Horror in the High Desert 2: Minerva

Horor / Mysteriózny
USA, 2023, 75 min

V roce 2018 se v severovýchodní Nevadě odehrála řada tragédií. Jedna žena byla nalezena mrtvá a další zmizela na stejném úseku odlehlé dálnice. Mohou tyto události souviset se zmizením Garyho v roce 2017? (mikki089)

Daiker

Po dlouhé době výborný FF horor. S prvním dílem se to nedá srovnat. Dobré je to sledovat ve tmě a moje domácí kino udělalo své.... Posledních 20 minut je opravdu nepříjemných ala Blair witch v domě. Opět jsem se bál a vůbec nešlo poznat o co jde.... Doufám, že bude 3 díl.... V té oblasti se ztratilo hodně lidí... ()

oveckaoa

Po hledání nějakého chlápka (to je asi první díl pokud to chápu dobře nevím neviděl jsem ho) se ozvou lidé co tam taky pohřešují nebo přišly o své příbuzné. Začne se to vyšetřovat a zjistí se, že jednou z prvních mrtvých  byla nějaká asijská ženská ženská Miranda co se tam přistěhovala. Nemohla dýchat měla problémy se spaním a pořád se jí zdálo, že něco /někoho slyší pak zemřela a její záběry se dostaly k její kámošce a to se vysílá v tomto filmu našla tam i nějakou tašku kde jsou záběry někoho co unášel a zabíjel lidi. Je to kombinace jako by found footage z budoucnosti kdy  se přehrávají pásky z minulosti té holky do toho máme záběry z kamery jejího souseda co i vyfotil nějakou trpasličí babku a záběry ostatních obětí . V podstatě kromě té babky vidíte něco až na konci zhruba minutu a pak se to utne takovým způsobem  to může mít i 50 dílů očekávám cca za 2 roky další.  40 procent lepší jak The Outwaters (2022)  , ale taky žádné terno. ()

pornogrind

Psal jsem to už nesčetněkrát ale neodpustím si to napsat i tady. Éra FF filmů má svý nejlepší dávno za sebou. Tu a tam se ale i dnes vyloupne nějaký to FFko. Většinou však nejde o nic co by stálo za větší pozornost. Výjimkou posledních let snad pro mě byl jen film Paranormal Activity: Next of Kin(2021), kterej se alespoň za mě celkem vydařil(A to jsem nikdy nebyl fandou PA série). A tak jsem si říkal proč by to nemohlo vyjít i ...Minervě. Film má klasicky nudnej a ukecanej začátek, kterej je ale u FF filmů většinou nutným zlem. Celkem mě ale uklidňovalo, že snímek má jen 75minut. Ke konci jsem samozřejmě očekával nějaký to vzrůšo v podobě napínavýho a atmosferickýho finále alá Blérwič. Čekal jsem a čekal ale žádnýho dechberoucího vyustění u kterýho bych byl napnutej jako struna na kytaře  jsem se ale nedočkal. Takže za mě je ...Minerva jen dalším z marných pokusů o oprášení éry FF filmů. Na druhou stranu je to rozhodně koukatelnější než poslední FFko který jsem viděl před tímhle. A tím bylo The Outwaters(2022). To už byl téměř FFkovej průjem. Minerva to u mě má za 2hvězdy. ()

Flopik

Prvých 40 minút je to peklo, a prvý príbeh o prívese a žltom dome je nudná hrôza. Vzhľadom k tomu, že film má niečo málo cez hodinu som to chcel vypnúť, našťastie som tak neurobil, lebo ďalšie 2 príbehy ( v podstate jeden) boli pomerne fajn. Najosamelejšia cesta v Amerike a sledujeme ako niečo zaútočí na jednu babu a následne druhý príbeh je o hasičovi ktorý ju hľadá v opustenom dole. Tu chválim výbornú atmosféru a keby je to čisto len 20 min kraťas, spravili by lepšie. Samozrejme herci, kvalita a takto je otras ale aspoň toto to troška vytiahlo. Rozhodne ruky preč od tohto. ()

goauld

Tak horror to teda byl, ale ne v tom pravém slova smyslu. Tady se něko snažil o jakýsi dokument, alá svědci II.sv.války, ale moc jim to nevyšlo. Narozdíl od těch dokumentů se svědky, zde vůbec není vidět žádná snaha o jakoukoliv dynamiku. Navíc, celé to bylo takové nějaké nemastné-neslané. Dít se začalo až tak 20min před koncem, kdy jakýsi hasič hledal v noci jakousi ztracenku v nějaké polorozpadlé barabizně. Opět plné klišé (náhle zhasne baterka) a nelogičností (zapnu si noční vidění, ale chovám se, jako bych ho neměl). Zde to ale alespon mělo jakouž takouž atmosféru, nicméně celkově to vyznělo spíše srandovně. Mysím si, že pro evropské publikum to nebude mít extra dopad, ale amíkům by tohle mohlo stačit, aby mohli být "u vytržení". ()