Mrazivé drama nám poodhaluje temnou stránku amerického snu. Snímek Zabiji Nixona je neobyčejně poutavým a tragickým příběhem Sama Bickea, muže, který byl v roce 1974 dohnán k naplánování atentátu na 37. prezidenta Spojených států amerických. Film je natočen podle skutečných událostí. Samovo manželství se rozpadá. Práce v obchodě ho ponižuje. Přesto se Sam snaží za každou cenu uspět. Jediné, co chce, je získat svoji rodinu zpět a rozjet svůj vlastní podnik. Avšak ve společnosti poznamenaní politickým rozkladem a válkou ve Vietnamu není mnoho místa pro snílky. Samův svět se rozpadá a v Americe vrcholí aféra Watergate, která odhaluje vinu na nejvyšších postech společnosti. Ve všech mís promlouvá k lidu prezident Nixon - Sam věří, že našel osobu zodpovědnou za jeho i další americké problémy. Určí si tedy schůzku s osudem... (oficiálny text distribútora)

gotham

Zabiji Nixona se tváří jako film, který byl natočen v 70.letech a to společně s vynikajícím Seanem Pennem je hlavní devíza tohoto snímku. Není to film o atentátu na prezidenta, ale je to film o člověku, kterému se zcela rozpadl osobní život a jenž se absolutně nehodí do současného stylu života. S heslem pravda a spravedlnost zvítězí se dneska díra do světa neudělá a v případě Sama Bickea vede jeho přesvědčení až k nevyhnutelně tragickému konci. 70% ()

Phex

Prostě musím dát pět. Paralela dnešní ČR s republikánskou amerikou pod R. Nixonem se lehce nabízí. Většina čsfd komentářů, se zabývá tím, jakou je Sam Bick nickou a looserem, ale byl takovým vždy nebo ho k tomu jakým je tlačí společnost, ve které se svojí naivní čistou poctivostí nemůže obstát? Chtěl Nixona zabít jeden pomatenec, nebo to byla ta extrémní špička ledovce (většiny) nespokojených? Závěrečná scéna po titulcích - s letadélkem do objektivu - je velice silná. ()

Dextwer

Trochu smutné, jak dokáže lidská moderní společnost svým fungováním dovést člověka na pokraj zhroucení, kdy mu nezbývá než fanaticky spáchat něco, co se zdá být nepochopitelné. Na jednu stranu mi ho je líto, na druhou stranu být na straně obětí, tak mu jeho čin, v životě nelze odpustit. Zajímavosti: * Snímek původně vznikal jako čistá fikce, ale scénáristé při hledání dobových materiálů našli příběh velmi podobný tomu, který zamýšleli zfilmovat. Nakonec se jej rozhodli zakomponovat do scénáře. Skutečný pokus o atentát, když Samuel Bicke chtěl unést letadlo a vletět s ním do Bílého domu, se odehrál 22. 2. 1974 * Na konci filmu se objevují skutečné dobové záběry televizních stanic CBS a NBC. Moje hodnocení: 70% ()

Trumper

Tohle není film o nevydařeném atentátu na R. Nixona, ale o jednom hodně, hooodně zoufalém a osamělém člověku, na kterého se zhroutil celý ten jejich slavný „americký sen“.___ The Assassination of Richard Nixon možná klame názvem, ale vlastně mi to ani trochu nevadilo, spíše naopak. Celý film stojí na geniálním hereckém výkonu S. Penna, což je paradoxně asi jediný důvod, proč mu nemůžu dát plné hodnocení, protože kromě něj nepřišel film s ničím až tak výjimečným. Každopádně Penn, coby ztroskotanec, kterému se v životě nevydařilo nic (počínaje vztahy s vlastní rodinou, přes podnikání s pneumatikami a konče… no každý si asi domyslí, kde to skončilo), zahrál maximálně přesvědčivě a o nějaké „nevěrohodnosti přerodu hlavní postavy…“ tu nemůže být řeč – film trval 95 min, děj více než rok. Rovněž nechápu výtky ke scénáři – tenhle film je o bezmocném člověku a jeho bezvýznamném postavení ve společnosti a ne o tom jak sestrojit bombu. /85+% ()

harycek

Dost depresivní příběh a zdlouhavé vyprávění o nešťastném osudu člověka , který se snaží svůj úděl nějak změnit a řešit!!Nebýt Seana Penna tak je to nudný příběh!? ()

BarVo

Sean Penn to zvládol výborne, ale inak ma ten film akurát tak naštval. Námet je sám osebe tak nudný a zlý, že sa z toho nedá vyčarovať vôbec nič. A toto sa tvári pomaly ako politický thriller. S Nixonom to má ale asi toľko spoločné ako Twin Peaks. Proste tu máme zjavne psychicky chorú osobu, o ktorej vôbec nič nevieme, netušíme prečo žije oddelene od ženy, prečo má zlý vzťah s bratom, ako a kedy sa dostal do tej mizérie, v ktorej sme ho našli. A pritom to je presne to, o čom to malo byť, nie o nejakom Nixonovi, ktorý zhodou okolností v tom čase strašil na každej obrazovke a môžme naňho zvaliť úplne všetko. Keby tam dávali susedovu mačku, chcel by zabiť tú. Ale nie, tu nám z tragédie choroby jedného človeka spravia obžalobu celého systému a sakra drsnú sociálno-politickú drámu. Lacné. ()

unclejack

Nezáživné spracovanie podporené scenárom, ktorý tak dlho ždíma sympatie voči hlavnému hrdinovi, že jeho čin vyzerá ako nepatrný dôsledok. Okrem toho je škoda tých potlačených hereckých výkonom vedľajších predstaviteľov na úkor nepríliš zaujímavého Seana Penna. ()

Crejdl

Takový mix Foresta Gumpa a mistra Beana, divák má chuť mu dát od začátku ránu z milosti. Jinak výborně zahrané od Seana Penna. ()

estella

Pomalu a zlehka plynoucí drama prodavače nábytku, který je absolutním looserem a bojuje s nepochopením ostatních lidí. Film je vlastně o neúspěšném "hledání svého místa na slunci". Je to smutný příběh muže, který nakonec příčinu svého neúspěchu vtělil do osoby Nixona, a proto se jej rozhodne zabít. Film jsem - bohužel - viděla dabovaný, což mi většinou dost vadí, a proto na mě asi nezapůsobil tak silně. Jedná se o komorní film, který si vychutnáte spíše doma v obýváku než v kině. ()

lada32

Film pro všechny neštastníky,kteří si myslí,že svojím zoufalým činem něčím pohnou.Konec filmu to jasně dokumentoval.Veřejnost si toho ani nevšimne,proklejí Vás zcela určitě jenom pozůstalí obětí.Co mi chybělo:lepší prokreslení zkrachovalého přeci jen početného manželství.Penn opět mistrný a s Naomi vytvářejí pár,který připomene nezapomenutelných 21 GRAMŮ. ()

Monyfik

Vyřešit svou vlastní neschopnost, vraždou nebo atentátem mi přijde dost ubohé, zvlášť když mrtví jsou obyčejní lidé.... Tento člověk mi připadá, jako spousty jiných neschopných uplakánků, kteří se dle všeho objevují nejen ve světě, ale i zde.... Tento snímek jen dokazuje jak nezáživný a dlouhý může být film, když se točí o neschopných lidech.... ()