Vědce z americké výzkumné stanice na Antarktidě vystraší vrtulníkový nájezd jejich norských kolegů, kteří se marně snaží zabít prchajícího psa. Lov dopadne neúspěšně a Norové zmizí bez toho, aby situaci Američanům vysvětlili. Ti však postupně zjišťují, že se psem není něco v pořádku. Je totiž infikovaný mimozemským virem, který pro sebezdokonalování využívá tělesné schránky (nejen) lidí a vůbec mu není proti mysli na svých hostitelích ledacos „zkoušet“. A tak vědcům nezbývá nic jiného než vzít do rukou plamenomet, věřit jenom sobě a být stále ve střehu – v kterémkoli z nich se totiž může skrývat „věc“... (oficiálny text distribútora)

Xawerius

Už nějakou dobu jsem tenhle film neviděl, ale jak tak nad tím přemýšlím, brzo si ho opět zkouknu. Moderní horory mě v drtivé většině případů hrozně prudí a jsou zpravidla ztrátou času, ale Carpenterova VĚC je jiná káva. Ba co víc, mezi horory je to pro mě jako božská mana. Spousta sněhu, zima, rutina a najednou pes + helikoptéra a v noci začíná sranda. Celý film člověk sedí u televize zabalen v depresivní atmosféře a beznaději jako v huňaté a pořádně teplé dece, přes jejíž přítomnost mu běhá mráz po zádech. Že jsou vizuální efekty na špatné úrovni? Ale prosim vás, je to film ze začátku osmdesátých let - Sharkonado z 2013 má efekty horší. Tohle je prostě klasika hustá jako sražená krev na podlaze. I'm lovin' it. ()

Ruprecht1.

Horor, jenž mě jako malého strašně děsil. Na svou dobu perfektně udělaný a atmosféra, že se dala krájet. Dávám plný počet hvězd. ()

Lukeeno

Viděno někdy na začátku 90.let na ČT2 s titulkama. Do té doby jsem měl strach jen z klekánic na chalupě v Orlických horách, od závěrečných titulků i z hlav s nohama, odběrů krve a pocitu samoty někde v zimě a daleko od lidí. Vše podtženo ještě vlastnictvím malamuta a tudíž i strachu mu dát nažrat s tím, jestli se mu náhodou nerozevře tlama do krvavého květu. Dokonalá demostrace hrůzy ze staré školy a dokonalý strach nevinného kloučka (do té doby) chodícího se psem na procházky! 95% ()

JohnyMaSpani

Geniální . . . nemám moc, co k tomu dodat. Hudba, efekty, herci, atmosféra prostě všechno ve mně nechalo tak hlubokej dojem, že se to těžko popisuje. ()

Dexies

asi takto: KULTOVNÍ KLASIKA! :) ... film si buduje atmosféru už od začátku a pokračuje až do konce, role hercům sedí a jsou sympatičtí, dokonce i ta "Věc" má něco do sebe ... no nejsou to digitální triky posledních pár let, ale o to to je lepší! ... dnešní sci-fi/horory se mají ještě hodně co učit ... doporučuji vidět film kolem půlnoci, venku zhaslé pouliční osvětlení a být sám v baráku :) ... pro mne jeden z nejlepších filmů! ()

baronGrga

S Carpenterovou tvorbou je to jako na houpačce. Jednou je tak dobrý, až by jeden radostí tleskal a vyžadoval repete, a podruhé se zhoupne do kalných vod špatného hororu. Když se snažím utříbit dojmy, připadá mi, že kdykoli Carpenter fušuje do sci-fi, vyjde z toho podivný slepenec za vlasy přitažených teorií, příliš jednoduchého děje a sázky na look hlavního bubáčiska, což se postupem času žel bůh ukazuje jako krok vedle. Ve Věci nenacházím (když už ne děj) ani tu atmosféru plnou nejistoty, kdo je člověk a kdo potvora s hadičkami, což ale nejspíš způsobil fakt, že v houfu vousatých polárníků v kuklách bylo nad mé síly vůbec rozpoznat, kdo je kdo, natož komu lezou z hlavy klepítka. The Thing ani na podruhé ne lépe než 45%. ()

