Když byl Edward Carnby malé dítě, tak na něm doktor Lionel Hudgens prováděl, podobně jako na dalších 19 dětech z malého sirotčince, své pokusy, při kterých chtěl spojit člověka z pradávným netvorem, který měl na svědomí vyhubení tehdejší civilizace - Abkaniů. Carnbymu se však podařilo uprchnout, takže pokus nebyl dokončen. Pracoval ve vládní jednotce 713, která měla na starost výzkum paranormálních jevů. Jednotka však byla zrušena a Carnby dostal vyhazov. Nyní se však na světě začínají objevovat pradávné artefakty, které vyrobila abkanská civilizace, a které dokáží přitahovat pozornost nestvůr. Carnby tuší nebezpečí a začíná, za pomoci odbornice na artefakty Aline Cedrac, jednat. Proti nim se však staví jak nestvůry, které dokáže Hudgens částečně ovládat, tak i jednotka 713, která nyní pracuje pod vedením samolibého kapitána Richardse. Bitva o přežití naší civilizace začíná. (Isherwood)

Barak

Aspoň o minimum lepší než unuděný Bloodrayne - tady jsem se dokonce dokázal i chvíli bavit nad demencí tvůrců. Dál už nechci plýtvat slovy - je to hovadina.... 2.5/10 ()

Étienne

Chcel by som podotknúť, že filmografia (ne)slávneho režiséra išla mimo mňa, takže som bol naozaj nezaujatý. A sám musím uznať "Achjajmôjtybožepanenanebesiachatotoboločo?" alebo niečo v takomto duchu. Kamera bola síce miestami na úrovni (pravdepodobne si Uwe odskočil na "schweinebraten"), ale logicky podmienené konanie postáv tu zažilo nulovú úroveň. Čo však je úplne odradzujúce v tomto filme, bolo použitie hudby. Tá filmová aj korešpondovala s dejovou líniou, akonáhle však nastúpila romantická scéna, akoby "uťalo" a zrazu počujete v ušiach 7 seconds, ktorá s touto scénou jednak nemá nič spoločné, ale ani jej nástupu vôbec nič nepredchádzalo. To isté sa deje aj pri akčnej scéne streľby príšeriek s nadupanou metalovou vypaľovačkou. Použitie spomaľujúcich záberov bolo síce na začiatku scény efektné, ale postupne nadobúdalo retardačný účinok. Škoda, lebo mystika filmu mohla byť sľubná, dej napínavý a herci "hercovití". Najhoršie popritom dopadla kráska Tara Reid, ktorá mala snáď najhoršie repliky typu "a prečo?, neviem, musíme? môžem?...". Napriek všetkým týmto škrvnám si však myslím, že až tak zlý film, za aký ho tu vyhlasujú, nie je. Celý čas som mal pred očami nedávno videnú príšernosť Anaconda 3, aj preto som k tomuto filmu zhovievavejší. ()

Torgal

Nie je to až taká sračka ako by sa zdalo z tunajších komentárov. S niektorými televíznymi filmami sa to vôbec nedá porovnávať, medzi kinofilmami sa ale o odpad určite jedná. Je to mizerne zrežírované, chýba tomu atmosféra, triky sú tiež veľmi lacné, ale najblbší je na tom scenár. Občas sa objavia aj scény, ktoré sú vcelku slušné, ale v celkom filme sú tak tri. Najväčšia škoda je to, že to vôbec nie je taká sranda, akú by človek od filmu s tak nízkym hodnotením čakal. 3-/10 ()

LyBerion odpad!

Předpokládám, že film je adaptací na hru, která byla v svých dobách docela nářez, ale v tom případě nechápu jak někdo mohl natočit takovou slátaninu. Napadá mě jen jediná věc Uwe Boll nemá doma Playstation..... ()

gp_one

Opět se potvrdilo, že tu chybí i možnost hodnocení "Megaodpad!", páč tuto je fekál ohromný, ale proti epickým dílům z produkce Asylum (Megapiraňa, Megažralok versus obří megachobotnice, Megaroštěnky), jde v tomto případě stále o FYLM, jen kravsky domrvenej.Takže když tamto jsou odpady, toto musí tu hvězdu neprávem dostat. ()

Mandalorian odpad!

