Sleep

Hyun-su (Lee Sun-kyun) a Soo-jin (Jung Yu-mi) jsou novomanželé a nastávající rodiče, kteří si začínají procházet scénářem noční můry, když se u manžela rozvine porucha spánku, která může být v rozporu s rušivou rozdvojenou osobností v intenzivním hororovém debutu spisovatele a režiséra Jasona Yu. (HanzoBureshi)

ricci.s

Manžel v spánku vyvádza nezbednosti a po tom, čo to dokonca schytá aj ich úbohá čivava, začína sa ho manželka oprávnene báť. Je to len choroba, alebo je muž posadnutý zlým duchom? Pasáž so šamankou pobavila asi najviac. Finále je taktiež slušné psycho. S nadšenými komentármi môžem súhlasiť, a to som Južnú Kóreu už začal odpisovať. Pekne nakrútené, zaujímavé, napínavé, vtipné. Len sa divím, že jej nenapadlo toho muža poriadne priviazať kamsi k radiátoru, aby sa nemohol ani pohnúť, ušetrila by si množstvo starostí. ()

Arsenal83

Nevšedný nápad a posledná rola Seon-gyoon Lee z Parazita pred jeho medzisviatočným dobrovoľným odchodom. Nejde o veľdielo, no záver necháva otázky, o čom to celé bolo a nemusí priniesť uspokojenie. Zábavné psycho, ktoré vás prinúti zamyslieť sa, že ak jete po nociach z chladničky surové mäso, tak asi niečo nebude v poriadku :) ()

JASON_X

Anotace o spánkové deprivaci může znít možná nudně a banálně, a leckterého horrorového fanouška asi příliš nezaujme, ale nenechte se mýlit - tohle je Korea, takže nudný a banální tenhle film určitě není. A jestli se vám při scéně s podivínskou šamankou začne zdát, že děj směřuje k jakési praštěné grotesce, tak vydržte do finále a uvidíte, jak jste se mýlili. Silné čtyři. ()

Fr

„NĚKDO JE UVNITŘ“… Minimalistickej příběh neobyčejnýho šílenství, s parádním tahem na psychiku.  /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Pro představitele hlavní mužské role Lee Sun-kyuna šlo o jednu z posledních rolí. Zemřel v prosinci 2023 na otravu oxidem uhelnatým. (Byl nalezen v autě s briketou dřevěnýho uhlí, což je v Jižní Koreji běžnej způsob sebevraždy)  2.) Thx za titule “ametysa“. ///                         PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  ** ()

*CARNIFEX*

Námesačnosť jedného z partnerov, ktorá začne postupne gradovať do vzťahového extrému. Výborný debut pre neznámeho Jason Yu. Ide o minimalistický, psychologický počin, ktorý sa poväčšine tvári ako bohapustá dráma. Nebude to každého baviť a už vôbec to každý nedocení. Keby bol záver hororovejší, dám aj štvrtú. ()

• Režisér Bong Joon-ho vychvaľoval film ako „najunikátnejší horor a najchytrejší debutový film, aký som za posledných 10 rokov videl“.  (Arsenal83)
  • Jason Yu sa vyjadril, že pri písaní rolí okamžite myslel na Jung Yu-mi, pretože mu prišla ako "dokonalá herečka pre túto rolu". (Arsenal83)

56. MFF fantastických filmů v Sitgesu

56. MFF fantastických filmů v Sitgesu

14.10.2023

V posledních deseti dnech probíhal ve slunném katalánském Sitgesu 56. ročník Mezinárodního festivalu fantastických filmů. Kulturní svátek zahrnující zástupce zejména žánru hororu, thrilleru, fantasy… (viac)