Partnerské historky s překvapivým koncem a s hodně černým humorem. Co se stane, když se manžel začne dusit u večeře? Když posloucháte, co se děje u sousedů v ložnici, když nechcete ukázat, kdo vám napsal dopis, nebo když si s bývalým partnerem vzájemně napíšete básničku? Film O malých věcech představí dvanáct krátkých příběhů ve dvanácti bytech jednoho baráku, každá z povídek přinese silnou zápletku a také její nečekané rozuzlení. (Bontonfilm)

rigby

Trochu drsnější, místy až morbidní. Ale to mi nevadilo, tento typ humoru mám rád. Jednotlivé příběhy a jejich vygradované pointy se mi moc líbily. Bohužel na hodinovou stopáž jich je až moc a pozornost diváka to hodně rozptýlí. Zde platí heslo: Čeho je moc, toho je příliš. Možná by stačilo některé příběhy o něco málo prodloužit a propracovat, aby jich bylo trochu méně a zůstaly v hlavě. Takhle jen přeletí a druhý den si nevzpomenu. ()

Dawe2

Tak to je dobrý psycho! Každopádně je příběhů hodně a jsou krátké, mohlo jich být méně a trochu lépe rozvedené. Ale je to neotřelé, zvláštní a svým způsobem geniální. Ale není to pro každého. Každopádně je to herecká hitparáda se špičkovou kamerou, zvukem i provedením. S doporučením jsem na vážkách, tohle musí sednout, pak super. Pokud to nesedne do vkusu, je to na odpad. Čemuž odpovídá i místní rozporuplné hodnocení. Ale u mě dobrý. ()

tsatsiki

Rozhodně to nebylo špatné,  ale většina povídek je depresivních. Byly dobře zahrané, bylo to dobře natočené,  ale bylo to málo.Je to povídky, povídací film, nenudí to, ale ani to nějak nenadchne.Pro mě je to málo.A hlavně největší chyba tohoto filmu, že v tom nehraje pan režisér Šafařík, to bych dal o *navíc, za mě 40%.Taková ideálka na sobotní večer na čt art ()

PabloFuentes

Hodně povedený debut Denise Šafaříka představuje dvanáct krátkých příběhů z jednoho bytového domu, které jsou černohumorně vypointované. Každá povídka funguje skvěle sama za sebe a není jim velice co vytknout. Snad jen stopáž by se dala zkrátit, protože těch příběhů je na jeden film opravdu hodně. Sám bych ale neuměl rozhodnout, co vypustit a to už jsem z rozhovoru na Českém rozhlase slyšel, že jich bylo pár vypuštěno. Za nejlepší považuji příběh páru, kdy žena nechtěla dát přečíst muži dopis. ()

bobstock

Jako že rachitického Denise Šafaříka nemusim jako herce, tak jako tvůrce se mi pohled na něho zlepšil. Rozhodně originální nízkorozpočtovka naplněná zpočátku obvyklými situacemi ve zdánlivě nesourodých příbězích z jednoho paneláku. Líbila se mi gradace a vyústění scének ve svém scénáristickém provedení, která nejsou u českých filmů moc obvyklá. Vyzdvihnu ´´básničku #2´´ a scénka se spolknutýma klíčema, to bylo povedené absurdum. 70% ()

• Denis Šafařík, absolvent DAMU, se inspiroval literaturou, zákruty svého života i blízkým okolím. Jakkoli se některé anekdoty mohou zdát absurdně přepálené a nepravděpodobné, jejich základ je skutečný. (Letní filmová škola)
  • Natáčelo se s nízkým rozpočtem v jednom šťastně objeveném činžáku na Smíchově. (Letní filmová škola)
  • Nepoužitý původní sestřih filmu obsahoval více segmentů, ale byl považován za příliš dlouhý. V jednom z nich si scenárista a režisér Denis Šafařík zahrál depresivního mladíka, který po celou dobu příběhu nutkavě masturbuje. (Johnny.ARN)