to i sem tam vtip a jsou tu hezké a barevné lokace. Dospělej si z toho moc neodnese. Je to animačně vymazlený a bojové sekvence jsou taky povedené, jenže je to pro děti, takže čekejte "Kung fu Pandu" v kapku jiném kabátě. Ode mě to má za 3 ale jsou to takové slabé 3 (2 by mi přišli nefér) Bohužel musím taky ale zmínit hudbu, která je součástí filmu co film filmem kdy byl. A ta je hrozná. Metal se sem vůbec nehodí a ty písničky jsou takové "peklo" samo o sobě. Jo, zpívá se tam. A hrozně (Titulky, NETFLIX) ()