Prequel seriálu Bridgertonovi, ve kterém mladičká Šarlota po svatbě s králem Jiřím prožívá velkou lásku a jejich sňatek promění svět anglické smetánky. (Netflix)

Kozlowski8

Historicky nevěrohodný žánrový paskvil s průměrnými hereckými výkony. Vizuální stránka (kulisy, kostýmy) to celé alespoň trochu zachránila. 30 %. ()

Scaevola

Víte, proč byla Evropa v novověku (a středověku) tak nudně jednobarevná? Protože tehdejší malíři pleť schválně zesvětlovali... Ale ponechám stranou jistě jiskřivou anekdotu i otázku, proč se do takovýchto témat seriál vůbec musí pouštět, a raději hrdě nepřizná, že se jedná o prostě a jednoduše fantastickou romanci; a zaměřím se raději na vlastní umělecké dílo. Děj bohužel nedosahuje zábavnosti předchozích eskapád rodiny Bridgertonovy, snad pro vkrádající se vyčpělost tématu, snad pro malý počet postav a vedlejších zápletek, které původní seriál okrašlují. Začátek fungoval, finále dokonce pracovalo i s jistou emoční dojímavostí, která mi nezůstala lhostejná, ale prostřední tři až čtyři díly jsou prázdnou výplní. Vnějškově tedy jde o pohledné dílko, jen nepatřičně natahované. ()

quokam

Love actually. Nejhlubsi rada z univerza Bridgerton. Samo, pokud za odpad povazujete puvodni serii, nezaujme vas ani tato. Jiste, ma to sve mouchy. Violet je tam pouze kvuli jmenu na Be, jeji nahle rozkvetla zahrada vzbuzuje jen jakysi utrpny usmev. A skoda opusteni mezirasovosti, tyto vedlejsi linky jsou slabsi. Ale hlavni dej stoji za to a ustredni dvojice ci trojice hercu nepostrada charisma, chemii, uveritelnost a schopnost vzbuzovat empatii pro svou postavu. 8.5/10. PS Bridgetonovi nejsou a nikdy nebyly kostymni historicka dramata. Jasne to ilustruji moderni hity v dobovem provedeni. Mohu vas ujistit, ze napr Adel v 18 stoleti nezila. Nejedna se o historicka dramata, ale v podstate o soucasne romanticke pribehy v historickych kostymech. Update 10012024 muj maly osobni oscar pro dila poprve shlednuta v roce 2023. Udilim cenu za nejlepsi herecky par v dramaticke roli pro Indii A a Coreyho M. ()

Yalka

Velmi mě překvapilo, že docela velká část příběhu je historicky věrná (sic!). Nebudu to sem vypisovat, ale zkuste si to schválně dohledat. Nástupnickou krizi může vyvolat nejen to, že má královský pár málo potomků, ale taky to, že jich má až moc a nikdo z nich se do služby národu moc nehrne. Co se týče seriálu: první díl děsná nuda, pak to šlo (velmi pomalu) nahoru a dostali jsme Brigdertonovský standart. Na to, že jsem to nechtěla ani dokoukat, tak nakonec za mě dobrý. Casting opět velmi povedený. Scénář plný klišé a nelogičností, ale taky skvělých momentů. Pokud to ještě nevíte, tento Jiří III. je stejný Jiří III., který vystupuje v muzikálu Hamilton. Na odlehčení doporučuju, dohledat si jeho songy z Hamiltona (You'll Be Back a I Know Him). Neklid v amerických koloniích v jednom okamžiku seriál zmiňuje, za to má u mě malý plus. ()

mishkad

Skutočne som sa snažila v tomto seriáli nájsť niečo výnimočné. Veľmi. Nepodarilo sa.  Rasy riešiť nebudem. Nesedí mi to, je to proti histórii aj logike, ale ok, je to iba seriál na Netflixe, nie dokument na History.  Mladý kráľ bol skvelý, pekný, pozeralo sa naňho skvele. Kráľovná bola ale výzorom taká obyč slúžtička z kuchyne. To naozaj nevedeli nájsť nejakú pôvabnú herečku? Chémia medzi nimi nulová. A tu sa zastavím, lebo o tomto má byť tento seriál. O láske. Tu som necítila nič. Nepredali mi to. Viac ma bavili šaty a šperky ako dej. Škoda. ()

Sonny odpad!

Co to bylo za nesmyl? Čemu se tam dá věřit? O čem to bylo? Takové a další otázky mě napadaly, když jsem to po 20 minutách vypnul. ()

mia.com

Mame tady stejne krasne a barevne kulisy i kostymy jak jsme zvykli. Herci fajn, hudba bozska, par prekvapeni. Take je dobre prolinani s pritomnosti. ALE bylo to taaaaak zbytecne dloooooouuuuheeeee a pomaleee, ze me to vlastne moc nebavilo, koukala jsem po kouskach a trvalo mi to docela dlouho se dodivat. ()

3anitram

OK - když se oprostíme od nejhoršího 1.dílu ever, od poloprázdného 2.dílu, plus nebudeme řešit barvu kůže, nelogičnosti, homosexualitu atd. - tak zbyde krásná výprava, libozvučná "britština" a super herci - což spolu s pár povedenými scénami možná na skoro 3hvězdičky může dát. (Tento seriál nemá tendenci si hrát na nic víc, než je, což je sympatické. Občas mi to malinko zavánělo seriálem "Veliká" - i když jen hooooodně z dálky.) ()

KathlenLight

Mne sa to teda páčilo. Úplne nerozumiem až tak negativnym komentárom. Inak by som dala 4 ale na vylepšenie skóre teda 5. Na to že to človek vníma ako také historické scify, tak je to aj relatívne v sůlade s históriou. Je to niečo úplne iné ako prvá séria, ktorá bola skor vtipnou romantickou ságou. Tu toho vtipu veľa nie je, ale dostalo to tů historicků úroveň a veľmi pekne aj dokreslilo charaktery postáv z predchádzajůcich sérií. V rámci toho, čo od tohto typu seriálov možno očakávať - zopár príjemmych večerov a inśpiráciu k dohľadaniu reálnych historických sůvislostí - to bola veľmi príjemná séria. ()

Akret120

Nechápem ako sa niekto môže hádať o tom či je to podľa skutočnej udalosti alebo len fikcia keďže ide skôr o dej ktorý je skvelý ale pride mi že sa to točilo len okolo zachovania rodu aj pri Charlotte ale aj pri jej deťoch najviac ma ale dostal vzťah medzi Brimsley a Reynoldsom keďže sme sa nedozvedeli prečo spolu nedostali a čo sa stalo s Reynoldsom, boli tu aj chvíle kedy sa na tom dalo zasmiať takže seria na večer k popcornu skvelá ()