Tomrou

Hned po Vetřelcích si troufám říci, že tohle je druhý nejlepší horor 80-tých let. Atmosféra nemá chybu a pokud chcete opravdu špičkový film, u kterého se chcete bát - tento je ten pravý. [92%] ()

kamic

Mrazivý horor, po kterém mohly mít slabší povahy problém přejít zhasnutým domem od televize do postele. Klasika žánru bez happy endu. Řada filmů se pokoušela o kopírování. Marně. ()

vitez.7

Když jsem na začátku viděl scénu se psem, vypadalo to, že to bude pěkná blbost. Nějakej trouba ve vrtulníku se pomátl... Ale pak ... pak mi to docvaklo a já se začal bát :). Teď je zrovna půlnoc a já se mám chuť zamknout v pokoji.. Musím přiznat, že jsem místy radši odvracel oči mimo obrazovku, protože některé scény jsou opravdu detailní. Kdo se chce bát, určitě doporučuji, ale berte na vědomí, že film je z roku 1982, takže na efektech je to znát, ale ono je to možná takhle ještě lepší ;) ()

Gorgon

Alien a The Thing spolu určitě můžou soutěžit o první místo za nejděsivější atmosféru. Tady ovšem jsou i děsivé "exploitation" scény. Když přivřete oči nad dobovými triky, opravdu nic pro malé děti. ()

maco969

Bol môj prvý.Nikdy nezabudnem ako som prebdel celú noc a z úľavou som vítal ranné štebotanie drozdov.Dva mesiace som vrieskal zo sna. ()

redme

Jeden ze dvou excelentních sci-fi hororů jaké kdy svět / zatím / nosil. Atmosféra jako prase, lekačky přesně tam, kde mají být ..... A asi životní role Kurta Russela. Jo, a tím druhým je Vetřelec :-) ()

Chillik

Ze začátku jsem docela vážně přemýšlela, že tuhle nezajímavou a rozvleklou podívanou utnu a s takovým neoriginálně prvoplánovým filmem nebudu ztrácet čas. Ale neudělala jsem to... a po dlouhém začátku jsem toho ani jednou nezalitovala. Přestože první část připomínala nedonošeného sourozence Vetřelce, druhá si mě napjatou atmosférou nedůvěry a opuštěných sněhových tunelů získala. Zbytečně dlouhé scény ze začátku bohatě kompenzují výborné nápady s imitacemi a "krevním testem". Na film se podívejte, jste-li obdivovateli mimozemského života, ledových plání a vrtulníků. Na film se nedívejte, pokud vám vadí vytékající vnitřnosti, rozpadající se psi nebo krev, a pokud dobře nenesete leknutí. ()

bloks

Mimoriadne desivý film. Nejde len o samotný dej a odporné premeny ľudí, ale hlavne o pesimistický, až apokalyptický pocit z filmu. Koniec filmu ukazuje, aká ich čaká budúcnosť. Asi žiadna... Hudba a masky sú neprekonateľné. ()

mirasul

Pro mě spíše nudná záležitost, a to přesně od chvíle, kdy se Věc objevila. Oceňuji nápad, možná i hudbu, ale zbytek je podle mě jasně béčko. Představa, že na polární základnu jezdí takováhle banda idiotů je mnohem nesmyslnější, než obvyklé složení posádek vesmírných lodí ve většině sci-fi (sorry, Vetřelče, pro tebe to to platí taky). Tím pádem jsem se spíš musel smát, hlavně ve scéně s krevní zkouškou. O co lépe působí i taková Vlčí bouda! ()

killberrybil

Stupňované napětí, které funguje, hororové prvky, které jsou účinné, skvělý nápad, atmosféra, dobré herecké výkony, jasných pět hvězd. ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

04.03.2022

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate odstartuje 9. března pražskou část festivalu v kině Lucerna a následně se přesune do Brna. Kromě hlavní filmové soutěže, legend žánru a… (viac)

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu

26.08.2020

Legendární filmař John Carpenter potvrdil, že ve studiu Blumhouse zvažují reboot kultovní Věci z roku 1982. Ta sama je remakem Věci z jiného světa z roku 1951, oba filmy pak vycházejí ze stejné… (viac)

Zemřel herec Wilford Brimley

Zemřel herec Wilford Brimley

02.08.2020

V sobotu v ranních hodinách zemřel americký herec Wilford Brimley. Bylo mu 85 let. Brimley se údajně dva měsíce potýkal s ledvinovými problémy, informaci o úmrtí potvrdila jeho agentka Lynda Bensky.… (viac)

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

11.03.2020

Média, zejména ty filmová, se občas rádi chytají na špek. Přesnější by asi bylo napsat, že nemají problém vypouštět do světa zprávy, které nejsou vůbec potvrzené, a často je navíc ještě několik lidí… (viac)