Team America: Svetový policajt

• Slovensko Tím Amerika: Svetová polícia (viac)

Team America: Světovej policajt je první akční loutkový film proslulých tvůrců seriálu SOUTH PARK Treye Parkera a Matta Stonea. Snímek natočený s loutkami velikosti zahradních trpaslíků je plný výbuchů a pouličních bitek. Team America, mezinárodní policejní formace, jejímž posláním je chránit globální stabilitu, zjišťuje, že mocichtivý diktátor zásobuje teroristy zbraněmi hromadného ničení. Hrdinové se proto vydávají na misi, která má zastrašit nepřátele a zachránit svět. Team America najímá herce z Broadwaye, jehož kariéra je na vzestupu, aby infiltroval do teroristické sítě. Gary Johnstone, jak se hrdina jmenuje, nejprve váhá, má-li obětovat svou hereckou dráhu, ale nakonec si uvědomuje, že je jeho morální povinností dát svůj talent do služeb pro vyšší cíle.

S pomocí vůdce Spottswooda a ostatních členů Teamu America Chrise, Sary, Lindy a Joea se Gary vplíží do skrýše dealerů se zbraněmi, kde zjistí, že teroristické spiknutí se již eskaluje. Na nebezpečné misi za záchranu Zeměkoule křižuje Team America celý svět od egyptských pyramid přes Panamský průplav a až do paláce šíleného, avšak o to nebezpečnějšího diktátora Kim-Jonga II.

V tomto snímku se objeví i "známé tváře" jako např. Alec Baldwin. Tvůrci si utahují i ze Seanna Penna a Tima Robbinse, ale stejně tak i z politiků všech směrů od stoupenců Bushe a irácké kampaně až po horlivé pacifisty. Film šokoval Ameriku i množstvím vulgarismů. (oficiálny text distribútora)

Han22

Po paměti: Skvělé akce, výborný korejský diktátor, který je "ronery" (opravdu si nevzpomenu na jméno) a herci a Matt Damon!!! ()

Jezinka

Nemůžu si pomoc, ale nejméně půl filmu jsem se dost nudila. Ani odkazy a narážky nepomohly. A těch vulgarismů bylo fakt moc - méně je někdy více. ()

Lexion69

I když si odmyslíte ten úžasný, odvážně ujetý nápad, hlášky, špičkové popkulturní narážky a naprosto odrovnávací momenty (To není o sexu ale o důvěře!), pořád budete mít ten vůběc nejlepší proslov v dějinách filmu! ()

Madluska

Hodnotit tenhle film je zatraceně těžké! Tak si to shrňme - co považuji za klady? Celkem zajímavě řešené loutky (osel! :-D), propracované prostředí (v kterém jiném filmu najdete pohromadě Paříž, blízkovýchodní putyku, asijský diktátorský palác, supertajné sídlo uprostřed skály, mexické přístaviště atd.? :-D), zcela záměrně nablblé až stupidní dialogy a omílání snad všech filmových klišé, hlavní myšlenka o "spásonosnosti herců", účast-neúčast několika obyvatel "svatého lesa" (Matt Damon!), zápas s dravými šelmami, správně tematická hudba (sladké ještě pocukrovala, napínavé ještě našponovala ;-)) a asi by se toho našlo víc. ;-) A co mi tedy vadilo? Nechutnosti a oplzlosti, které jsem od tvůrců South Parku tak nějak čekala a kterých jsem se také dočkala. Škoda... ()

korndaddy

Ubírám jednu hvězdu. Teď nedávno viděno podruhé a snímek nedosahuje takových kvalit, jako sem měl pocit po prvním promítnutí. Pěkně natočený, chvílema i vtipný, ale ne až tolik. Zjistil sem, že druhá projekce filmu, mě už nebavila, a že kdyby záleželo na mě, tak si pustím jen pár scén, který bych měl za 7 minut z krku a nemusel se u toho srát hodinu a půl..Tak jestli nechcete mít svoje čůráky a píči celý od hoven, tak na to ani nekoukejte. ()

BlueZero odpad!

