Bridget Jonesová: S rozumom v koncoch

• Česko Bridget Jonesová - S rozumem v koncích (viac)

V tomto pokračovaní Denníka Bridget Jonesovej sa s hlavnou hrdinkou stretávame tam, kde sme sa s ňou rozlúčili. Bridget Jonesová (Renée Zellwegerová) je šťastná a spokojná v náručí svojho vytúženého milenca Marka (Colin Firth). Zatiaľ čo Mark sa snaží byť uznanlivý, tolerantný a ohľaduplný takmer ku všetkým Bridgetiným záchvatom žiarlivosti, samotná Bridget nedokáže a nechce pochopiť, prečo by sa všetky ženy žijúce v Londýne - vrátane novej hrozby, Markovej novej krásnej dlhonohej asistentky - nesnažili Marka odlákať od bacuľatej, trucovitej a nevhodne sa chovajúcej ženy, ktorá navyše neustále obťažuje okolie svojím tvrdením: "Ja predsa nikdy nehovorím nič iné, len pravdu!" Keď sa na scéne objaví „dlhonohé nebezpečenstvo“, Bridgetine ružové obláčiky, na ktorých sa doteraz vznášala, náhle zašednú. Stále častejšie záchvaty sebapodceňovania začnú negatívne vplývať na jej vzťah s Markom. V tom sa však na scéne objaví Bridgetin bývalý šéf, lámač ženských sŕdc Daniel Clever (Hugh Grant)... (TV Markíza)

Rathe

Renée je stále vynikající, ale oproti jedničce je zde určitě pokles. Nevím, či to je způsobeno hereckými výkony nebo o dost horším scénářem (věřím spíše v ten scénář), ale už to není tak nějak Bridget Jones. K tomu scéna v thajském vězení mi přišla úplně nevhodná jak z jiné dimenze... ()

Alenuch

No, já nevím, pro mě trochu zklamání. Už druhá kniha byla o něco málo horší než první, ale film tomu tuplem nasadil korunu. Bridget už není ztřeštěná a prostořeká, ale místy je z ní skutečně hloupá husa (třeba právnický večírek a označení hosta „plešatej, zazobanej debil“, trapnost nad trapnost), navíc ubyla taková ta její štěněcí roztomilost, která mi chybí. Kromě hlavní postavy bohužel scénáristé odstřelili i děj, nechápu, proč oproti knize naprosto pozměnili zápletku, a to výrazně k horšímu. Sice se ve filmu vyskytuje postava, jejíž „každé slovo je jako žahnutí medúzou“, ale není to ona úhlavní nepřítelkyně Rebecca jako v knížce, a nechápu její smysl ve filmu. Rebecca není nesympatická kráva, která jde po Markovi hlava nehlava, ale milá a krásná dívka, která jde po něčem (někom) úplně jiném. Tím se rozchod Bridget a Marka stává ještě více nesmyslným a zbytečným než v knize. Ocenila jsem několik vtipných scén a skutečně jsem se bavila u rvačky v kašně, ale jsem zklamaná z té přehlídky nevyužitých možností. ()

JC_Gucci

Druhý díl Bridget Jonesové je repríza "oblíbených scén" z jedničky a prostor mezi je vyplněn nepovedenou crazy komedií. Takže zatímco Bridget se opět rozhoduje, jestli chce spát s prknem nebo blbcem, skáče s pádakem do prasečích hoven a zkouší lysohlávky. Polovina příběhu je možná jen díky tomu, že hlavní postava opět neví nějakou důležitou informaci, kterou jí z nepochopitelných důvodů nikdo neřekne. Zbytek příběhu je způsoben tím, že přestože má hlavní postava co chce a je spokojená, má neodotaletnou touhu sabotovat vlastní život. Asi to má zahřát u srdíčka všechny, co v životě udělaly nějakou zásadní chybu, že v tom nejsou samy. ()

d.p.1

Film jsem shlédnul na základě dohody uzavřené s přítelkyní za neupřesněné protislužby. Už po pár desítkách minut mi ale došlo, že to byl značně nevýhodný obchod a úsměv přítelkyně naznačoval, že to věděla a v tomto případě byla vítězem ona a odměnou jí byl pocit mé nekonečné zoufalosti. Pro lásku boží, nenuťte své druhy, aby se na tento film dívali! To bylo tak strašné utrpení, tak příšerné, a opravdu, s rozumem v koncích je naprosto dokonale výstižné označení filmu. Líbí se mi, že jsou ženy emocionálními tvory, je to na nich to kouzelné, ale na Bridget v tomto filmu, tato její "emocionalita", nebo bych to spíše nazval necháním se vláčet nesmysly vyprodukovanými její hlavou, rozhodně hezká není. Naopak, je to něco šíleného, z čehož jsem měl těžké nervy. Ještě, že je to jen film, takhle zabedněný by snad nikdo nemohl být. Popravdě, kdyby se se mnou rozešla holka s chováním Bridget, sice po tajnu, aby si nepřipadala tak špatná, ale těžce, velice těžce bych to oslavoval a vážil si každé další, která by nebyla tak neskutečně přízemní a sebestředná. Doufám, že dámy prominou, ale z mého pohledu je to prostě odpad. Jednu hvězdu ale nakonec přece jen dám, neboť svou hloupostí ústřední postava velice názorně ukazuje a varuje, jak by se nikdo, nikdy a za žádných okolností neměl chovat. ()

Siuuu

Po dlhšej pauze som sa vrátila k všetkým trom filmom .... žiaľ aj s odstupom času musím konštatovať, že táto časť tvorcom príliš nevyšla ... Bridget je príliš nabobtnaná, vôbec nepôsobí milo ako v prvej časti, dej nemá hlavu ani pätu ... bolo tu zopár vtipných momentov, ale inak slabý priemer, ešteže aspoň na Colina a Hugha sa dalo celkom pozerať. ()

andy60

Renee je opět mírně obtloustlá, ale její povaha se poněkud změnila. Připadalo mně, že vlastně neví, co chce. Ještě že humor zůstal, takže i tady je čemu se zasmát. A nejsympatičtější postavou byl pro mě Hugh Grant, i když ve filmu nedostal moc prostoru. ()

gapa466

Tentokrát to podle mne nefunguje jako v "jedničce". Vše je takové na sílu. Chybí lehkost. Nechybí rvačka, bombarďáky, svetry. Taková recyklace nápadů. Scény s thajského vězení vyloženě trapné. Dokoukáno a obsazení 2*. ()

Korpy22

Bridget jede dál a ve druhém díle je daleko vtipnější, samotný na název s rozumem v koncích vypovídá o rozpoložení Bridget. Je zoufalá z mužů. A vždy když to vypadá nejvíc naděje přijde od života další facka. Film je vtipný a pro ženy po rozchodu se skleničkou červeného vína v ruce naprosto ideální. ()

Politika, skandály a romantika

Politika, skandály a romantika

15.08.2006

Poté, co si Rachel Weisz nedávno odbyla natáčení ambiciózního sci-fi dramatu Spider-Man) jednu z hlavních rolí v romantické komedii DEFINITELY, MAYBE. Bude se jednat o čtvrtý režijní počin scenáristy… (viac)