Dickovi Harperovi (Jim Carrey) sa konečne vyplácajú roky jeho tvrdej práce. Po dlhom čakaní je povýšený na viceprezidenta spoločnosti Globodyne, svetového lídra v oblasti konsolidácie médií. Potom, čo na svojej novej pozícii strávi jeden deň, je však Globodyne potopená ekonomickou katastrofou.Náhla zmena vrtkavej šťasteny urobila Dickovi, ktorý si nestihol našetriť žiadne peniaze na horšie časy, poriadny škrt cez rozpočet. Miesto horších časov prichádzajú rovno tie najhoršie. Dick a Jane (Téa Leoni) s hrôzou sledujú, ako z ich života postupne miznú luxusné autá, pompézny dom a aj priatelia z vyššej spoločnosti. Dick, ktorý hral celý život podľa pravidiel a cieľavedome smeroval k tomu, aby zaistil sebe a svojej rodine pohodlný život, nie je pripravený vzdať sa svojho amerického sna. Tvrdá lekcia od jeho amorálneho zamestnávateľa mu však vnukne skvelý nápad: pokiaľ bolo kradnutie dosť dobré pre jeho šéfa, je dosť dobré i pre neho. Spolu so svojou milujúcou ženou sa preto rozhodne naplánovať veľkolepú pomstu a dať veľkému biznisu poriadnu príučku. (TV Markíza)

Crawler-D

Možná tento snímek až příliš přeceňuji, ale přesto nemůžu zapomenout, jak mě v některých okamžicích rozesmál…a to se často nestává. ()

baaaja

Jen díky Carreymu 3*, protože námět je dost ohraný, častý, viz Dannyho parťáci, Loupež po italsku atd.. nevim no, čekala jsem od toho víc :( ()

Wormboy

Carreyho mam rad. Jeho humor pokladam za vtipny,rovnako ako jeho sameho a tiez jeho filmy.Tu sa sice snazi ako moze,avsak stale to vyzera tak nejak sterilne.Akoby sa snazil uplne sam a ostatni,predovsetkym scenarista, sa mu s tym vobec nesnazili pomoct.Namet nie je nicim novy (aj ked niekt.narazky su urcene vylozene pre americanov,ostatni svet sa z vtipov,"som zamestnany v Enrone" asi velmi nepobavi,sam som nevedel co to je kym som nekukol wikipediu),no a spracovanie skor horsie ako lepsie. No a Tea Leoni nie je velmi komedialne nadana a vacsina vtipov ani nie je vtipna. Suma sumarum, urcite jeden z najhorsich Carreyho filmov za velmi dlhy cas,nie uplne zly,ale proste taky zbytocny.2,5/5 ()

lakikaki

Smial som sa úprimne. Úprimne a nahlas. Úprimne, nahlas a veľakrát. Úprimne, nahlas a veľmi veľakrát. Škoda, že ako film to pôsobí trochu tuctovo. [76%] ()

pakobylka

Překvapivě uvolněná záležitost, která se nesnaží diváka rozesmát za každou cenu, tudíž ignoruje třeskutě veselý a neomaleně útočný typ humoru, s nímž se obyčejně nedokážu sžít. Libuje si v drobných legráckách, které na sebe vrší s neutuchající vynalézavostí a inspirativní hravostí, aby jejich souvislou řadu zakončila ve finále, které zcela odpovídá jejím schopnostem i jejímu naturelu. ()

Juto

Finty Dicka a Jane je kriminálna komédia pre ľudí, ktorí majú radi Jima Carreyho. Tento film je o niečo dramatickejší, než na čo sme u neho zvyknutí, no aj tak má film niekoľko dobrých veselých momentov. Téa Leoni sa v tejto komédii perfektne hodí k Jimovi Carreymu. V podstate, ak ste fanúšikom Jima Carreyho, tento film sa vám bude páčiť. 6/10 ()

