AKA

Ostřílený agent pronikne do zločineckého podsvětí, kde se nečekaně spřátelí se synkem šéfa gangu. Brzy se ale bude muset rozhodnout, na čí straně vlastně stojí. (Netflix)

mira007

Tak opět akční jízda francouzským podsvětím na téma infiltrace, nicméně není to taková akční jízda, když Eric Cantona jako fotbalista svým legendárním kung-fu kopem sestřelil fanouška na plném stadionu. Průměrná, ale zábavná záležitost okořeněná účastí právě slavného francouzského fotbalisty, který si občas něco zahraje ve filmu. ()

papadoce

To by ma celkom zaujímalo, že ako prišli na nápad urobiť z Albana kladného hrdinu. Niežeby na to nemal fyzicky (ak nerátam chýbajúce cm do výšky), len ten ksicht vo mne nič takého nevzbudzoval. Ale fakt je, že tie bitkárske scény som mu zožral na kompletku a časom som si zvykol aj na tvár. Príbeh mi chvíľami nedával zmysel, ale možno som len nedával pozor. Zaujal ma aj kopáč Cantona že nehral vôbec zle a teda aj z futbalistu môže byť herec. Mám dojem, že Francúzi chytajú v poslednej dobe druhý dych. Toto bola stará dobrá žabožrútska škola v plnej poľnej a bez cenzúry. Obzvlášť sa mi páčila záverečná scéna s hudobným podmazom. Výborne urobené. Videl by som to s prehľadom na 70% a preto dnes štvorknem. Nečakane spokojný. ()

Juto

Tento film je extrémna akčná chladnokrvná vražedná akcia medzi zločineckými gangmi a medzinárodným terorizmom. A oboznámite sa o koloniálnej francúzskej histórii. Hollywood by si mal z tohto filmu robiť poznámky a mohol by sa veľa naučiť. Ide o nízkorozpočtový film, takže špeciálne efekty sú základ. Choreografia boja je veľmi jednoduchá, ale výborne prevedená. Bojové či akčné scény sú prekvapivo zo starej školy a výborne načasované. Najlepšie na bojových scénach je to, ako efektívne a dobré boli načasované a pohyby dobre naplánované a dávajú zmysel, ako keby ich režíroval tréner bojových vojakov pre námornú pechotu alebo armádu. Príbeh možno nie je výnimočný a nijakú cenu nedostane, ale ak hľadáte dobrý zábavný akčný film, toto sa vám bude páčiť. 7/10 ()

slovan.mma odpad!

Spoiler Alert: Sľubný začiatok. Agent sa.necha zajať a popravi ženu ,ktoru pôvodne mal zachrániť(teda to tak aspoň vyzeralo). Potom tento muž bez srdca ide infiltrovať tretotriednu wannabe mafiánsku skupinu(ktorá si nevie rady s inou miestnou teplakovou mafiou z Čečny), lebo kapo tejto "mafie" môže byť pojitko na hľadaného teroristu. Muz bez srdca sa infiltruje do miestnej pseudomafie a hneď sa zamiluje do syna bossa (Eric Cantona) čo vyzerá ako keby mlatkohlavy žralok splodil dieťa s Brunom Marsom. Jeho debilný vizuál je jeho najmenší hriech btw... Následne sa všetko na konci celé otočí a z teroristu je milujúci otec, agent bez srdca zachráni jeho dcéru a prestriela sa cez 100 fizlov a zlí bieli politici čo drancuju Afriku a vraždia deťom rodičov zaplatia za svoje hriechy. Z celkom slušnej francuzskej akcie sa na konci vykľul woke pravdolaskarsky blvanec o zlých europanoch a dobrých cernoskoch, čo by sa v Afrike mali bez nich lepšie. Preboha, prečo??? ()

EvilPhoEniX

Kameraman Ztracené kulky si přizval slavného Albana Lenoira a natočil gangsterký debut, za který se rozhodně stydět nemusí. Je to slušná jízda! Mám slabost pro francouzské filmy ať jde o komedie,krimi,thrillery, akčňáky či gangsterky, zkrátka excelují v jakékoliv rovině ( Podobně jak třeba Poláci a Španělé) a jsem rád za každého nového tvůrce na scéně. Aka sice nepřínáší vůbec nic nového do žánru a kdo od filmů očekává jen příběh a scénář, tak ať jde vedle ( čti do prdele), ale kdo má rád poctivou akci, skvělé herce, hutnou atmosféru, parádní řemeslo a gangsterky samo o sobě, tak tohle je ta správná volba! Příběh se zaměřuje na agenta special Ops, který má za úkol se infiltrovat do kriminálního syndikátu, aby jej rozervali zevnitř, jenže se nečekaně zpřátelí se synem hlavního mafiána a brzy se bude muset rozhodnout na čí straně vlastně stojí. Bavilo mě to okamžitě od začátku, kde film začíná přestřelkou kdesi v Libyi a pak sledujeme jak se hlavní hrdina snaží zalíbit obávanému gangu ( tím, že třeba vymlátí 5 chlapů z konkurenčního gangu!). Alban Lenoir je ostrý chlap, který se rozhodně umí rvát a v akční poloze mi hodně sedí. Má to zkrátka velmi zábavné a svižné tempo, postavy zaujmou a jejich osud není divákovi ukraden, řemeslně jde o vysoký standard a samotná akce natočená na jeden záběr mi brala dech. Je realistická, autentická, nepříjemná, brutální!! Krvavé průstřely hlav jsou lahodnější než ve Wickovi a v jednu chvíli jsem si říkal, že sleduji žive match v Csku. Dlouho jsem si přestřelky takhle neužil a když došlo na mačety a kontaktní souboje, tak to ve mne evokovalo Evropskéj Raid! Výborně jsem se bavil, hodně se mi Aka trefilo do nálady, tohle je přesně moje filmová parketa a Dalibertovi Děkuji!8/10. ()