Dickovi Harperovi (Jim Carrey) sa konečne vyplácajú roky jeho tvrdej práce. Po dlhom čakaní je povýšený na viceprezidenta spoločnosti Globodyne, svetového lídra v oblasti konsolidácie médií. Potom, čo na svojej novej pozícii strávi jeden deň, je však Globodyne potopená ekonomickou katastrofou.Náhla zmena vrtkavej šťasteny urobila Dickovi, ktorý si nestihol našetriť žiadne peniaze na horšie časy, poriadny škrt cez rozpočet. Miesto horších časov prichádzajú rovno tie najhoršie. Dick a Jane (Téa Leoni) s hrôzou sledujú, ako z ich života postupne miznú luxusné autá, pompézny dom a aj priatelia z vyššej spoločnosti. Dick, ktorý hral celý život podľa pravidiel a cieľavedome smeroval k tomu, aby zaistil sebe a svojej rodine pohodlný život, nie je pripravený vzdať sa svojho amerického sna. Tvrdá lekcia od jeho amorálneho zamestnávateľa mu však vnukne skvelý nápad: pokiaľ bolo kradnutie dosť dobré pre jeho šéfa, je dosť dobré i pre neho. Spolu so svojou milujúcou ženou sa preto rozhodne naplánovať veľkolepú pomstu a dať veľkému biznisu poriadnu príučku. (TV Markíza)

tatanapope

Celkem povedený film o tom, jak rychle se dá dostat nahoru a pak šupem dolů. Ironické zápletky osudu této rodinky, působili občas vtipně a občas to prostě malinko přeplácali, ale je to takový lepší průměr, který si udrží pozornost, rychle uteče a příjemně pobaví. Viděno v rámci Výzva 2015 od ELIAS. ()

Magneto

Obrovské sklamanie!!! Z trailerov bolo cítiť brutálnu Carreyovku so všetkým čo k tomu patrí ale v realite je to úplne inak...Celá atmosféra filmu je nemastná neslaná,nevedel som či sa mám smiať,alebo skor uvažovať o dosledkoch psychického zrútenia na ľudské konanie.Toto nieje komédia ako by ste čakali.Pár úsmevných momentov sa nájde,ale potenciál to malo tisíckrát lepší...Škoda ()

TO

Deset let stejné grimasy, stejné gagy, už mě Jim trochu nudí. Navíc naprosto průměrný příběh. Film nepřináší vůbec nic nového. ()

Beky

..ani jsem to nedokoukal!!!..objektivně je to normalní průměrná komedie se sympatickou hereckou dvojicí!! čistých 50%!! Jednou větou: Já fakt nesnašim průměrný filmy ()

lennyd

Dick Harper (Jim Carrey) je po mnoha letech povýšen na víceprezidena společnosti Globodyne. Bohužel ihned poté je společnost vytunelována jejím majitelem (Alec Baldwin), a spousta zaměnstanců (včetně Dicka) přijde ze dne na den o práci. Bohužel, tím že byl Dick chvíli před tím jmenován do perspektivní funkce, dala jeho žena také výpověď a domů si nakoupili spoustu nových věcí, čímž si vyčerpají jakékoliv finanční rezervy. Po mnoha pokusech najít si jinou práci Dick zjistí, že nejsnadněji vydělané peníze jsou peníze, které vydělal někdo jiný. Po několika nezdačených pokusech se spolu se svojí manželkou stávají v tomto oboru přeborníky, ale jedna věc jim ke štěstí chybí - pomstít se majiteli Globadynu, který všechno toto způsobil ... Nutno přiznat, že ačkoliv celý film je o Jimu Carreym, tak vůbec nejde o nějakou ztřeštěnou komedii typu Ace Ventury či Blbý a blbější. Naopak jde o vcelku příjemnou komedii, která si střílí ze současného stavu společnosti a afér typu Enron, ale zároveň - v druhé polovině si bere příklad z gangsterek typu Bonnie a Clyde. Malá role Aleca Baldwina (obtloustlý a zarostlý majitel Globodyne) taky potěší, jako by mu byla role psaná na míru. Protě lepší průměr, žádná oskarovka ale na pobavení tak akorát... ()

T-pack

No já se na to můžu klidně dívat pořád. Sice se u toho nechlámu jak blázen, ale bavím se, bavím. Je to důmyslné a svižné, je v tom Carrey, to mi bohatě stačí... ()