Co si představíte pod názvem - Alone in the dark ? (Sám v temnotě) No... Pravděpodobně někoho kdo je Sám a v Temnotě. Jenže tady ten blbec není ani jedno, ani druhý. A dřív než stihne bejt v tý temnotě sám, bác - má u sebe blonďatou čuchtu a milion kriplpák ze zvláštních jednotek. Takže místo hororu přijde akční zetko (béčka bych jinak kurva že urazil) a v zásadě vás nečeká NIC co byste už neviděli. Většinou spíše v druhořadých fantasy. Pojmout to teměji, tak by efekty a obsazení nevyšly na tolik a navíc výsledek by nebyl na pytel. ODPAAAL. ()

Trixi

Slater ve slátanině. Příběhy podobného ražení už tu byly mockrát, ale tenhle bych přiřadila k těm horším. Je to taková nepovedená směsice Blade,Vetřelce a jim podobným. Neudělaly na mě dokonce dojem ani trikové efetky. A ty mátohy zombee, ty teda byly hodně nepovedený. ()

Rypley odpad!

Prosím neudělejte tu samou chybu co já a vůbec o tomto filmu neuvažujte. 96minut je až moc drahocenný čas a určitě nestojí za to mařit ho dialogy typu „Jsme jedna organizace a Vy budete mlčet o všem co se tu děje rozumíte, Mlčet!!! Doufám, že mě chápete? Mlčet! A teď mi řekněte vše co víte.“ No není to zrovna přesný citát, ale takových to obludností je tam více, včetně hereckých výkonů, triků, kamery, režie a scénáře. Radši si klikněte na jiný film :-) ()

E lan

Podprůměrné sci-fi, kterému chybí především pochopitelné rozuzlení a ucelený příběh. Přesto se člověk tolik nenudí a podprůměrné herecké výkony ani tolik neruší béčkovou podívanou. ()

HonzaMag

Zase tak strašné to není. Jasně, že Uwe Boll není Spielberg, ... Podpořím Obituse a zastanu se pro tentokrát slabšího proti přesile :-) ()

vandr odpad!

odpad je slabé slovo,.. slza smočila oko když jsem to dokoukal, proč zrovna tak skvělá gamesa.. Uwe Uwe, ty to vedeš ()

gemi

Viděl jsem už horší filmy. Po tom, co jsem si přečetl tady, jsem čekal daleko větší průšvih. Přesto - pokud budete volit mezi tímto a jiným filmem, zvolte raději ten druhý. ()

zberatel

Hovori sa ze kazdy sa uci na vlastnych chybach. Bohuzial je to pravda. Cital som recenzie ci skor komentare ale musel som to vidiet na vlastne oci. Tak ubohy scenar a stupidne dialogy som este nevidel a nepocul v ziadnom filme co som za zivot videl. Nechapem hlavnych predstavitelov ze do toho vobec sli. Asi nutne potrebovali peniaze inac si neviem vysvetlit preco sa tu ocitol christian slater ci stephen dorff ktory natocil nedavno vyborny film zlocinec. Strucne a jasne zabity cas ktory mi uz nikto nevrati. 10% za prisery z druheho sveta pod nami. Uwe boll, toto bolo prvy a posledny krat. ()

mvukotic odpad!

No ja neviem, ale byt tvorcom co i len jednej z 3och perfektnych atmosferickych adventuriek na PC s rovnomennym nazvom, tak bollovi dam facku. A este jednu.. ()

Psycho.R

¨Nevím, jestli je Boll jeden z nejhorších režisérů, znám i horší. Každopádně jeho styl bojovejch scén, kde se střílí je dost šílenej. ()

swiss

moje první setkání s legendárním režisérem. Chtěl jsem nezaujatě napsat, že je to normální TV film a dát mu dvě až tři hvězdy. Prostě být objektivní a ne jen módně odsoudit Bolla. Co tohle sakra bylo? Podivně nastříhaný videoklip. Trapné rvačky. A hlavně spousta otázek: Proč se tam vlastně ty potvory stahují? Kde se berou, když jsou zamčené? Co chce ten zlej pán? Proč někdo vyrábí artefakt, který pak pracně schovává po světě a rovnou ho nezničí? Hru jsem dokonce hrál a moc se mi líbila. Tady z ní zbylo jen Carnbyho pistole a kabát. Ale proč tolik keců? Je to opravdu jen a jen drahá sračka.... ()

Trošku sám v temnotě

Trošku sám v temnotě

26.07.2007

Na pokračování úspěšných filmů jsme si tak nějak zvykli, ale točit pokračování filmu, který se stal opravdovým propadákem, který má auru jednoho z nejhorších filmů desetiletí a který natočil režisér… (viac)

Ďalšia hra v rukách Bolla

Ďalšia hra v rukách Bolla

02.07.2005

Zázračný Nemec Uwe Boll si nedá pokoj. Jeho 20-miliónový Alone in the Dark nielenže (už tradične) pozbieral len tie najhoršie ohlasy a recenzie, ale, vďakabohu, v amerických kinách aj celkom slušne… (viac)