Plastická chirurgie s. r. o.

• USA Nip/Tuck
USA, (2003–2010), 75 h 29 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Ryan Murphy

Dylan Walsh, Julian McMahon, John Hensley, Joely Richardson, Roma Maffia, Linda Klein, Kelly Carlson, Kelsey Batelaan, Jessalyn Gilsig, Bruno Campos (viac)

Christian a Sean jsou plastičtí chirurgové středního věku. Jejich klinika vzkvétá. Sean, který má rodinu, začíná být unavený životem, zatímco Christian si ho užívá, jak jen to jde. Jednou k nim přijde Argentinec, který chce plastiku celého obličeje. Ukáže se, že to je nebezpečný pedofil. Během operace ho zabije jeho vlastní bratr, protože se bojí, že jednou ublíží jeho dceři, která se má za pár měsíců narodit. Sean a Christian se musí zbavit mrtvoly...a to je jen začátek. (oficiálny text distribútora)

nemkatuli

Příliš mnoho sexu na metr čtvereční a mimoto některé zdejší tváře by mohli rovnou střemhlav do muzea voskových figurín a to je to o plastice!:) ()

jmennno

Myslela jsem si, že je to "jen" další lékařský seriál Ačkoliv, nejsem fanouškem tohoto žánru, tento seriál hodnotím velice kladně. Byla to příjemná podívaná. A opravdu jsem byla zvědavá, co se stane v dalším díle. Ale nejlepší na tomto seriálu je vývoj postav. Zprvu se zdálo, že "ten zápornej" je Sean, ale později se jejich role prohodí, a z povrchního, majetnického a sobeckého Christiana, kterej by si to rozdal snad s každou, se stane "ten zodpovědnej", který umí dokázat, že mu záleží taky na někom jiným, než je jen on sám.Naproti tomu, Sean který je manžel a táta na plný úvazek, se postupem času propadá hlouběji a hlouběji do propasti. O zvraty zde není nouze, ale jsou servírovány v rozumné míře.Postupem času, se na to nejde přestat dívat. Sex a prachy vládnou světu.Jediný mínus bych hodnotila jejich syna. Byla to vlastně jediná postava, kterou jsem fakt nemusela.Ten byl fakt na facku. I když jsou některé jejich případy až absurdní a opravdu hodně nereálné, i tak je to skvělý počin, který lze jen těžko lze srovnávat s kterýmkoliv jiným seriálem. Za mě nejlepší seriál z lékařského prostředí, jaký jsem kdy viděla. ()

Geometria

Nip/Tuck je all over the place. už trochu vintage, zcela politicky nekorektní a napráskaný neuvěřitelnými věcmi. potkávají se tu naturalisticky provedené operace, sex všech se všemi (nehledě na věk, role nebo sexuální orientaci). taky sexuální a citová traumata, ufoni, holocaust, anorexie, sérioví vrazi, parazitická a siamská dvojčata, duchové, mafie, permanentní šovinismus, fat a age a všechno možné další shaming. tvůrci nikdy neváhají sáhnout po násilí, vraždách, incestu, těhotenstvích, miminkách, svatbách nebo sporném otcovství. taky po chlastu a drogách. občas přijde skok o 20 let nebo metaúroveň v podobě seriálu v seriálu se skvěle manickým B. Cooperem. a to jsem zmínila asi tak třetinu!....... zároveň to ale má tempo, energii, vtip a odpich. celou dobu zůstává ve středu dění vztah obou doktorů, což skvěle funguje, byť poslední dvě série byly už trochu unavené........ Christianova role mi přišla lépe napsaná, jako sociopat si mohl dovolit občasné záchvěvy lidskosti či křehkosti, vlastně mohl dělat úplně cokoliv a stále to k němu sedělo. Sean - pro mě vizuálně o dost atraktivnější - byl v základu solidní trouba, a jak se v čase měnil v troubu agresivního, obšournického, alkoholického nebo citově závislého troubu, bylo to spíš smutné než zábavné...... nemůžu nezmínit plejádu hvězd v cameo rolích, prakticky celý casting byl chirurgicky přesný. špatně jsem nesla jen postavy Mafiána, Zkažené školačky a Zlé osudové ženy, lezli mi na nervy, ale to byl nejspíš záměr. všechny hlavní postavy jsou boží, vyjímkou zůstává jen představitel Matta, který do role neseděl typově, věkem, nepodobal se žádnému ze svých rodičů (i když to scénář tvrdil) a celkově byl na pěst. na stranu druhou ale tahle postava nesla na bedrech všechny možné problémy dospívajících - neměl to jednoduché, hošík. ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche

12.08.2022

Kdo sledoval zprávy ze světa posledních několika dnů, zřejmě tušil, že smutná novina se nevyhnutelně blíží. Před necelým týdnem totiž americká herečka Anne Heche během fatální autonehody v Los… (viac)

Netflix ulovil Ryana Murphyho

Netflix ulovil Ryana Murphyho

16.02.2018

Jméno Ryan Murphy vám možná nic neříká, určitě ale znáte Plastickou chirurgii s. r. o., Glee, American Horror Story nebo American Crime Story. Ano, tyhle seriálové hity pochází z Murphyho hlavy. A… (viac)