Pokojný život malej moravskej dediny narušia zvláštne úkazy. Amatérsky astronóm Blažej (Filip Březina) je presvedčený, že návšteva z vesmíru je tu. Lenže nikto mu neverí. Starosta Picek (Vasil Fridrich) má plné ruky práce s dotáciami a miestna policajtka Marková (Erika Stárková) rozbieha pátranie po ukradnutej cisterne. Prečo sa však sused Franta (Jakub Prachař) zrazu správa zvláštne? Akoby ho niekto vymenil! Celá dedina tvrdí, že Franta bol vždy tak trochu z inej planéty, ale toto správanie je príliš aj na jeho manželku Boženu (Tereza Ramba). Keď sa v dedine objaví Rebeka (Kateřina Marie Fialová) a s ňou neúprosný generál Sokol (Jiří Langmajer), miestni obyvatelia sa rozhodnú prísť záhade na koreň. Po svojom! (CinemArt SK)

pushover

Takové Slunce, seno, mimozemšťan, ale bez humoru. Na odpad to není, protože je za tím vidět spousta dobře odvedené práce. Velmi povedená kamera, střih i triky, výborný zvuk a hudba. Jen obsah a především dialogy jsou tragédie. Pan Havlík si vyzkoušel, že ne vše co působí vtipně na papíře je vtipné i ve filmu. ()

Ydrosten

Měly by už konečně platit nějaké zákony u natáčení filmů, které by třeba nařizovaly tvůrcům bydlet měsíc na vesnici nebo malém městě aby konečně pochopili všichni zůčastnění že od 80tých let se "vidlákov" hodně změnil. Bydlím v ještě větší díře než jsou tyhle Huhovice (nebo tak nějak) a v životě jsem tu neviděl takový idioty, mentály a omezence, jako v takových filmech. Zasmát se není čemu, vidět není co, poslouchat dialogy je utrpení a herecky to nemá kdo táhnout, protože jsou jim napsány idiotské role ve kterých se jen pitvoří, křičí, uráží, nadávají nebo vedou trapný keci. Už za to prostě odpad (Pokud vás bude ukecávat drahá polovička že chce zase jít do kina na komedii, nenechte se ukecat jako já) Kromě 2, 3 světlejších (čtěte nejméně dementních a nejméně trapných)   momentů, tady je všechno opět typicky trapné, klišé, hloupé, nevěrohodné a unavené. Jako u mnoha jiných filmů je pro mě záhada že na tom jde vůbec vydělat tolik peněz aby se vyplatilo tyhle škváry neustále točit. Asi by se tomu dala udělit jedna hvězda za pokus udělat i v našich končinách mimozemskou variantu invaze ale fakt to nefunguje v takovém provedení. ()

ForGump odpad!

Rudolf Havlík se ve své nové taškařici pokouší skoro až o satiru na aktualní témata a dělá to svým tradičním upatlaným stylem a humorem velmi nevtpným o EU, Brně, české malosti a vesnické výstřednosti. Havlík by možná i měl na nějaký timing vtipů, jsou tu i náznaky chemie mezi herci, takže by mu to třeba i šlo. Jenže to snad ani sam režisér nema zapotřebí. On z toho chce hlavně vydolovat úspěch od těch lidiček, co chodí na podobné typy filmů dvakrát ročně do kina. Franta mimozemšťan je ale dvakrát tak ubožejší než předchozí Prezidentka, a na stejné vlně s Po čem muži touží. Tady není prostě nic. 10% ()

charles3

Tak toto se nepovedlo. Tvůrce dosud alespoň průměrných, ale divácky úspěšných komedií (Bábovky, Po čem touží muži 1+2, Ostrov) jako by nevěděl, jestli chce natočit sci-fi, parodii na agentské filmy, melodrama ve stylu E.T. či Starmana, anebo vesnickou komedii á la Troška. Terezy Ramba mi bylo vysloveně líto, že po Buď chlap! šla do ještě o řád horšího "podniku". Kikinčuk zde předvádí stále totéž co v uplynulých 40 letech (viz Okresní přebor, Babovřesky...) a nezachraňují to ani ostatní. Líbila se mi jen scéna na hřbitově a nahlas jsem se zasmál u závěrečné scény na brněnském Svoboďáku. Jinak podprůměr. ()

Alden_Larson

Je to bez pochyby blbost, ale líbila se mi. Děj je takový zpřeházený a místy divně sestříhaný, ale má hlavu a patu, což je víc než se dá říct o jiných čekých komediích. Postavy mají většinou jen jednu definující vlastnost, ale měly mezi sebou zajímavé dynamiky. Herecké výkony byly všelijaké, některé byly lepší než jiné, ale žádný bych nenazval špatným, Jakub Prachař mě svým výkonem dokonce velmi mile překvapil, rád bych ho v takto excentrických rolích viděl častěji. Prezentace byla oukej, nebyla nijak zvláštní, muísm ale pochválit počítačové efekty, ty se mi moc líbily. 6/10 ()

• „Myslím si, že od našeho filmu se dá očekávat zejména humor a situace, které pramení z toho, co by bylo, kdyby mimozemšťan omylem přistál místo v Americe v Čechách. Což už samo o sobě je legrace. Jakmile jsem začal psát a vykreslovat české reálie a charaktery a to, jakým způsobem se chováme sami k sobě i k přírodě, i k mimozemšťanům, tak se mi to zalíbilo. Díky tomu můžeme od Franty mimozemšťana očekávat zábavu a vtip,“ uvedl před uvedením filmu režisér a scenárista Rudolf Havlík. (SONY_)
  • „Mám velmi rád sci-fi filmy. Vždycky mě bavily, vyrůstal jsem na E.T. - Mimozemšťan (1982) a na všech dalších, které potom přišly, a tím, že mám rád komedii a humor, rozhodl jsem se, že sci-fi zkusím pojmout legračním způsobem, který je mi blízký,“ uvedl režisér Rudolf Havlík. (rakovnik)
  • Natáčelo se ve středočeských Sýkořicích, v Praze, v Brně a jeho okolí. (rakovnik)