LadyDevil

Hmmm...tak tohle byla opravdu milá podívaná:-) Jako vždycky, když se dívám na tragikomedický osudy a je to správně natočený, osloví mě to. Hlavně scénky "brutálních krádeží" stojí za to...navíc Jim Carrey mi tu hezky sedl;-) Zkrátka odllehčenej filmeček, co hodí do pohody.. ()

uiu

Mně se to teda moc líbilo :) Manželé, kteří jsou na mizině a začnou vykrádat banky, do toho skvělé vtípky a směšné situace. Jedna z mých top oblíbených komedií s Jimem Carreym. ()

tnp101

Původní film neznám, takže remake mohu hodnotit nezaujatým pohledem, a i tak mi z toho vyšla vesměs průměrná komedie, která prosviští tak rychle bez nějakého zásadního momentu, že si z ní po dvou dnech vlastně pořádně nic nevybavím. Nebýt sladěné dvojce Jim Carrey a Téa Leoni, šel bych na dvě hvězdy. 50% ()

lumiros

Jima Carreyho jako herce miluji, ať již hraje v čemkoliv a zde byl jako ryba ve vodě. Komedie plná nádherných scének, doplněná výbornými dialogi. Bylo mi ho chvilkama až líto. Doporučuji, jako podívanou pro celou rodinu. ()

Petr23

Tak tohle se mi teda nelíbilo, to musíc říct narovinu. Mě to přišlo strašně trapné. Carrey sice hraje a snaží se tento ubohý film zachránit svým vtipem, ale to už asi nejde. Takže slabých 3... ()

Brain-D

ze začátku se mi ten film moc nezdál, ale po chvilce se to rozjelo a zahrnulo mě to porcí vtípků a ulítlé zábavy, která pobaví.. ()

VanTom

Sociálně kritický, až existenciálně dramatický námět (ztráta příjmů rodiny a marné hledání práce kvůli vytunelování společnosti) se už v základu neslučuje s extrovertním fyzickým humorem a móresy Jima Carreyho. Jako decentní, lidsky chápavá komedie o patáliích sympatických manželů (dohnaných na zločineckou stezku) by to mohla uhrát, ovšem jako by nevěděla, jak – tudíž Dicka a Jane nesystematicky vhání do podřadně trapných situací, což taktak vyrovnává těmi povedeně vtipnými. ()

Guzo

Jim Carrey prostě umí. Tahle komedie je dle mého postavená jen a jen na něm a on to sám o sobě utáhne. Obsazení "vedlejších" rolí je sice celkem v pořádku, ale něco mi tu prostě chybělo - Téa Leoni se mi nehodí do čistě komediálního filmu, neumí být nějak extra vtipná, naopak hlavní padouch by mohl být víc padouchovatější :) Sem tam mi taky režie nepřišla na nějak vysoké úrovni, proto jsou 4 * tak akorát. ()

P1tr

Povedený koncept, který mohl dojít ještě dále, ovšem lze se spokojit i s tím co je nám servírováno. Manželská dvojice ve finanční krizi se nenechá vyplašit a najde způsob jak se z potíží dostat. Carrey a Leoni jsou fajn, stejně tak Alec Baldwin. ()

ssfan

V úvodu filmu jsem byl s úrovní spokokjen, děj byl normální a vtipný. Potom však vše spadlo do průměru. V druhé půlce to bylo místy až trapné. Konec ale ušel, takže nakonec 3 hvězdy. ()

spikey1

Herci jsou vybráni skvěle a film příjemně odsýpá, mohlo by to být i lepší, ale na to si tahle komedie úplně hrát nechce, stačí jí že Vás zabaví, neřekl bych že Carrey slábne, spíš ten film už nestojí "pouze" na něm a v situacích kdy potřebuje pořádný support tu nevidíme takový nášup jako třeba když se setkal v Božském Bruceovi s Carrellem který ho následně i nahradil v pokračování. ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

21.02.2012

Stiller a Carrey sú použití

Stiller a Carrey sú použití

02.09.2005

Herec Ben Stiller (na obr.) a režisér Jay "Focker" Roach po spoločnej komédií Jeho foter, to je lotor! opäť spoja svoje sily a vrhnú sa do dlho odkladaného projektu s názvom USED GUYS. Jeho… (viac)