První případ výzkumného týmu paranormálních specialistů je situován do oblasti, která je známa tím, že v ní mimozemšťané v 80. letech často a rádi zanechávali kruhy v obilí. Tentokrát ale v kruhu nechali i mrtvého muže. Ufolog je uprostřed parného léta nalezen zamrzlý v kostce ledu. Jak dlouho byl v kontaktu s mimozemšťany z Epsilon Eridani A? A čím je tak naštval? (Česká televize)

Player11

Za ten konec musím dát čtvrtou hvězdu. Začátek nic moc, ale nakonec to není špatný. Styl natáčení, kamera, hudba ... zajímavý. Je na tom cítit zahraniční spolupráce. Reálie socialismu s důrazem na design 60.-70. let jsou velmi chabé, je to takový mix rádobysocialismu a moderny západu té doby, což vůbec nekoresponduje s wartburgem STB, což je nesmysl (měli Volhy, Lady). Hlavní STBačka vypadá jak Bond girls ze sedmdesátkových bondovek. Ale jako celek to může fungovat, zvlášť pro diváka v Německu. ()

choze

Preferoval bych čistě mysteriózní retro, ale i to komediální ladění dává s ohledem na téma smysl, akorát, že místo vtipných hlášek dostáváme přiblblé frky a trapné přehrávání. Karty jsou rozdané jasně, nováček-believer vs protřelý skeptik, kteří mají navíc za zadkem hezkou estébačku, jenže Macháček mě tou svou bodrou ležérností a blbými hláškami dost iritoval a postava drsné a přitom směšné estébačky byla vyloženě absurdní. A jelikož mám rozhodně lepší věci na práci, respektive k odpočinku, než koukat na současné české seriály (čest zdařilým výjimkám), tenhle díl mi bude - navzdory dobrému cliffhangeru - stačit. ()

Big Bear

Na Akta X ze socíku jsem se těšil. Zatím je to ale poněkud rozpačité a hodně kostrbaté. Každopádně je to první díl a tak přimhuřuji oko, třeba to dostane jak se říká švunk v dalších dílech. Zatím je to za tři lunchmeaty z JZD. * * * ()

Snorlax odpad!

Nemám ráda Cinu, ale na celém tomhle projektu mi vadí nejméně. To snad hovoří za vše. Trapné, vtipy z páté cenové skupiny, Kaneňáky vedle tohoto ční jako umělecké Pamíry. ()

marhoul

Jsem ještě v žaludku Ládi Hojera, v hlavě mi neustále Duní a mé smysly ovládá tumor. Nejsem v rozpoložení ocenit tohle. Minulo mě to, ale dám si čas. Laťka je ale hodně vysoko, soudruzi! ()

honajz

Jistý potenciál to má, ale vadí mi tam pár věcí. Myslel jsem si původně, že seriál bude vycházet ze skutečnosti, protože tady komunistická pobočka pro výzkum paranormálních jevů skutečně existovala a dokonce o ní existuje jeden dokumentární film. Ale dobře, smířil jsem se s tím, že divákova očekávání jsou jedna věc, a tvůrčí výpověď jiná. Jenže nechápu, proč je to tady vedené přes lacinou parodii ve stylu pubertálního humoru na chlapeckých záchodcích základní školy, ty pokusy o humor jsou opravdu chvílemi až trapné. Ani vyobrazení dvou členů StB mi hlava nebere, ale obecně ty postavy jsou neuvěřitelně ploché, bez charakteru, jen takové karikatury z vtipu pro Dikobraz. Pak mi vadí, že se to má odehrávat v době totality, a kamera se postmoderně třepe, místo aby držela styl té doby a bez klepání rámovala. Možná by mi to nevadilo tak moc, kdyby se jinak tvůrci nepokoušeli o ten retro filtr. Pak mi vadila ta věčná zelená ve skoro každém záběru a když pak běžela i v závěrečných titulcích, bolely mne už oči. Dále, jinak nic proti Cinovi, ale chtělo to sem někoho, kdo bude skutečně adekvátním protikladem Macháčkově postavě, naivní, mladý kluk, ale žádný blbec, což se obávám pan Cina neumí dost dobře zahrát a nevěřím mu jeho postavu a žel pak nefunguje ani ten důležitý vztah mezi oběma postavami. Vlastně by mne potěšilo, kdyby to celé fungovalo víc jako Blue Book, kterýžto seriál to docela okatě, ale nepřiznaně vykrádá. A málem bych zapomněl - takhle mladý předseda JZD? Takhle mladá estébačka? Ale no tak, soudruzi. ()

