Sleep

Hyun-su (Lee Sun-kyun) a Soo-jin (Jung Yu-mi) jsou novomanželé a nastávající rodiče, kteří si začínají procházet scénářem noční můry, když se u manžela rozvine porucha spánku, která může být v rozporu s rušivou rozdvojenou osobností v intenzivním hororovém debutu spisovatele a režiséra Jasona Yu. (HanzoBureshi)

xxmurphyxx

Príjemná creepy vecička z Kórey, aj keď som čakal väčší šrumec a hlavne nejaký ten pre nich klasický plot twist. Ale popri tým všetkým wannabe horor sračkám z Ameriky sa stále jedná vysoký nadpriemer. ()

Easykill

"Někdo je uvnitř." Pro změnu jedna korejská záležitost a celkem povedená! Díky bohu nedošlo na žádné extra přehrávání, všechno v režimu únosnosti. Předností "Sleep" jsou hlavně stísněná atmosféra, neustálé stupňování a intenzivní psychologický nátlak, jak na postavy ve filmu tak na diváka. Ten obsahuje i několik opravdu silných momentů! Příběh je rozdělen do kapitol a v každé z nich to bublá (i doslova) úplně jinak. Snímek si pohrává s více myšlenkami a zdá se, že ve hře, která se nijak nedrží pravidel je toho víc. Komorní kousek, který určitě nebude pro každého. ()

Ace.A.T.L.

Hodně zajímavej kousek. Zase z jinýho, než běžnýho soudku. Má to svoje paradní kouzlo a až do konce člověk tak nějak nemá v ničem jistotu. Úplně mega hororový to neni, ale svojí atmosférou to působí parádně. Na tohle se kouknu klidně kdykoliv znova. Za mě 4* a DOPORUČUJU ()

vinducha

Je dobré tedy vědět , když vám soused v paneláku ztrpčuje život a pak to zničehonic zabalí .  Že jeho smrtí tyhle skopičiny nutně skončit vůbec nemusí . Slušný snímek , ale na zadní část těla mě to neposadilo. ()

56. MFF fantastických filmů v Sitgesu

56. MFF fantastických filmů v Sitgesu

14.10.2023

V posledních deseti dnech probíhal ve slunném katalánském Sitgesu 56. ročník Mezinárodního festivalu fantastických filmů. Kulturní svátek zahrnující zástupce zejména žánru hororu, thrilleru, fantasy… (viac)