David (Jiří Macháček) má jediný úkol: vyšetřovat paranormální případy. Jenže jemu se nechce. Tam venku jsou 80. léta a spousta otravných lidí, kteří jeden druhého oslovují „soudruhu“. A on stejně na žádné paranormálno nevěří. Raději sedí v pohodlí své kanceláře, tváří se, že pracuje na výzkumu satanistických odkazů v západní hudbě a užívá si poslechu elpíček, která nikdo jiný v republice nemá. Svět by byl krásný, ale ředitel Ústavu paranormálních jevů, jeho nadřízený, mu do kanceláře nasadí nového kolegu Vojtu (Jan Cina). A tento přemotivovaný nováček má mnoho řečí: jak je potřeba posouvat hranice lidského poznání, bla bla, věda prý ještě nemá odpovědi na všechny záhady světa, bla bla, a jak ho hrozně inspiruje nejnovější výzkum profesora Kogana s hypnotizéry na leningradské univerzitě. Tato nesourodá dvojice nemá na výběr a musí spolupracovat při vyšetřování bizarních případů, na které jsou všechny ostatní bezpečnostní složky ve státě krátké. A aby to neměla zbytečně lehké, na záda jí neustále dýchá dvojice agentů StB – drsná agentka Snížková (Anna Fialová) a zlatíčko Hora (Leoš Noha). (Česká televize)

Recenzie používateľa Horn k tomuto seriálu (2)

To se vysvětlí, soudruzi! (2024)

K celé věci jsem přistoupil jakože je to totální parodie a že to tak tvůrci zamýšleli. Mělo to i takové zajímavé nasvícení. Bohužel to celé zabil poslední díl. Poslední dobou se mi zdá, že tvůrci jsou ohledně konců seriálů naprosto bezradní. ()

Ostře sledované UFO (2024) (E01)

Takový zvláštní odstín barev, prostředí ústavu mi neodbytně evokovalo sídlo některého z ranných soupeřů Jamese Bonda. Jediným pozitivem je to že ve smršti různých repríz je to zase něco nového, a to je podle mne málo. A neodpustím si poznámku - příslušnice tajné policie nosí u pasu klasické pouzdro na pistoly, které používaly uniformovné složky - to moc tajné není, že? ()