GeusX

První díl by měl nalákat a hlavně zaujmout. Měl jsem z toho pocit úplné nudy, příběhu postrádajícího humor. Nepatrný pokus o krimi vyšetřování v poslední třetině dílu taky nakonec nebylo nijak objevné. Jo, jeden dobrý vtip tu byl, ale ten již byl provařen do upoutávky na seriál. Jinak nemastné, neslané. Na to, jak jsem se na nový seriál těšil, byl pro mne první díl dost velké zklamání. 30% ()

Praxis

Nic nového pod sluncem. Vlastně taková klasická detektivka, ale tentokrát v retro hávu s nádechem tajemna. Fajnový Macháček a Cina a skvělá kamera. Jinak poněkud nuda. ()

honajz2

Svým způsobem podvod aneb jak divákům naservírovat novou kriminálku, ale v hávu něčeho ojedinělého, co nikdy nepřijde a okořeněného humorem, který ale je jak to nejhorší z Prušinovského, takže není o co stát. Navíc nechápu často rozklepanou kameru, která brání v utvoření jakékoli (tajemné či pobavené) atmosféry a pokud se nezmění styl humoru, bude mi vadit i ten svojí rádoby-chytrostí a rádoby-metapřesahy. Jenže se to nedá ani zatratit a to díky solidním hereckým výkonům (ačkoli Macháček hraje svůj standart, ale zase má roli na tělo, takže se to vyrovná), určitému příslibu nějakého skutečného nadpřirozena a zapamatovatelným postavám. Takže tomu ještě šanci, nejspíš, dám. Lepší 2* ()

Kosmik

Asi jsem se moc těšil a měl moc velká očekávání. Komediálně rozjetá Akta-X po česku byl dobrý nápad a potenciál to má, ale první epizoda opředena klasickým ufologickým námětem se bohužel zvrtně v normalizační satiru jak od Petra Schulhoffa o šmelině a i o nějakém to rozkrádání v socialistickém vlastnictví. Když už byla nasazena vzhledem k socialistickým reáliím laťka dost do absurdna, proč to třeba nevyústilo k výsledku pátrání spolu s STB, že třeba Vasil Biľak byl z jiné planety. ()

rakovnik

Těšil jsem se na nový seriál se zajímavou problematikou, výsledek mě ale úplně nenadchl. Začátek spíše naopak, až na úvodní scénu vypadal příliš parodicky. Cina je fajn, Macháček potěšil a Noha je Noha. Některé hlášky či glosy mě rozesmály. Fialové ale její pózu nevěřím. Případ byl zajímavý, rád bych ale viděl jiný konec i s ohledem na dění v Macháčkově bytě. ()

BarryLyndon

Já dal 20 minut a pak to vypínal. Někdo by měl tvůrcům vysvětlit, že komedie by měla být alespoň trochu vtipná a nestačí jen absurdní stylizace... ()

pakobylka

Lehce ulítlá ptákovinka, které se nebere až tak vážně ... v podstatě si dělá psinu ze sebe i z vás. Pokud se dokážete naladit na její maličko paranormální vlnu, dokáže vás bez problémů pobavit. P.S.: Nečekaně dobrá pointa. ()

CinemaRanger

Při prvním oznámení, že se tento seriál bude točit jsem byl nadšený, že tu vznikne variace na moje oblíbená Akta X. Z prvního dílu jsem vlastně docela spokojen. Mohlo to dopadnou hůř, zkrátka televizní průměr, ale případy jsou jinak zaobalené než jiné detektivky a vizuál je velice povedený. Ani to nepůsobí nijak trapně, což je také plus. ()

otík

Tohle bude slušná ujetina, naštěstí Macháček a Cina budou bavit, Fialová bude správně nasra...á a Pavlovičová správně křehká. Děj s příběhem o muži, kterého uprostřed pole v létě najdou zamrazeného v kostce ledu, asi nemá smysl zmiňovat, prostě je to ujeté, ale mohlo by to být docela dobré. Zatím zajímavý rozjezd. ()