David (Jiří Macháček) má jediný úkol: vyšetřovat paranormální případy. Jenže jemu se nechce. Tam venku jsou 80. léta a spousta otravných lidí, kteří jeden druhého oslovují „soudruhu“. A on stejně na žádné paranormálno nevěří. Raději sedí v pohodlí své kanceláře, tváří se, že pracuje na výzkumu satanistických odkazů v západní hudbě a užívá si poslechu elpíček, která nikdo jiný v republice nemá. Svět by byl krásný, ale ředitel Ústavu paranormálních jevů, jeho nadřízený, mu do kanceláře nasadí nového kolegu Vojtu (Jan Cina). A tento přemotivovaný nováček má mnoho řečí: jak je potřeba posouvat hranice lidského poznání, bla bla, věda prý ještě nemá odpovědi na všechny záhady světa, bla bla, a jak ho hrozně inspiruje nejnovější výzkum profesora Kogana s hypnotizéry na leningradské univerzitě. Tato nesourodá dvojice nemá na výběr a musí spolupracovat při vyšetřování bizarních případů, na které jsou všechny ostatní bezpečnostní složky ve státě krátké. A aby to neměla zbytečně lehké, na záda jí neustále dýchá dvojice agentů StB – drsná agentka Snížková (Anna Fialová) a zlatíčko Hora (Leoš Noha). (Česká televize)

Recenzie používateľa inutihar k tomuto seriálu (8)

To se vysvětlí, soudruzi! (2024)

Po zhlédnutí celého seriálu to vnímám jako totálně promarněnou příležitost. Přitom tam evidentně byl vtipný námět i silné momenty, zajímavě profilované postavy a různé odkazy a pomrkávání na diváka. Ale jako celek to naprosto nefungovalo, což bych klad za vinu hlavně scénaristům, kteří nejspíše netušili, co by chtěli sdělit. Retro provedení a dobové zasazení bylo úplně odbyté, kulisy a kostýmy to nezachrání. Návštěvníkům, ke kterým se to marketing snažil připodobnit, to nesahá ani po kotníky. ()

Ostře sledované UFO (2024) (E01)

No, jedno velké WTF. Stylizace příšerná, dobové reálie nevyužity a humor si vzal dovolenou. Vlastně mě zaujal jen ten cliffhanger na konci, takže uvidíme ve druhém díle. ()

Jak uškrtit mistra Šálka (2024) (E02)

Lepší než první díl (taky jsem dal o 100 % lepší hodnocení), ale pořád značně "cringe". ()

Paní, vy jste vdova! (2024) (E05)

No, tento díl velký špatný, zajímavý byl vlastně jen ten konec s novými informacemi o zmizelé matce. Ale chtěl bych spin-off se Snížkovou. ()

Balada pro Kozlopíra (2024) (E06)

Zatím nejlepší díl, akorát ten konec byl nějaký divný. A nechápu, jak scénáristi pracují s postavou Evy. ()

Lada Lazarová (2024) (E08)

Lada byla pro mě nejvíc nesympatická postava celého seriálu. Náhoda? Nemyslím si. Pokud náhodou bude ČT uvažovat o druhé sérii, tak prosím svěřte realizaci nějakým výrazně schopnějším tvůrcům. ()