Moje vzpomínky na Serge

• Francúzsko Mes images privées de Serge
Francúzsko, 2010, 40 min

Jane Birkin, Serge Gainsbourg (a.z.)

Ikonická Jane Birkinová komentuje své vlastní soukromé filmy z doby, kterou strávila se Sergem Gainsbourgem... Oba byli nesmírně charismatické, neodolatelné osobnosti, oba ve svých oborech mnoho znamenali. Jane Birkinová a Serge Gainsbourg se seznámili v roce 1968 a partnery byli do roku 1980. V roce 1971 se jim narodila dcera Charlotte, která po svých rodičích zdědila obrovský talent a dnes je uznávanou herečkou, režisérkou i zpěvačkou. Film, který dnes na ČT art uvidíte, není klasickým portrétem, ale o to je cennější. Málokdo věděl, že Jane Birkinová byla vášnivou kinoamatérkou, a právě ze záznamů společných rodinných chvil sestavila něžnou vzpomínku na léta s mužem, jehož nepřestala mít ráda ani po rozpadu vztahu. (Česká televize)

andrii

Beatník, Cyrano, rozkošník. Černokněžník z Paříže. Mág od pramene. Ctitel cigaret, kavárenských atmosfér. Pod rodinným, intimním nebem. Ozvučí chutě, vůně. Sváže je do jedné velké, volné koláže. Trubač vjemové číše. V oku milé, piknik (k)roků. Dandy s citem, hloubavým temperamentem. Starostlivý, pozorný předkladatel. Malované sklíčko, mořský kamínek, louka domova. Milovaný verš v památníčku, verš o mihotavém bytí kousku života. ()

rikitiki

Hele, Jane Birkinová, ty home videa, jak se rozplýváš nad ropuchou, o které tvrdíš, že je sexy chlap, jak točíš cupkání svých dětí a nicnedělání v trávě a u vína …  mohla by sis to, prosím, pouštět doma a neotravovat nás tím? Včetně těch tvých neustálých obdivujících nebo zmatených komentářů. SHRNUTÍ: Kterak Jane Birkin vytáhla z garáže videa ze svých dovolených, někdo to opatřil závěrečnými titulky a pustil to do světa. ()

Marze

Jane Birkinova povazuje obdobi s malymi detmi za radostny, prosty a bezstarostny zivot. Nevysvetlila, proc par stale cestoval za rekreaci do Benatek. To uz bych radeji jezdil do Benatek nad Jizerou, ktere jsou blize. ()