Martrix

Asi bych nenašel nic, co by mi vadilo. Ale stejně tak si nevybavím nějaký super fór, nebo scénu. Přesto jsem se bavil o dost víc, než včera s Englishem. Je to tím, že Jim i Téa byli fajn, děj nebyl předvídatelný a přestože je od první chvíle jasné, že jde o potrhlou komedii...není to hloupé. Vlastně je to v rámci žánru vkusné až moc. ()

emo

Priemerná oddychová záležitosť so skvelým Carreym, zábavnou pani Duchovny a slušným Baldwinom. Nečakajte od toho veľa a poskytne vám príjemné odreagovanie od každodenných starostí... ()

fars

Pekny popis sestupu jedne rodinky z absolutniho vrcholu do naprostych sracek a zase zpet... Jim Carrey se vraci v plne sile, ovsem ostatni herci taky nezustavaji pozadu :-) Konecne po dlouhe dobe poradna komedie ktera me narame pobavila, jupii :-) ()

FrankSusta

Když už se podíváte na film s Jimem Carreyem, dá se očekávat jakási kvalita. A toto jde jen lehce pod úroveň. Jim Carrey předvádá v porovnání s ostatními jeho filmy jen lkehký odvar a jeho obličej jako by zamrznul a jeho legendární výrazy odmítal vypustit na svět. Škoda :(  jinak jsem se rozhodně několikrát zasmál dost nahlas. příběh sice nic extra moc, ale účel splnil. Fajn pohodový film ()

Noviik

Tahle komedie vlastně ani není komedie. Sice se tak tváří, ale zrovna dvakrát vtipná není, jediné co za to ve filmu stojí jsou herci. ()

tom88

Ani na druhý krát mi táto Carreyovka neprišla lepšia, čo je veľká škoda, lebo Jim je môj obľúbenec. Nebolo tam toľko vtipu aby som sa váľal smiechom, aj keď zopár vydarených vtípkov tam bolo. Jim Carrey tu je trocha nevyužitý a film nedokázal utiahnuť. Téa Leoni tiež nevynikla po boku Jima. Je to dosť predražená komédia, za tých 100 melónov by sa dalo oveľa viac. Scenár by sa zišiel nejak poprepisovať, teda zachovať podstatu, ale zabaliť to do jednoduchosti a plynulosti, pretože sa mi to zdalo trocha zmätené, ako by režisér nevedel čo vlastne chce. Je to veľmi slabý nadpriemer. 65% ()

URBAN

Toto je komedie u které se člověk zasměje , jenže nepřináší nic nového a vyjímečného a možná kdyby nebylo Jima Carreyho tak by to tak vtipné nebylo . ( 14.7.14/MAC ) ()

vesper001

Chvála bezdomovectví. Škeb Carrey v obvyklé křeči, má tu ovšem opět onu zářivě senzitivní vteřinu, kvůli které jsem vydržela do konce. Když se dívá na svou spící ženu, vlivem okolností přitažlivou jako tlející listí, a řekne „stejně tě miluju“. Podobně obdivuhodná je i jeho Jane, která ho ani ve zlém a ještě horším nekopla do zádi a nezachránila se pomocí nejbližší kolemjdoucí prkenice. ()

panMartin

Typ komedie, na kterou se příjemně kouká a která potěší. Jako je to dost prča, ale příběh je poněkud tupý jinak vtipy předvídatelné, děj taky, konec ušel. Jim Carrey i Téa Leoni byli skvělí a to bylo asi největší plus filmu. Alec Baldwin tentokrát horší průměr. Popadat za břicho se rozhodně nebudete, ale zábavný film to rozhodně je. ()

Aargh

Nejhorší na komedii je, když není vůbec vtipná. Tady jsem se asi třikrát pousmál a zbytek filmu jsem se nudil natolik, že jsem po dlouhé době zalitoval investice do vstupného a na CSFD zapřemýšlel pouze o jednom bodu. A to mám pro Carreyho jinak slabost. ()

Triple H

Dosť prehliadaný film, ale neprávom. Nie je to žiadna genialita, ale pobavil som sa naozaj dobre. Mnohokrát som sa zasmial nahlas a Jim Carrey dokazuje, že na to takpovediac stále má. S Téou Leoni sa k sebe dobre hodia. Ostatné malé roličky tiež potešia - hlavne Alec Baldwin ako totálny slizák je perfektný. Oplatí sa pozrieť. ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

21.02.2012

Stiller a Carrey sú použití

Stiller a Carrey sú použití

02.09.2005

Herec Ben Stiller (na obr.) a režisér Jay "Focker" Roach po spoločnej komédií Jeho foter, to je lotor! opäť spoja svoje sily a vrhnú sa do dlho odkladaného projektu s názvom USED GUYS. Jeho… (viac)