Pred dvoma rokmi sa profesionálny zabijak Jason Bourne (Matt Damon) snažil vypátrať niečo o svojej minulosti a zistiť, prečo ho všetci prenasledujú a chcú zabiť. Vtedy sa zoznámil aj s pôvabnou Marie (Franka Potente) a rozhodol sa, že niekde v ústraní začnú nový život. Varoval CIA, že pokusy nadviazať s ním kontakt alebo ho prenasledovať budú mať dôsledky. Hoci si myslel, že svojej minulosti utiekol, teraz ho  opäť doháňa. Bourne a Marie žijú stále v anonymite, ale Bournea prenasledujú nočné mory a spomienky. Vodí Máriu z mesta do mesta. Snaží sa byť aspoň krok pred hrozbou, ktorú tuší v každom pohľade... (TV Markíza)

Tamten

Stejně svižné jako první díl, "myšlenka" filmu už není nová, takže nepřekvapuje, ale zase jsou lépe vyvážené akce, které hlavně v první části opravdu sednou oku. Jediná výtka může být na konec filmu, kde celá část v Rusku je tak trochu nadstavba a působí, jako by byla přidána jen pro naplnění požadované délky filmu. ()

Martin9

Jěště lepší než jednička, a to hlavně efektama, který Greengrass jako vždycky skvěle využil. Mě se moc líbí způsob režie Paula Greengrasse a jeho způsoby jako cukání kamerou....atd., to že je skvělý režisér ukázal mimo Bournově sérii také v Letu č.93, který sem také odměnil 5 hvězdičkama. Film má bezchybně propracovaný příběh,je to skvělá akce a znovu skvěle zahraný Jason Bourne Mattem Damonem. Skvělý je taky to, že k tomu abyste viděli dvojku, nemusíte vidět jedničku, já sám sem viděl dvojku a pak teprv první díl. Znova akční pecka. 88% ()

Black-star

Nadšení z předcházejícího dílu zůstalo, leč mi připadalo že jednotlivé jednání a chocání postav se dalo předvídat. Přasto si to zachovalo pro mě určitou úroveň napětí. Děj je spíše prohlubování poznaní a sbírání informací o J. Bournovi, pobavil mě krátký štěk v podání K. Rodena. Jinak ikdyž nemusím moc špionážní filmy a vůbec filmy tohoto typu, tak je tu něco co mě baví a co mě udrží v neustálém sledování. Bohužel je to pokračování a není tu nic tak nového čímž film o hodně ztrácí. hodnotila bych 3,5* ale spíše k horní hranici a 74,5% :-) ()

jda23

Málo je takých trilógií, kedy ďalší diel prekonáva predošlý a neústupný Moby-Extreme Ways na konci zabil všetko neomŕtvené. Aj my "mladší" máme Ramba ! ()

Colour

Začnem tým, čo mi prekážalo - 1.) skákajúca kamera - už pri prvej bitke striedavo skákala na jedného a druhého a pri jej prudkých pohyboch som mala problémy rozoznať kto je kto. Zrejme to bol úmysel, ale na mňa to pôsobilo rušivo a nepáčilo sa mi to. 2.) málo akcie - čakala som jej oveľa viac. Čo bolo super - inteligentné konanie Jasona Bournea, záverečná naháňačka (až na nezničiteľný supertaxík - asi by sme mali začať dovážať taxíky z Ruska:). Vcelku vydarený špionážny triler, kde Bourne sám so svojou logikou dal na prdel všetkým technickým machrom a policajtom.85% ()

krizi

Tenhle díl se mi z celé trilogie líbil asi nejvíc. Určitě je o dost lepší než díl první, což přisuzuji hlavně Paulu Greegrassovi, který byl pro mě až do tohoto filmu vlastně neznámým režisérem. Prostě akce v každém záběru, takhle se točí akční filmy. ()

peteriko

Rozdiel medzi Limanom a Greengrassom je značný. Universal stavil na komerčne dosť neznámeho režiséra, lenže je risk je niekedy zisk a v tomto prípade to bol bezpochyby obrovský zisk. Opäť by som mohol vytknúť dosť nejasný príbeh ale oproti tej akcii ktorú zažijete ... Bournúv mýtus je natočený svojsky. Dokumentárna kamera a veľmi krátke zábery postavili akčný film na novú úroveň. Paul Greengrass prekonal všetky očakávania. John Powell sa opäť činil ale tentoraz vyzdvihnem hlavný song celého filmu, ktorý určite stojí za posluch: Moby-Extreme Ways ()

