V blízké budoucnosti jsou roboti pověřeni podřadnými úkoly a prací, ale mají zakázáno vypadat přesně jako lidé, neboť panuje obava z toho, že by je mohli nahradit. Charles je sukničkář, který tajně používá přesnou repliku robota, aby se miloval se ženami, zatímco sám hraje videohry. Jednoho dne potká na kluzišti Elaine a zamiluje se do ní. Využije svého robota C2, aby se jí dvořil. Netuší, že Elaine má svou vlastní repliku robota E2, pomocí níž se dvoří bohatým mužům a sklízí úspěchy. Naneštěstí se roboti obou podvodníků setkají, zakoukají se do sebe a utečou na mexickou hranici, aby žili svobodným životem. Elaine a Charles musí spojit síly a zastavit je dřív, než jejich tajemství vyjde najevo. (HBO Max)

Heywood

Tak to bylo více než milé překvapení a závěr mě dostal, to bylo fakt vtipné. Komornost filmu nic neubrala, protože to mělo nápad a SW byla doslova k sežrání. V těch bílých punčocháčích? Lehce jsem pubertálně zíral.. Řada vtípků mě fakt dostala, ale celkové optimistické ladění filmu potěšilo více, než jsem původně čekal. Pár hezkých lokací udělalo kulisu k příběhu, který ukáže, že když ta láska přijde, tak je tu a je to vždycky nádherné. S nadsázkou 70%, protože mít po shlédnutí filmu dobrou náladu mi za to stojí. ()

Aljak

Aj keď som od tohto nemal žiadne extra očakávania, tak ma to napokon veľmi milo prekvapilo. Na začiatku síce človek tápa, že kto je kto, ale postupne je to viacmenej úplne jasné. Hlavné postavy Charlesa a Elaine boli skvelé, a najmä ich parádny zmysel pre humor, ktorý sa pretavil do vydarených rozhovor s milým dôvtipom a predovšetkým sarkastickým podtónom. Zápletka bola fajn, a aj scenár sa vyvíjal zaujímavo. A ten záver, to malo naozaj pekné posolstvo (aj keď to vyznievalo akosi rozprávkovo). 4* ()

Necrotongue

Pokud vidím v popisku filmu termíny Komedie / Romantický / Sci-Fi a hodnocení na čsfd se pohybuje těsně nad padesáti procenty, věru neočekávám úžasný zážitek. A taky se mi ho nedostalo. Jenže... Ono mě to vlastně docela bavilo. Jasně, nebyl to žádný skvělý snímek, šlo (pro mě) spíše o oddechovou záležitost, a jako taková nenáročná podívaná to na mě fungovalo velmi dobře. Netvrdím, že jsem si při sledování málem natrhl bránici, tvůrci ze mně každopádně bez problémů dostali nejeden pobavený úsměv, a způsobili mi tak dobrou náladu. A to jsem ještě ani nezmínil fakt, že se Amíci konečně dočkali funkční zdi a že Mexičané dosáhli stavu, kdy se jejich stát stal zemí zaslíbenou. Spokojení tak museli být vlastně všichni a jedinou vadou na kráse byly snad jen ty výpadky elektrického proudu. Jo, jo, byla to sice v podstatě blbost, ale pobavila mě, nikdo mi netlačil do hlavy kvanta politicky korektních žvástů a já jsem se v závěru tohoto svého výblitku rozhodl přidat i čtvrtou pěticípou (sice slabou ale přece). / Poučení: K rozdělání ohně nikdy nepoužívej nefunkční dřevo. 4*- ()

Arsenal83

W+W. Woodley + Whitehall. A ešte duplicitne. To je dosť aj na žalúdok eskamotéra. Navyše ten humor. Humor založený na fuckovaní a úbohosti neoholeného chlapa. Taký trend sa tu nejak usadil a v komédiách vraj osvedčil. Nechať z chlapa robiť chuja. A celková robotická premisa je teda dosť trápna. Akože využívať robota na to, aby namiesto mňa chodil na rande a šukal. Fíha, to je výhodný nákup! ()

BOURQUE

Základ zvoleného konceptu (roboti / humanoidy sa dajú využiť aj na iné veci, ako pracovníci) nie je zlá a určite ponúka niekoľko možností nielen na vtipné ale aj poučné scény a dialógy. Problémom je, že ozaj vydarených a vtipných scén vo filme Robots spíš nenájdeme. Dialógy a scény nie sú dostatočne vtipné, chémia medzi ústrednou dvojicou Shailene Woodley / Jack Whitehall funguje len miestami a ani vtedy to nie je nič nadpriemerného. Slabá komédia s nevyužitým potenciálom toho, čo scenár ponúka. P.S.: Shailene Woodley v role ako E3 tak často nevidíme. Osobné hodnotenie: 63% (**) ()

• Charles (Jack Whitehall) a Elaine (Shailene Woodley) se hádají, kdo bude spát v jediném křesle, když dům, který patří jeho bohatému nevlastnímu otci, má jistě ložnici. Mohli si prostě vzít matraci a dát si ji k ohni, aby se zahřáli. I když je více než pravděpodobné, že bohatý člověk by měl v takovém domě topení. (Johnny.ARN)
  • Film je založený na knihe "Robot, ktorý vyzeral ako ja" od Roberta Sheckleyho. (Arsenal83)