Ako som očakával bola to úplná blbosť. Možno to mala byť nejaká kritika súčasnej politiky amerického prezidenta, ale vznikla z toho trápna komédia, na ktorej sa ani nezasmejete. Od kamasutri po švába mimozemštana. ()

Peť@n

Sice jsem od tvůrců SouthParku zprvu čekal něco víc..ale i tak je Team America pořádnej nářez... Výborná satira, parodie, narážky, vtípky... Jen ta konečná řeč mohla být možná o trochu míň sprostá...My jsme dicks, Baldwin je pussy a Kim Chong Il je asshole zní v originále mnohem líp než v českém překladu a hlavně v češtině to nedává vůbec smysl... ()

Callas

7/10 Tohle mi opravdu sedlo. Originální podání v podobě geniálních nemotorných loutek + hromada skvělých gagů, prostě upřímě mě to několikrát rozesmálo a to se počítá. Lick my butt and suck on my balls ;) ()

cab

Tvurci South Parku se pustili do akcniho radeni loutek a kritickych utoku na americke pohlavare, kteri maji zkresleny pohled na okolni svet a pripadne teroristy v nem. Bez ostychu a servitek se Team America, s pomoci herce Garyho a jeho nezapomenutelne souloze u ktere se kazdy dobre zasmeje nebo mu alespon utkvi v pameti, prodira pres nastavene prekazky az do vitezneho happyendu. 60% ()

wosho

Od tvůrců South Parku bych čekal teda mnohem víc, než tuhle nevyrovnanou zábavu. Mají sice dokonale promyšlené výpady proti celebritám a dokonale kopírují klišé z akčních filmů. Bohužel, však větčinu filmu pozorujeme loutky ze kterých jde strach. Tvůrci prostě si neuvědomili co si loutky žádají. Takový mistr Trnaka dostal klacík a rozpohyboval jej do mistrovství (takový Špalíček to jasně dokazuje). A když vezmu potaz, že to jsou lotky vedené špagátky co přišli na miliony a porovnám je s takovým Hurvínkem, tak Amící jsou poraženi rychleji než řeknu Meeeett Dejmonn. ()

dopita

Co k tomu říct: loutkový film ve kterém je hodně akce, písniček, humoru, loutky souloží a mluví sprostě. Budiž ke cti tvůrcům, že po pár minutách divák přestane vnímat, že se jedná o loutky a prostě sleduje film. Takže co se animace týká – bez problémů. Ovšem jinak se film zas tak moc nepovedl. Humor mohl bejt zběsilejší a dadaistictější a na můj vkus tam bylo zbytečně moc sprosté mluvy. ()

I.AM.NOT

Satira na všechno americké se vším co k tomu patří- hlavně perfektní hudební siglovou stránkou ("Pearl Harbor sucks") Rozhodně mi to nepřišlo nevkusné, ale na druhou stranu některé momenty mi nepřišly z nejvtipnějších, ačkoli děj posunuly dál- orální závazek. Možná jsem čekal jinou hranu na které bude Team America balancovat. Už nikdy nebudu koukat na Aleca Baldwina a "Met Dejmn" stejně. ()

XdanteX

Do dneška jsem nevěděl jakých hereckých výkonů jsou loutky schopny. Perfektní hudba...jak tomu v produkci Stonea a Parkera bývá a zase ten...typický styl humoru který zdobí poslední série SouthParku:D Moc jsem se bavil. Tenhle film nepotřebuje žádnou montáž:-| ()

Paity

Skoro mi postavičky v Team America připadaly jako nějaká parodie nebo snad až nechutně. Oči, pusa, pohyby, to vše by spíše sedělo na nějaký superperverzní film, než na akční komedii. ()

Steampunkoví Pythoni

Steampunkoví Pythoni

05.01.2011

Pokud o tom náhodou nevíte, Terrymu Gilliamovi se opět nepovedlo rozběhnout projekt The Man Who Killed Don Quijote – nesehnal na něj dost peněz. Čemu se tedy věnuje? Z pozice producenta a… (viac)

Connelly & Bettany vs. plastelína

Connelly & Bettany vs. plastelína

16.06.2007

Staré, ale osvědčené pravidlo pro vytvoření originálního sci-fi anebo fantasy příběhu zní: Vymysli co největší šílenost a pak se ji snaž podat tak, aby ti to čtenář (resp. divák) sežral. O něco… (viac)