Kingjiri

První díl byl dobrý, ale dvojka ho s přehledem předčila. Možná to bylo změnou režiséra, ale najednou se zde objevilo více napětí a hlavně akce. Přibyly taky skvěle natočené honičky a to nejen na nohou, ale i v autech. Mimochodem, poslední autmobilová honička ve filmu patří mezi ty nejlepší, které jsem kdy viděl. Jakou si s tím dával Greengrass práci a jaký je hračička, bylo ostatně možno vidět na DVD bonusech. Dlužno dodat, se jeho úsilí rozhodně vyplatilo a výsledkem je pro mě nejlepší díl z celé trilogie a jeden z nejlepších akčních filmů posledních let. A proto musím dát pět zasloužených hvězd. ()

Dartdevil

Tam kde se jednička rozjížděla, dotáhla to dvojka, hlavně díky Greengrassovi, do dokonalosti. Skvělé akční scény, skvěle realistické, podané, zahrané i zakončené. Pecka. ()

Henry Morgan

Nějak nevím, jestli je rozumné dávat 4 hvězdy, když jsem dal 4 hvězdy 1.dílu a ten byl skoro stejný. Bylo to stejně kvalitní, dějově i postavově podobné, střihově a kamerou dost obdobné, i když zde byla možná jistá snaha o větší autenticitu, jinak mi to ovšem nepřišlo nijak a ničím výjmečné v porovnání s předchozím dílem. Takže mě napadá, že je to možná to jediné mínus, i když proč vlastně měnit něco co je dobré a ověřené. ()

Chosef76

Nekompromysně jeden z nejlepších agentských filmů, který narozdíl od bondovských hi-tech neuvěřitelných kreací, si zakládá na psychoprofilaci mladíka s tajemnou minulostí, reálných scénách a inteligentních zápletkách. ()

FireTight

Bournův mýtus je bezesporu kvalitní akční film, přesto však musím přiznat, že předchozí "Agent bez minulosti" mě bavil daleko, daleko víc. Možná to bylo tím, že jsme o Bournovi toho tolik nevěděli, možná daleko zajímavěji zpracovaným příběhem, kdo ví. Nakonec však budu hodnotit zcela stejně jako u prvního dílu, filmaři si to za předvedený výsledek rozhodně zaslouží. Vždyť už jenom ta neuvěřitelná realita, která Bourneho jednoznačně odděluje od všech ostatních "podobných" agentů (007 Daniela Craiga promine...). ()

marusaj

Hodnoceno v kontextu celé trilogie: Bourne pokračuje ve své odysee. Ve velkém Stylu. Jde si tvrdě za svým, záporáci (Karl Urban - špicovní) jsou opravdu záporní (hlavně potom, co Bourneovi provedou) a pátrání v Bournově minulosti je emoční šlehou. Karel Roden je v klidu. Vlak jede dál, nezastavuje a nabírá na rychlosti. ()

danny_21

Světe div se, nepravděpodobné se stalo : následovník předčil předchůdce! Paul Greengrass a jeho šílená kamera posunula Bourna z klidnějších vod do akčního kolotoče, plného střelby a honiček. 90 %. ()

AMD.SW

Tento film nepřinesl nic originálního a nového. Neustále dokola přehrávané téma o pomstě za zabitou přítelkyni spojené s dalším omílaným tématem očistit své jméno a najít skutečného pachatele, který na vás hodil špínu, jen trošičku vylepšené přísadou o hledání své ztracené paměti a odhalování své minulosti. ()

RajAthen

Pokračování sebou nese několik povinných dějových obezliček (aneb jak asi dostaneme šťastně usedlého hrdinu opět do akce...), které v řadě ohledů determinují, o co v dalších dvou hodinách půjde. Přiznám se, že jakkoli je akce opět kvalitní, její místy roztřesené smínání mi v některých momentech již začalo lézti nejen krkem. Dějově jde víceméně o epilog k dílu prvnímu, po obsahové stránce film nepřidává nic nového k tomu, co již víme, a to mi přijde zkrátka jako málo. ()

Pathrose

Dvojka Jasona Bournea je rozhodně větší a pro mě i lepší jak jednička. Trochu z té komornější atmosféry jistě zmizelo, ale Matt Damon tady nechává absolutně propustit svůj potenciál a tato série se ubírá výborným směrem. ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Greengrassův neuvěřitelný špión

Greengrassův neuvěřitelný špión

30.07.2014

Paul Greengrass je sice známý především díky Bourneově mýtu a Bourneově ultimátu, jeho specialitou jsou ale dramata podle skutečných událostí. Krvavá neděle, Let číslo 93 nebo Kapitán Phillips patří… (viac)

Další Ludlumovka na obzoru

Další Ludlumovka na obzoru

15.02.2014

Spisovatel Robert Ludlum má na kontě skoro 30 převážně špionážních románů. A jelikož se 3 z nich nedávno proměnily v úspěšné filmy, studio Universal zaměřilo další z jeho výtvorů. Po Agentu bez… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz