Američan dr. Dempsey prichádza do Škótska, aby tu potvrdil, alebo vyvrátil pradávnu legendu o existencii obrovskej príšery, žijúcej pod hladinou jazera. Dempsey tým nie je nadšený a miestni obyvatelia sa mu zdajú byť neprívetiví a tvrdohlaví. Legenda o Nessie je napokon aj jedinou turistickou atrakciou oblasti. Dempsey však čoskoro stratí svoj skeptický prístup k tejto záhade - zistí, že jazero má naozaj svoje tajomstvo. (oficiálny text distribútora)

Ryuuhei

Arogantní, asociální týpek dorazí do Skotska jen proto, aby si snadno vydělal peníze vyvrácením existence lochneské příšery, postupem času ale trochu vyměkne a pozná, že peníze nejsou všechno a o čem celá legenda skutečně je. Inu, proč ne? Fajnový film na odpoledne, ve kterém panuje aspoň trocha té zvědavosti, jak se to s onou příšerou vlastně vyvrbí. Konec očekávaný. ()

tron

„Zabudnite na to. Ostatní už zabudli.“ Starnúci, plešivejúci a skrachovaný vedec (Ted Danson - ŽIAR TELA, MADE IN AMERICA, nostalgický sitkom „Na zdravie“) prichádza na hmlisté brehy škótskeho jazera Loch Ness, aby s najšpičkovejšou technikou a mladým zapáleným pomocníkom-rojkom (James Frain) definitívne vypátral, či Nessie existuje alebo je výplodom rozprávkarov a miestnych obyvateľov, ktorí si legendu vymysleli kvôli turistickému ruchu. S heslom „nájdeme len to, čo nájsť chceme“, je od začiatku presvedčený dokázať, že nič neexistuje a vrátiť sa do USA platiť alimenty a iné podlžnosti. Prostredníctvom ubytovania v malebnom penzióne sa však zamiluje do pôvabne inteligentnej Joeyi Richardsonovej (hraných 101 DALMATÍNCOV) a možno zistí, ako to je s Nessie v skutočnosti. K tomu parádna výprava, skvelá atmosféra, bezkonkurenčný Ian Holm (VOTRELEC) ako „strážca jazera“ v krásnej záverečnej scénke v autobuse a možno jeden z mojich najobľúbenejších koncov s pesničkou Roda Stewarta. ()

Zazie

Nádherná příroda, krásná hudba, prvky tajemna, romantika, akceptovatelný závěr. Žádné veledílo, ale na pohodu pátečního večera jak vyšité. ()

Stanislaus

Tvůrci by si měli ujasnit, jestli chtěli natočit mysteriózní film o tajemném tvorovi z jezera Loch Ness, nebo tuctové rodinné drama, které je opět slepené podle staré známé šablony. Dohromady to sice nemuselo být až zase tak špatné, ale na mě to působilo dost rozpačitě. Ian Holm je sice dobrý herec, ale na to, abych zvýšil své hodnocení, to nestačí. Zkrátka jeden z mnohých dalších filmů, který vyšumí z hlavy ještě rychleji, než by se mohlo zdát. ()

matestlust

Pohodový televizní film, plný krásné skotské přírody a typického britského sychravého počasí. Někde na pomezí žánrů dobrodružno - romanticko - fantasy - rodinného drama se plácající jednohubka, která určitě neurazí. Pár známých tváří, příjemná atmosféra, ale hlavně vévodící úžasná tamní krajina jsou stavební kameny tohoto, jinak nenápadného kousku. Pro sobotní podvečer ke kávě jako ušitý. ()

corpsy

Rodinná fantasy (?) dráma, ktorá ale svoj potenciál utápa v rozťahaných a nudných scénach. Záver to z časti vynahradí. ()

rakovnik

Je tam, ale nechce se fotit. V TV programu je tento film označen za vhodný od 12ti let. Až na ten sex zdarma bych jej doporučil spíše dětem do 12ti let. ()

pakobylka

Plané dílko, které stěží obstojí i jako nenáročná rodinná podívaná. Neboť zbůhdarma, kvůli vlastní pohodlnosti nechává protéct mezi prsty vcelku zajímavý nápad: Zvláštní vztah dítěte a "vodního koníka" - a jeho následná konfrontace s vnějším materialistickým světem jako námět pro další z mnoha vyprávění o Lochnesské příšeře vůbec nejsou od věci. Nicméně vlastní provedení nepřináší nic, co by stálo za větší pozornost či za rozsáhlejší komentář. ()

Master19

Sam Malone haraší ve Skotsku na pozadí vynuceného honu na lochnesku. Myšlenka je docela dobrá, herecky zvládnuté velice dobře, ale ne, tohle je složité uvidět napoprvé, natož se na to dívat napodruhé... ()

Aqualung

Upřímně řečeno nevím,jestli je to o zmíněné obyvatelce jezera ve Skotsku,anebo o účastnících zájezdu.Asi to bude tak na 50 na 50.Jako celek je to slabé.Škoda času. ()

chaometic

Nemusíte být Kryptozoolog ani skeptik, aby jste se na tento film podívali. Je to rodinný film, plný krásné skotské krajiny. Přesně tolik nádherné jako ve skutečnosti, když jsem toto neskutečné místo osobně navštívil. Když jsem byl ještě malý tak jsem se na tenhle film hodně těšil, ta nessie se tam mohla objevovat přece jenom častěji. Ta poslední zápletka byla hodně slabá, tak slabá, že se hodí pouze do filmu pro celou rodinu. Opravdu? ()

filipvrbik

Ze začátku naprosto hrozný film o ničem, se postupně mění v romatickou a fantasy podívanou, která nakonec nedopadá až tak špatně...50% ()

Blueeyes

Je to roztomilý. Nabízí se otázka, zda je roztomilost ausgerechnet tím, co chceme u filmu o příšeře. Já asi ne. Ale tak zase, je tu hodně Skotska, hodně vody, spousta hledání, nějaká ta láska .... jen té Lochnessky je málo. ()