The Moon

• Južná Kórea 더 문 (viac)

V blízké budoucnosti končí první pilotovaná mise Koreje na Měsíc tragickou katastrofou, když dojde k explozi na palubě. Sedm let poté je úspěšně vypuštěn druhý pilotovaný vesmírný let, ale silný sluneční vítr způsobí jeho poruchu. Jeden astronaut, Sun-wu (D.O.), zůstane uvězněn ve vesmíru. Stojíc před další fatální katastrofou se Naro Space Center obrací na svého bývalého ředitele Dr. Kima (Kjong-gu Sol), aby pomohl dostat Sun-wua zpět domů. (mikki089)

xxmurphyxx

Milujem Kórejské veci, ale tuto musím žiaľ súhlasiť s väčšinou, že to bolo až moc uplakané, emotívne a silene patriotické, ale až takým spôsobom, že to rušilo. Pri tom technická stránka parádna, námet zaujímavý, aj keď z logického hľadiska dosť pritiahnutý za vlasy, takže škoda, že sa tak moc tlačilo na pílu. Menej je niekedy viac. Ale film ako taký je solídny priemer a určite zábavnejší ako drvivá väčšina Americkej produkcie v podobnom žánri. Akurát pri Kórejcoch je človek predsa len zvyknutý na nič viac než top kvalitu. ()

darkrobyk

Američané točí sci-fi o Američanech, Rusové o Rusech a Korejci o Korejcích. Tolik k nacionalismu, který tu je normální. Triky jsou veskrze průměrné, což zamrzelo, postavy sympatiemi příliš nehýří. A navíc, přijde mi, že ještě více než v jiných korejských filmech přehrávají. Každopádně minimálně ministr byl na zastřelení. Film má ale několik napínavých scén, které jsou hnány až na hranu, a to jsem uvítal. Směrem k závěru se víc a víc přidávají emoce a nakonec je to na stohy kapesníků. Líbila se mi ale myšlenka, že při zachraňování nejde o národnost, nýbrž o člověka. Nejsem fyzik, ale zdálo se mi, že leckterý zákon dostal na vrak. Zkrátit o půl hodiny, šel bych i s hodnocením výše. Na jedno podívání OK. ()

Ace.A.T.L.

Hele, na to, že to je jižní Korea, to bylo vizuálně hodně fajn. Jasný, to chování Korejců je vždycky masakr a člověk to musí tak nějak přehlížet. Politický pozadí taky neni ťip ťop a je škoda, že se to do takových filmů tahá. Ale pokud člověk tohle všechno přejde a dívá se jen na film a téma, tak je spokojenej. Mě to rozhodně bavilo. Sice, kvůli těm kazícím aspektům nemůžu dát objektivně víc, ale na dost silný 3* to je. Takže za mě parádní 3* a pokud přehlídnete pár aspektů, tak DOPORUČUJU ()

JASON_X

Samozřejmě že to není můj první korejský film, ani druhý, ani desátý, takže jsem na nějaké to jejich obvyklé přehrávání a šaškování a afektovaný patos zvyklý, ale čeho je moc... Snad nikde jinde než u východních Asiatů neuvidíte dospělé chlapy (i ženské) chovat se tak pitomě jako dvanáctileté haranty, koulet očima, hystericky ječet, pobíhat, máchat pacičkami, šklebit se a xichtit se jako v pantomimě, a to dokonce i ve "vážném" filmu, takže z potenciálně seriózního kosmonautského drámka je rázem fraška. A to nemluvím o dalších věcech, jako třeba že meteorický roj na Měsíci připomíná kobercové bombardování, že Amíci, díky kterým nějaká Jižní Korea vůbec existuje, jsou tu (jako obvykle) vykresleni jako arogantní hovada... No, možná že právem... Ale to je fuk, prostě tahle sci-fi klauniáda mě moc nebavila. Škoda, že tvůrci trochu nerozvinuli ten noční lovecký výjev s nasraným vepřovým, kdyby si nepomohli vrtulníkem ex machina a kdyby kňour našim dvěma hrdinům trochu natrhnul půlky, mohla to být top scéna filmu. Ale třetí hvězdu dám, za vizuál, ty záběry z Měsíce a z orbitu byly docela dobře udělané. ()

jack_scott

Film má několik působivých scén, ostatně - mám rád vesmír a tenhle žánr, proto jsem se na to koukal....a mnohé ty scény jsou fajn - ale není to celkově žádná sláva, a jak už tu psali mnozí, přehrávání, přehnané emoce... Většina filmu diváka nezaujme, možná tak Korejce. No, celkově nic extra, 55% si to zaslouží, ale ne více. ()