Jim Morrison: divoké dítě rocku

• Veľká Británia Jim Morrison: The Wild Child

Exkurze do nespoutaného a tajemného světa uznávaného básníka, myslitele, a hlavně oceňované rockové hvězdy... Rocková hvězda Jim Morrison přitahoval pozornost už za svého divokého života. Díky své záhadou opředené smrti je tomu nejinak i mnoho let po jeho odchodu z tohoto světa. Režisér Piers Garland ve svém díle vykresluje osobnost uznávaného básníka, myslitele a frontmana jedné z největších kapel konce 60. let, včetně jeho stinných stránek. Drogy a alkohol držely Morrisona vždy v blízkosti tenké hranice mezi životem a smrtí. Přestože v Paříži 3. července 1971 tuto hranici oficiálně nenávratně překročil, mnozí z jeho fanoušků stále věří, že se jedná o mystifikaci, kterou rocker připravil v rámci svého uniku z veřejného života. (Česká televize)

radektejkal

Wild child, full of grace / Savior of the human race... Myslím, že toho vím o Morrisonovi, Manzarkovi a spol. víc, než tento dokument nabízí. A mám to také kompletně naposlouchané a přečtené. Proto jen dvě poznámky.  Chris Salewicz velmi správně akcentuje Morrisonovu básnicku genialitu. Od doby vydávání jeho písní na deskách oceňuji dnes i písně, které jsem dříve možná podceňoval, třeba Unhappy Girl. Možná, že i jeho náhledy do médií jsou trochu podceňovány: Všichni jsme více méně postiženi psychologií voyeura. Ne v přísně klinickém nebo kriminálním smyslu, ale našim celkovým psychickým a emociálním postojem vůči světu. Kdykoliv se toto kouzlo pasivity snažíme prolomit, naše jednání je surové a trapné a převážně oplzlé, jako invalida, který zapomněl chodit. (Jim Morrison: Pánové, vizuální poznámky). - Dokument násilně spojuje smrt Jima Morrisona se smrtí Jimiho Hendrixe a Janis Joplin. Pokud to vezmeme na vědomí, domnívám se, že JM měl největší potenciál rozvoje - ale to je asi blbost, kdoví čím by nás JH ještě překvapil. ()

Hannibal1913

Dite do prdele vy chytrolíni. Třicetiletá přemalovaná psychologická pizda nám tady bude vykládat, proč tento borec pil, proč bral heroin, proč se vychcal v hotelu na koberec... ()

Marze

Typ rozervaného umělce. Svou smrtí jako by naplnil očekávání lidí. Nevěděl jsem, že byl tak filosoficky vzdělán a jeho nedoceněné texty si musím přečíst. Dokument na České televizi Artu. Je nepochopitelné, jak si sex symbol doby mohl nechal opuchnout tvář z   alkoholu, že ho nikdo na ulici nepoznával. ()

andrii

Zadumaný, zlobivý Platón tónů. Adonis v podsvětí. Satyr v ráji. Černokněžník v ikonickém chrámu hitu. Kazatel na pódiu. Perla šerosvitu. ()