Yashiro Tenshu byl odsouzen k trestu smrti za vraždu své milenky Misako. Svoji popravu na elektrickém křesle však přežil, a tak je deportován do uzavřené místnosti, kterou sdílí s chladnokrevným zabijákem. Stal se tímto obětí pokusů skupiny Japonských vědců, kteří zkoumají jejich chování. Cílem tohoto experimentu je, aby jeden z nich zabil druhého. Situace se však vymyká kontrole ve chvíli, kdy vědci použijí jako provokatérku sestru jedné z vědeckých pracovnic jménem Witch... (Žuži)

maddy

Hmm... Velmi zvláštny film. Zo začiatku ma síce dej vtiahol. Zaujímalo ma prečo sú postavy tam, čo s nimi bude a podobne. Takže prvá hodina, ktorá stavia prevažne na dialógoch bola vynikajúca. Potom to už začalo dosť upadať, akčné scény boli dosť neprehladné a nevyrazné (od Ryuhei Kitamura by som čakal oveľa viac), príbeh sa stal mierne prekombinovaný, scénar taktiež pokulhával. Byť to o takú pol hodinu kratšie bola by to väčšia pecka, ale dvoj hodinová stopáž je pre tento film až príliš. 3* ()

Cedr

Narozdíl od Versus, se Alive tváří až příliš vážně a lehce překomplikovaný, ale přesto poměrně prázdný a nezáživný příběh tady působí poněkud... levně. Pár zajimavých momentů se sice najde, ale jak u Ryuhei Kitamury zvykem, film by měl byl aspoň u půl hodiny kratší, takže všehovšudy celkem nuda. Fanoušci japonské sci-fi a Ryuhei Kitamury, by Alive zkusit mohli, ostatní "běžní" diváci... radši ruce pryč. ()

maoc

Začátek zajímavý, čekal jsem Xtou variantu na zločin a trest resp. zda trest v budoucnu nebude horší než zločin, ale od nástupu NSO, Čarodějky a Area51 je to čím dal pitomější a nudnější. Konec je vyloženě na facku, chování a logika postav si jako obvykle v japonských filmech dávají dvacet a tak jediné, co mne z druhé poloviny oslovilo, byl poslední záběr. ###### Film má své klady, určitou dystopickou atmosféru, některé triky jsou dobré a občas i nějaká myšlenka zaujme, ale jinak je to dlouhá bídná nuda. ()

Campbell

Viděno, nepochopeno, uspáno. Doslova. Film jsem musel koukat na 3x protože jsem nepochopil o čem to je a co se tam vůbec děje, navíc je to zbytečně dlouhý na to abych se na film pořádně soustředil. Na druhou stranu musím ale říct že vizualita a kamera byly perfektní a bez chyby, ale pro mě to bylo sakra málo. ()

drankeryth

To bol teda zvlastni film od sikmookych bratov:) Prva polovica filmu sa neuveritelna vliekla v nejakej uzavretej miestnosti s dvoma chlapmi, druha polovica filmu bola pre mna zaujimavejsia v ktorej sa uz aj nieco dialo, aj ked tomu nieco chybalo. Suboje mi pripomenuli Matrix, ale trochu v horsom prevedeni. Stopaz filmu bola az prilis dlha pre mna na takyto slaby film, keby bol film kratsi a lepsie premysleny, tak by bolo moje hodnotenie urcite vyssie ako len dve hviezdicky. ()

• Ve filmu se v miniroli objeví i herec Tak Sakaguchi, který ztvárnil hlavní roli v předešlém celovečerním snímku Ryuhei Kitamury Versus (2000). Versus je zároveň název předposlední kapitoly tohoto filmu a zároveň jediné, ve které se Tak Sakaguchi objevil. (Lorge)